Pliki AVCHD - co z nimi robić?

wskalski

New member
marciniozo:
ja bym chętnie wypalił w NERO płytkę AVCHD 1280x720p ale on nie ruszy z moimi plikami, zawiesza się, widzę że ma do wyboru 1440x1080 lub 1920x1080
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Kolego viValdi a gdzie ja napisałem, że jestem programistą? Gdzie napisałem, że chcę coś za darmo?

Nie jestem ani leniwy, ani chciwy, nie bardzo rozumiem o Ci chodzi...
 

slimak

New member
Bez reklam
T_G napisał:
material avchd mozna juz bez rekompresji edytowac tak jak zwykly pal dv w pinnacleu, vegasie i premierze cs4 - liczy sie dopiero przy exporcie do pliku wynikowego


Ale tak można już edytować AVCHD (w Pinnacle Studio 11) już od dwóch lat.:D

Problem w tym, że w DV i HDV przy exporcie do pliku wynikowego liczy się tylko dźwięk i przejścia, więc prawie cały obraz jest tylko kopiowany. W AVCHD niestety wszystko (cały obraz i dźwięk) jest przeliczany jeszcze raz przy zapisie do pliku wynikowego.

Wynikiem tego czas oczekiwania na plik wynikowy HDV(1h) = 20 minut.
A czas oczekiwania na plik wynikowy AVCHD(1h) = 3 godziny.
 

T_G

New member
premiere cs3 z pluginem mainconcept nie przelicza, generuje plik wynikowy na takiej samej zasadzie jak DV i HDV, CS4 natywnie obsluguje avchd wiec z tym tez nie ma problemu, pinnaclea osobiscie nie uznaje , sprawdze jeszcze vegasa
 

slimak

New member
Bez reklam
Czyli wygląda na to, że AVCHD już ma odpowiednie oprogramowanie do edycji.

Ponieważ mamy podobne komputery (Q6600 i 4gb) proszę o podanie przybliżonego czasu zapisu projektu AVCHD (1h).
 

T_G

New member
nie wypisuje tutaj ot tak sobie zeby post nabic kolejny

na premierze przeliczona godzina materialu zrzuca sie do tego samego avchd 17-25 minut w zaleznosci na jak szybki dysk, z tego co zauwazylem niektore filtry sa ponownie przeliczane

natomiast niespodzianka, u mnie na pelnym pakiecie cs4 moge sobie pliki importowac, montowac i exportowac a znajomy ktory kupil premiera cs4 golego (z encorem tylko) wogole nie moze zaimportowac pliku z mojej kamery
niestety bede mogl to dopiero sprawdzic i przetestowac pod koniec przyszlego tygodnia (czy to kodeki czy rzeczywiscie taka jest roznica przy kupnie pakietu ) bo komputery maja inne zadania w tym momencie
 

felis

New member
Witam
T_G napisał:
natomiast niespodzianka, u mnie na pelnym pakiecie cs4 moge sobie pliki importowac, montowac i exportowac a znajomy ktory kupil premiera cs4 golego (z encorem tylko)
Właśnie ściągnąłem 30 dniową wersję premiera i nie jest w stanie zaimportować plików AVCHD. Była to wersja 4.0 PRO. Jaka musi być wersja Premiera, lub jakie komponenty musi posiadać by obsługiwał AVCHD?
Pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Panowie a czy miał ktoś może przyjemność zapoznać się z programem UVS 12

http://www.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fulead.co.jp%2Fabout%2Frelease%2F2008%2F080311.htm&langpair=ja|en&hl=en&ie=UTF8

Ciekawe rzeczy tam piszą co do AVCHD...

Supported input formats
ビデオ: AVI, MPEG-1, MPEG-2, HDV, AVCHD, MPEG-4, QuickTime, Windows Media Format, DVR- MS, MOD, TOD​
Video: AVI, MPEG-1, MPEG-2, HDV, AVCHD, MPEG-4, QuickTime, Windows Media Format, DVR-MS, MOD, TOD
オーディオ: Dolby Digital Stereo, Dolby Digital 5.1, MP3, MPA, QuickTime, WAV, Windows Media Format, AAC​
Audio: Dolby Digital Stereo, Dolby Digital 5.1, MP3, MPA, QuickTime, WAV, Windows Media Format, AAC
イメージ: BMP, CLP, CUR, EPS, FAX, FPX, GIF87a, ICO, IFF, IMG, JP2, JPC, JPG, PCD, PCT, PCX,PIC, PNG, PSD, PXR, RAS, SCT, SHG, TGA, TIF/TIFF, UFO, WMF​
Image: BMP, CLP, CUR, EPS, FAX, FPX, GIF87a, ICO, IFF, IMG, JP2, JPC, JPG, PCD, PCT, PCX, PIC, PNG, PSD, PXR, RAS, SCT, SHG, TGA, TIF / TIFF, UFO, WMF
ディスク: DVD, Video CD (VCD), Super Video CD (SVCD), AVCHD, BDMV​
Disc: DVD, Video CD (VCD), Super Video CD (SVCD), AVCHD, BDMV
対応出力フォーマット

Output formats supported
ビデオ: AVI, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, H.264 (Baseline, Main profile 640×480まで),QuickTime,Windows Media Format​
Video: AVI, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, H.264 (Baseline, Main profile 640 × 480 up), QuickTime, Windows Media Format
オーディオ: Dolby ® Digital Stereo, Dolby ® Digital 5.1, MPA, WAV, Windows Media Format, AAC​
Audio: Dolby ® Digital Stereo, Dolby ® Digital 5.1, MPA, WAV, Windows Media Format, AAC
イメージ: BMP, JPG​
Image: BMP, JPG
ディスク: DVD, Video CD (VCD), Super Video CD (SVCD)​
Disc: DVD, Video CD (VCD), Super Video CD (SVCD)
メディア: CD-R/RW, DVD-R/RW, DVD+R/RW, DVD±DL​
Media: CD-R/RW, DVD-R/RW, DVD + R / RW, DVD ± DL
 
Ostatnia edycja:

T_G

New member
"Właśnie ściągnąłem 30 dniową wersję premiera i nie jest w stanie zaimportować plików AVCHD. Była to wersja 4.0 PRO. Jaka musi być wersja Premiera, lub jakie komponenty musi posiadać by obsługiwał AVCHD?
Pozdrawiam"

adobe jakies dziadostwo odstawil, zobacz czy po zmianie rozszerzenia na *.avi wrzucisz na timeline ?
w Production Premium dziala wszystko
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
oj stara metoda zmieniania koncowek, nie tedy droga
to jak do poprzednich wersji trzeba bylo dokupic dodatek by przeczytac innne formaty, cos tu nie gra jesli jednymu czyta a innemu nie, nic na stronie adobe nie ma jak support
 

T_G

New member
no wlasnie mi goly premiere cs4 wczytal avchd do projektu po zmianie na *.avi ale timeline jest na czerwono wiec nie tak jak w PP
 

apac51

New member
Moją płytkę DVD AVCHD nagraną przez naciśnięcie guzika na stacji dokującej SR12 odtwarzają bluraye Sony (w sklepie) oraz PS-3 (też w sklepie)
Wygląda więc na to że Bluray jeśli w danych technicznych ma odtwarzanie AVCHD to płytkę odtwarza.
Mój komp AThlon 1,43Ghz się wypina i odtwarza po pół słowa.
Jaki mam miec silny komp żeby płytkę też odtwarzał ??
 

bemx2k

New member
apac51

Teoretycznie wystarczy najtanszy Core 2 Duo cos okolo 2GHz
nie pamietam dokladnie jakie teraz intel wypuscil ''odmiany''
stary E2180 ( 2GHz ) powinien wystarczyc
obecne E5200 2,5GHz i E7200 beda jak w morde strzelil .
 

bemx2k

New member
vvilk

Byc moze ci chodza plynnie ,sprawdz koniecznie te z maly i duzym bitrate
np. 24Mbit/s :)
i jaka masz zajetosc procesora ??
W kazdym razie C2D to b.dobre procki , dla przykladu
na Athlonie 64 x2 3800+ ( 2GHz ) mialem dosc czesto szarpniecia
 

mobzd

New member
Do odtwarzania AVCHD nie trzeba superwydajnych procków. Mój HTPC napędzany jest najtańszym dwurdzeniowym Celeronem i odtwarza mts'y z obciążeniem poniżej 20% w MediaCenter. Całą czarną robotę robi Radeon 3450 i kodeki PowerDVD. Zarówno Radeony HD jak i Geforcy 8xxx/9xxx sprzętowo dekodują H.264. Odtwarzanie jest idealnie płynne bez żadnych zacięć itp.

Jedyny minus przy tej konfiguracji to brak generowania miniatur w systemie dla plików AVCHD (potrafi to Haali ... ale gryzie sie z codecami Cyberlinka)
 

mocomus

New member
Avchd

Witam wszystkich,

Laptop ASUS G2+Pinnacle 12.1+AVCHD+Vista 32 bity = dość płynna edycja zarówno z plików .mts jak i .m2ts.
Bezproblemowa produkcja dysków AVCHD (z menu) i nagrywanie na DVD. Moja PS3 odtwarza, to bez najmniejszych problemów w FULL HD.
Z braku nagrywarki nie miałem możliwości przetestowania produkcji dysków Blue ray. Zakładam jednak, że również wszystko będzie działać.
Jak na gniota dla amatorów, to nie jest tak źle.
Zamówiłem blaszaka na i7 i jak tylko będę go miał napiszę czy są jakieś różnice w płynności edycji i szybkości renderingu :D.
 

T-Reg

New member
Ja mam pewien problem.Przezucam pliki z Sony SR12 na laptopa.(Core 2 Duo 2.4GHz,4096 RAM,Nvidia 8600 GS-256 GB).Probuje nagrac dysk DVD AVCHD przy pomocy Pinnacle 12 Ultimate.W trakcie renderowania Ultimate zawsze sie zawiesza.Wentylator gwizdze na pelnych obrotach, a procek 100% obciazenia.Co robic?Macie pomysl?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
a jakis patch jest, zobacz na stronie producenta
jak 100% to moze cos robi, moze poczekaj, a jak nie to jednak jakis problem, czasem pomaga przeinstalowanie.
jak juz zrobisz update to wez maly kawalek cos zmien i zrob ISO plytki nie wypalaj, albo na dysk zapis
 
Do góry