Pliki AVCHD - co z nimi robić?

wojti12

New member
ok poprobuje
za playera mam PS3
jesli chodzi o dlugosc filmu to mam porobione raczej krotkie filmiki - osobne chaptery

z PMB sie do tej pory nie bawilem . z gory zalozylem ze multiavchd bedzie lepsze :)
 

Horhe Ortega

New member
Zgraj po czytniku - nikt nic nie pisze a mi się zdaje że przyczyną jest zgrywanie po USB.Dla multi rozdziałka 1920X1080 jest idealna i nie ma co zmieniać!
 

wojti12

New member
ok
dzieki za podpowiedz
dzis proboje , join, multiavchd i jazda.....


---------------

juz sprawdzilem jakosc ta sama, ale juz sie z tym pogodzilem :)
 
Ostatnia edycja:

wojti12

New member
chce juz finalnie wypalac strukture i nagle pokazuje sie blad ktorego nie moge wytlumaczyc.

mam polaczone pliki w TSS. jest 11 plikow z rozszerzeniem .ts po ok 0,5 - 1 do 2 GB.
jak wezme tylko jeden plik do struktury to wszystko jest ok i proces konczy sie pomyslnie.
jak wezme wiecej plikow czy wszystkie (docelowo) to pojawia sie cos takiego

[23:08:53] Log started for multiAVCHD v3.0 (build 657)
[23:08:53] Selected output mode:
Playstation 3 (USB/SDHC/MS)
[23:08:53] Processing 11 titles...
[23:08:54] Processing (E:\kub\Boze Narodzenie 2008 + Londyn.ts)...
[23:08:56]
Detected frame reference count: 2 (max:5).
[23:08:56] Detected video: ID#4113:V_MPEG4/ISO/AVC 1440x1080, fps=29.970, ref=2
[23:08:56] Detected display AR: 1920x1080 (AR:1.78)
[23:08:56] Adding AC3 audio track (ID#4352)
[23:08:56] Detected subtitles: ID#4608:S_HDMV/PGS Language: und
[23:08:56] Total of 2 tracks found in this file.
[23:08:56] Media split set at 3999MiB point...
[23:08:56] Creating clip and playlist info (tsMuxeR)...
[23:09:08]
Important files missing (clpi/mpls/m2ts)...
[23:09:08] Possible tsMuxer failure to process your input file (E:\kub\Boze Narodzenie 2008 + Londyn.ts).
[23:09:08] M2TS (media) file count: 1
[23:09:08] CLPI (clipinfo) file count: 0
[23:09:08] MPLS (playlist) file count: 0
[23:09:08] Skipping to next input media...


pliss pomozcie bo osiwieje....
jeden plik dziala a 11 plikow juz nie - to nie logiczne.....
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
tNajwyraźniej wyłożył się na tych połączonych plikach tsMuxer, więc weź te połączone i wczytaj do tsMuxer. Jeżeli jest tam obok strumienia audio i video strumień prezentacji graficznej (z LOG widać, że jest PGS), to go wywal (usuń "ptaszka") i całość remuxuj do .m2ts. Jeżeli przejdzie do końca, to i multiAVCHD to łyknie. Napisz jak poszło.
 

wojti12

New member
ok zobacze ale chce sie upewnic co masz na mysli

ja wszystkie pliki z kamery czyli .m2ts laczylem TSS i mam 11 duzych plikow .ts

czyli teraz te pliki .ts mam jeszcze przepuscic przez tsmuxer?

bo jesli mam to zbobic z plikami z kamery to tam mam ponad 300plikow a wiadomo ze tsmuxer dolacza pojedynczo:)
 

BelHeI

New member
Witam,

Ostatnio przekopiowałem filmy nagrane przez kamerę Cannona(nie pamiętam niestety modelu, ale jakiś z niskiej półki z tym śmiesznym HD).
Te filmy znalazłem w folderze "STREAM", jednakże te filmy były w formacie '.MTS.
Gdy "wygoglowałem" coś więcej o tym rozszerzeniu, to google zindeksowało i ukazało mi się w pierwszych wynikach to właśnie forum.

Trochę temat poczytałem tylko, że nie całego(w końcu nie mała lektura się zrobiła ;p) i wyczytałem, że dobry do konwertowania tego typu plików('.MTS)jest multiAVCHD(pobrałem ten program oczywiście w najnowszej wersji).
Gdy uruchomiłem program i wybrałem opcję "Add video files" to wskazałem na folder z plikami o rozszerzeniu '.MTS. Po wciśnięciu "Start" miałem wybrać na co mają być przekonwertowane. Wybrałem ostatnią opcję[For all Blu-ray players] i po udanej operacji, chciałem zobaczyć owoc pracy programu.
Filmy po przekonwertowaniu mają teraz rozszerzenie '.m2ts.
Mogę teraz normalnie oglądać, tylko mam problem...
Obraz nie jest synchronizowany z audio.

Co mam zrobić? Zmienić tryb konwertowania?

Ps.
Filmy z kamery przekopiowałem oczywiście poprzez USB.

Pozdrawiam,
 

nagdob

Member
Bez reklam
Na ten temat jest naprawdę dużo napisane, a ty "naprawdę" poczytaj ten wątek, a przy okazji wątek Menu do struktur AVCHD.
 

sniatek

New member
Witam,

A jam prośbę odnośnie wyjaśnienia ( jestem laikiem w tych sprawach i nie bardzo kojarzę sprawy) jak przerobić M2TS na DVD. Wiem ze stracę na jakości ale rodzinka chce oglądać na swoich odtwarzaczach DVD to co ja nagrywam a nagrywam kamera HD więc jestem zmuszony to konwerterować. Proszę o wyjaśnienie "krok po kroku" co naciskać w Sony Vegas 9 gdyż próbowałem coś wymajstrować i jakoś mi nie idzie.

z góry dzieki za objaśnienia
 

Shibbi

New member
Witam - zalogowałam sie dzisiaj bo od rana walczę z moja kamerą a raczej z programem Image Mixer- nie wychodzi NIC w dodatku ten angielski - a ja francuska:) no i spocona,z wypiekami na policzkach szukam ratunku - ale WY tu jesteście za madrzy dla mnie - moze coś doczytam - nie jestem też w stanie w jeden dzien 78 stron przewertować, Czy ktoś mnie mógłby tego nauczyć, odpłatnie :) Mieszkam niedaleko Krakowa - chętnie skorzystam -bo sama nie poradzę, a bardzo chcę umieć zgrywać filmy i łączyć je i wycinać nieudane klatki ?????
Mam kamere Canon HF 10.Proszę o wiadomosć TU lub na skrzynkę :
gofizpoludnia@wp.pl
Strasznie mi zależy na tym :roll::(
 

mari_p

New member
Proponuję Nero 8 albo 9. Tam po polsku :eek:k: znajdziesz krok po kroku. Począwszy od momentu podłączenia przez edycję do formatu wyjściowego... Dasz radę :krol:
 

wojti12

New member
Sydon777 napisał:
tNajwyraźniej wyłożył się na tych połączonych plikach tsMuxer, więc weź te połączone i wczytaj do tsMuxer. Jeżeli jest tam obok strumienia audio i video strumień prezentacji graficznej (z LOG widać, że jest PGS), to go wywal (usuń "ptaszka") i całość remuxuj do .m2ts. Jeżeli przejdzie do końca, to i multiAVCHD to łyknie. Napisz jak poszło.

faktycznie, zrobilem jak pisales i pomoglo.
multiavchd wszystko ladnie przetworzyl. tak wiec moge juz sie cieszyc pierwszym nagraniem.
chcialem wszystkim podziekowac i za pomoc i wiedze.

mimo wszystko zastanawiam sie czemu TSS tak polaczyl pliki wybiorczo.
4 pliki z 11 nie mialy PGS. z 7 plikow musialem PGS wyrzucic tsmuxerem
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Wg mojej wiedzy, jeżeli pliki pochodzą bezpośrednio z kamery Sony, to mają strumień prezentacji graficznej. Jeżeli te pliki były edytowane np w PMB i nagrane na płytkę, to strumirnie prezentacji graficznej zostały z nich usunięte. TTSplitter nic nie usuwa. Przypomnij sobie jaką drogę owe pliki przebyły - informacja taka może być pomocna dla innych.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
A! Witamy.
I jak ostatecznie radzisz sobie z synchro? Myślałem, że coś o tym napiszesz. A czy zwróciłeś uwagę na wypowiedź Deana:
"Re: Best Way to Combine/Edit AVCHD Camcorder Clips
I asked tsdemux developer to take a look at .ts cut&joined files with async (@doom9) and he said the he may be able to fix it. Let's see what will happen then ".
Czyli jeszcze kropka nad "i" nie została postawiona. Gdyby udało się uzyskać 100% synchro w ramach multiAVCHD, to byłoby to duże ułatwienie. Teraz mogę zarówno z PMB jaki i HD Writer uzyskać pełne synchro, ale to wymaga dodatkowych czynności, które zwłaszcza dla PMB są dość kłopotliwe.
 

keta

New member
Witam! Mam pytanie jestem posiadaczem kamery Panasonic AG-HMC151E na karty SD HC. Potrzebowałby darmową wersję oprogramowania do edycji plików AVCHD ponieważ nie mogę przerzucić nagranych plików z kart SD HC typu Panasonic 16 GB klasa 6 do komputera z systemem Windows. Proszę pomóżcie napiszcie co mam zrobić albo podeślijcie linka do ściągnięcia programu kompatybilnego z tym typem kamery. Słyszałem, że może mógłbym zastosować Edius Neo 2 lub Sony Vegas Movie Studio Platinum Edition 9. Czy można ściągnąć gdzieś wersje demo? Z góry dzięki za pomoc i poświęcony czas.
 

wojti12

New member
Sydon777 napisał:
Wg mojej wiedzy, jeżeli pliki pochodzą bezpośrednio z kamery Sony, to mają strumień prezentacji graficznej. Jeżeli te pliki były edytowane np w PMB i nagrane na płytkę, to strumirnie prezentacji graficznej zostały z nich usunięte. TTSplitter nic nie usuwa. Przypomnij sobie jaką drogę owe pliki przebyły - informacja taka może być pomocna dla innych.

moge na 100% napisac jak bylo
podlaczylem kamere przez usb do lapa i tss sciagal bezposrednio z kamery (z karty) , przetwarzal i zapisywal na twardym na lapie. tak zrobilem ze wszystkimi plikami i ta sama metoda

niestety wiem ze to nie wyjasnia zbyt wiele....
 
Do góry