Pliki AVCHD - co z nimi robić?

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zgadza się. Mój Panas BD35 czyta pliki z karty SDHC, ale musi być zachowana oryginalna struktura plików na karcie. Co do płyt to jeszcze na razie testuję, ale właśnie tak zrobiłem utworzyłem płytę AVCHD w UVS i ładnie śmiga w odtwarzaczu.
 

mstomek

New member
Po przeczytaniu całego wątku mam trochę mętlik w głowie.
Proszę o sprostowanie jeżeli źle zrozumiałem.
Czy nagrany film Canonem HF 100 na karcie pamięci w formacie AVCHD, można bez edytytowania przegrać na płytę DVD, a następnie odtworzyć w Panasonicu DMP-BD35, i będzie to nadal obraz w jakości HD ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
tak

TAK, ponadto Panas BD35 ma wejście na karty SDHC, możesz wyjąc kartę z kamery, włożyć do odtwarzacza i obejrzeć nagrany materiał.
 

felis

New member
Witam
A tak dla uściślenia. Wystarczy z karty przegrać na płytę DVD wyłącznie pliki *.mts, czy trzeba koniecznie zachować też całą strukturę katalogu BDMV?
Pozdrawiam
 

dezio

New member
Problem z AVCHD

Witam, to móoj pierwszy post de facto to on skłonił mnie do logowania się tutaj.
Przewertowałem całe forum - to tak na wstępie - ale nie widze rozwiązania mego problemu.

Posiadam kamerę Sony HDVSR11, mam film w AVCHD czyli m2ts pliku.
Zainstalowałem oprogramwanie Sony aka Motion Browser.
Rzeczywiście mogę zaimportować pliki m2ts na dysk, niestety nawet Motion Browser ich nie odczytuje [pokazują się jako złamane]. Filmy z kamery mogę obejrzeć na "Player for AVCHD" dodanym do płyty i niczym innym.
Zainstalowałem również nowe ffdshow - nie nie dało. Czytałem, ze Motion Browser może nie czytać AVCHD jak się ma pakiet kodeków i trzba go odinstalować - wtedy przecież przestana mi chozić filmy wszelakie.

Zainstalowałem najnowsze CyberlinkDVD - teraz przy pomocy tego programu mogę obejrzeć pliki m2ts z dysku.
Mam SOny Vegas Studio Platinum 9. Jest tam opcja importu plików AVCHD z kamery, nie mogę jednak nadal nijak otworzyć plików z dysku [nawet przy uzyciu opcji "All files"]. Motion Borwser również nadal ich nie obsługuje.

Krótko mówiąc - co robić?!
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
jak tak sie dzieje co piszesz to kodeki, powedvd ma swoj, wiec obstawiam Haali Media Splitter, jak go mam to tez mam takie ikonki
 

dezio

New member
Seba_Fan napisał:
jak tak sie dzieje co piszesz to kodeki, powedvd ma swoj, wiec obstawiam Haali Media Splitter, jak go mam to tez mam takie ikonki

Haali Media Splitter dopiero teraz zainstalowałem [wraz z COreCodec].
Zmiana jest taka: w tej chwili PMB otwiera na maxa długo pliki iale nadal są złamane :/ Nie wiem czy odinstalować ffdshow i wszystkoe inne, a astępnie zainstalować tylko soft z kamery czy co robić?

Czy ktoś używał Sony Vegas? Jak tam można wsadzić te pliki .m2ts ? [tzn jak powinno się toi robić gdy on działa, prosze o step by step].
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Może nie do końca na temat, ale miałem kiedyś problem z softem do edycji...

Kolega filmowiec poradził mi aby odinstalować kodeki... Poszedłem krok dalej zainstalowałem od nowa system - WinXP - i nie instalowałem żadnych kodeków!!!

Problem zniknął, soft działa prawidłowo a i filmy są odtwarzane - sub edit Player.
Jaki z tego wniosek nadmiar kodeków szkodzi!!!!!!
 

dezio

New member
marciniozo napisał:
Może nie do końca na temat, ale miałem kiedyś problem z softem do edycji...

Kolega filmowiec poradził mi aby odinstalować kodeki... Poszedłem krok dalej zainstalowałem od nowa system - WinXP - i nie instalowałem żadnych kodeków!!!

Problem zniknął, soft działa prawidłowo a i filmy są odtwarzane - sub edit Player.
Jaki z tego wniosek nadmiar kodeków szkodzi!!!!!!

Ja mam VLC ale pamiętam, że niektóre filmy mi nie chodziły i musiałem ffdshow instalować. Czekam na jakieś rady bo już nie wiem co tu nie działa.
Vegas w ogóle nie ma opcji w All Files otwierania formatu m2ts.. A to jest Vegas 9 więc już nie wiem o co chodzi.
 

dezio

New member
Seba_Fan napisał:
to tego masz vegasa pirata, albo demo

Nie to nie pirat, ma opcje "Importa ACVHD from camera", ale nie ma opcjio otwarcia z dysku tych plików.

Skasowałem k-lite codec pack, teraz PMB już widzie filmy AVCHD. Problem połowicznie rozwiązany.
Sony Vegas 9.0 platinum jednak nadal nie otwiera tych plikó.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
mialem raz podobny problem, zle sie cos zainstalowalo, usuniecie przystkiego i ponowna instalka zalatwia sprawe, zobacz na innym kompie mam nadzieje ze piszemy tu o tym samym co mysle, czyli vegas pro :)
 

dezio

New member
Seba_Fan napisał:
mialem raz podobny problem, zle sie cos zainstalowalo, usuniecie przystkiego i ponowna instalka zalatwia sprawe, zobacz na innym kompie mam nadzieje ze piszemy tu o tym samym co mysle, czyli vegas pro :)

Vegas Movie Studio Platinum 9.0 o tym piszemy. Czy to jest to czy mam nie taki?
 

wskalski

New member
pytanie do zaawansowanych użytkowników

jestem początkujący i zamierzam pliki AVCHD z kamery Samsung nagrywać na płyty DVD w formacie AVCHD - mam w związku z tym pytanie - jaki odtwarzacz Samsunga zakupić P1400 czy P1500....? który się do tego bardziej nadaje...?
 

Sdolas

New member
wskalski napisał:
jestem początkujący i zamierzam pliki AVCHD z kamery Samsung nagrywać na płyty DVD w formacie AVCHD - mam w związku z tym pytanie - jaki odtwarzacz Samsunga zakupić P1400 czy P1500....? który się do tego bardziej nadaje...?
Ja chętnie podepnę się pod pytanko bo mam podobny problem. Mam HDR-SR11e która nagrywa pliki .mts po zgraniu na dysk robią się z tego .m2ts i takie pliki bezpośrednio nagrałem na płytę DVD i poleciałem do MM testować które odtwarzacze "łykną" tą płytę z tymi plikami. I tu ciekawostka bo żaden odtwarzacz nie odtworzył tej płyty nawet Sony :roll:. Większość jakby nie widziała wcale płyty a Sony jakby widział ale nie potrafił tego odtworzyć. Miałęm nawet do dyspozycji pilota do Sony i nic :???:
Pytanie zatem :
1. Czy taką płytę DVD trzeba jakoś specjalnie nagrać by odtwarzacz ją widział ?
2. Czy konieczne jest może jakieś menu ?
3. Czy pliki mogą być bezpośrednio z kamery z rozszerzeniem .m2ts ?
4. Czy może problem tkwi w menu czyli sposobie odtwarzania samego odtwarzacza ?
5. Czy po włożeniu płyty odtwarzacz powinien sam jakby automatycznie uruchomić płytę z plikami ?
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź
SD
 

bemx2k

New member
Sdolas

Bardzo dobre pytanie , kilka osob pisalo ze niby ''jakies'' playery BD potrafia czytac pliki mts m2ts ??? widac niby potrafia :)
Ponoc Sony PS3 tez potrafi ;)

W innym razie dupa zbita , chyba ze ktos zna sposob jak nagrac plyte DVD AVCHD z plikow m2ts/mts bez ponownej Rekompresji ????????

wskalski
Jak widac jedyna opcja nagrac probna plyte ,moze dwie
i testowac w sklepach na ktorym sprzecie zalapie.
 
Ostatnia edycja:

Sdolas

New member
bemx2k napisał:
Sdolas
W innym razie dupa zbita , chyba ze ktos zna sposob jak nagrac plyte DVD AVCHD z plikow m2ts/mts bez ponownej Rekompresji ????????
Z nagraniem to żaden problem bo to tylko wypalenie płytki ;)
Problem w tym że komp tylko to czyta a nie player'y na których jak wól jest napisane "odtwarzanie AVCHD"
 

bemx2k

New member
Sdolas

Chyba mnie nie dokonca zrozumiales w tym zdaniu ktore raczyles Zacytowac z mojej wypowiedzi.

Skoro aby nagrac plyte w formacie DVD AVCHD potrzebna jest rekompresja materialu , tracimy cenny czas i jakosc nagrania
bo kazda rekompresja jest kompresja stratna :/ 2-3 czasmi 5-6 %
materialu ulega widocznemu pogorszeniu

Jezeli znajdzie sie jakis player umiejacy odtworzyc ''surowe'' plik i mts z kamery oszczedzamy czas i jakosc nagran.

To wlasnie mialem na mysli
a nie cene czy czas nagrania zwyklej plyty DVD+R .

Mam nadzieje ze znajdzie sie jakis stacjonarny player ktory tak jak
w softwareowyc h playerach pod windowse m umozliwi wybranie katalogu z plikami mts i poleci z odtwarzaniem nagranie po nagraniu .
 
Do góry