Pliki AVCHD - co z nimi robić?

bemx2k

New member
Panowie , Masakra ,
czym polonczyc bezRekompresji 50 ujec z Canona HG20 (4,5GB) pliki z kamery przerzucane recznie
z rozszezeniem .mts???
Probowalem juz kilku programow
TSMuxer -zwiecha ( starsza wersja )
TSSplitter - lonczy ale przy odtwarzaniu widac tylko pierwszy jeden z lonczonych filmow
do tego nie mozna go przewinac :/

Dolonczony do kamery Image Mixer 3Se przy zaladownaiu kilku clipow zwiecha :/
HD Writer 2,5E nie rozpoznaje mojego Canona
wiec nie moge do niego zaimportowac clipow
wlasnie walcze czy jest niby jakis sposob zeby do HD Writera
zaladowac clipy z katalogu na dysku .

update:

TsMuxer w wersji 1.8.8 zalatwil sprawe ,48 plikow (ponad 4GB )
polonczyl w ciagu 2,5minuty !! !! plik wynikowy sprawdzony na 2 kompach
chodzi i trzyma synchronizacje !! a to wszystko za free
Wielkie korporacje powinny sie wstydzic , widac cwaniakow i darmozjadow
tam im nie brakuje .
 
Ostatnia edycja:

renim

New member
Nagrywanie AVCHD na BluRay - pinacle studio 12 UT

Witam szanownych przeglądających to fajne forum. Mam wielkie problemy z nagraniem pliku o najwyższej jakości czyli AVCHD na płyte BluRay. Dlatego ponieważ nie ma opcji by ten plik program Pinacle Studio Ultimate 12 jaki zakupiłem nagrał na takiej płycie. Nagrać może na DVD o róznej pojemności, a nie na burey. To troche bezsensu skoro plik AVCHD jest wielkim plikiem oczywiście uzaleznionym od wielkości nagrania. Ja mam film o długości 3h i niemoge tego nagrać. Dopiero jak ustawie w opcjach nagranie na BLURAY to wówczas w menu na dole pojawi sie opcja nagrania na taką płyte. Jednak chciałbym nagrać AVCHD. Jak to zrobić?
Czy ustawiając opcje TYP DYSKU ( bluRay DISC ) nagra sie format AVCHD? Dziękuje
 

Zibi W

Member
Dziękuje bemx2k, przepraszam chyba miałem wczoraj pomroczność jasną,że nie znalazłem.
Do renim - nie wiem jak jest w pinnacle i musisz sobie to posprawdzać ale np w nero wybierasz format np mpeg2 przed nagraniem.
 

BelYaal

New member
Zakupilem Pinacla 12 Ultra, ale z dzwiekiem jeszcze nie moge dosc do ladu, przy okazji przegladajac inne produkty, stestowalem Adoby i tu jak nie urok to sraczka:

Adobe premiere Elements CS4 - daje dobra jakosc, bez problemu zapisze sie i w DVD i AVCHD... ale za cholere nie moge uzyskac w nim dzwieku 5.1, zawsze proponuje mi 2 kanaly.
Adobe premiere PRO CS4 - tu widze, ze moglbym w 5.1 bo mam taka mozliwosc ustawienie na poczatku projektu.... ale przy probie importu AVCHD dostaje komunikat, ze ten typ plikow nie jest obslugiwany....

Mial ktos podobne problemy i moze wie jak to rozwiazac?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
renim napisał:
... ...mam film o długości 3h i niemoge tego nagrać. Dopiero jak ustawie w opcjach nagranie na BLURAY to wówczas w menu na dole pojawi sie opcja nagrania na taką płyte. Jednak chciałbym nagrać AVCHD.
Na DVD film AVCHD to jednak nie 3 godziny i dlatego opcja ta się Tobie nie podpala.
Jak skrócisz film, to na płycie DVD Double-Layer nagrasz.

Jest nowy Patch / Update do Pinnacle Studio 12. :eek:
 

wujas1

New member
...Mam nadzieje że nie dostanę bardzo po głowie.
Mam zamiar kupić kamerke, podkreślam kamerkę do domowego użytku ale zapisująca w AVCHD i pewnie będzie to jakiś Canon HF100 lub HF10 zapisuący materiał na kartach SD.
Nie będę wykonywał żadnej edycji, zależy mi w tym momencie na łatwiej i szybkiej konwersji do postaci łatwoprzyswajalnej na płytach DVD i formacie SD. Na chwilę obecną posiadam zwykły kineskop, grono znajomych także.
Kamerka nagrywa tylko w HD, więc obraz wynikowy będzie z pasami na górze i dole ekranu (panorama), mam również swiadomośc iż w trakcie gradacji dojdzie do pomniejszenia pliku i jakości, ale 30 minut materiału powinno wejśc na standardową płytę DVD.
Czy jest jakiś soft, który pozwala na szybką i łatwa konwersję AVCHD do SD ???
 

Gucio50

New member
Bez reklam
wujas1 napisał:
... ... NIE będę wykonywał żadnej edycji, zależy mi w tym momencie na łatwiej i szybkiej konwersji do postaci łatwoprzyswajalnej na płytach DVD i formacie SD ... ...

To jest właśnie edycja. :eek:

Masz 2 możliwości, podstawowe.
1. Kamera będzie miała wyjście SD, wtedy podłączysz ją do nagrywarki DVD
2. Będziesz chciał mieć jakieś proste menu, powywalać nieudane klipy lub ich część. Wtedy potrzebny Ci prosty edytor, np Pinnacle Studio 12 za 200-300zł, w zależności od sklepu.
 

iglasty

New member
Witam. To mój pierwszy post tutaj a pisze z małym problemem. Zakupiłem ostatnio kamere Sony HDR-SR12 i nagrałem sobie mały filmik w HD. Gdy usiłowałem odtworzyć go na kompie tak się zacinał że audio wyprzedzało obraz... i nie wiem co z tym zrobić... nie bardzo się na tym znam więc prosze pomóżcie. Z góry dziękuje
 

bemx2k

New member
iglasty

Moze tak na poczatek podal bys dokladne dane co to za komp ?
Do odtwarzania Full HD zalecany proc 2 rdzeniowy
minimum Athlon x2 5000+ a i tak proc nie da sobie czasam i rady :/
Sensowne minimum to Intel C2D powyzej 2GHz .
 

Gucio50

New member
Bez reklam
iglasty napisał:
... ...usiłowałem odtworzyć go na kompie tak się zacinał że audio wyprzedzało obraz... i nie wiem co z tym zrobić... ...

Na dzień dzisiejszy NIE ma dobrego softu do odtwarzanie plików AVCHD z folderu kompa lub kamery "bez hycania"

Są dwie metody "zaleczenia sprawy", obie skuteczne
1. Zapisanie filmu na DVD i odtworzenie programem PowerDVD, Nero9 lub podobnym
2. Zmontowanie wielu plików AVCHD w jeden(z edycją) na za Pomocą Pinnacle Sudio 12.1 w wersji Plus lub Ultimate.

Ciekawe że kamera odtwarza bez skakania, bez przesunięcia audio w stosunku do Video. To oznacza że producent zna oidpowiednie technologie, tylko ich nie udostępnia :confused: :p
 

iglasty

New member
dzięki ale już sobie poradziłem... na 1 stronie tego tematu opisany jest b. przyjazdy program:) do konwersji - nie opłaca się oglądać full hd bo raz że waży strasznie dużo np moja kamera robi 4 minutowy film który waży prawie 400mb o_O dlatego sobie to ładnie konwertuje za pomocą h263 i jakoś bardzo pierwsza klasa:)

a kompa mam takiego:
proc. p4 3.4GH
graf. GF FX 7900 GT 256mb
RAM. 4GB (mimo że 32 bitowy system używa tylko 3.2Gramu:/)
motherboard. W miare nowy nie pamiętam modelu - wiem że asusa
Chłodzenie wodne.
 

bemx2k

New member
iglasty

Niestety P4 nawet 3.4GHz to za malo do odtwarzania AVCHD Full HD.
Co do pamieci systemy 32bitowe zazwyczaj wlasnie widza max 3.xx GB
gdy posiadasz np. 4GB ,chcesz widziec i uzywac cale 4GB +
to WinXP 64bit ewentualnie Vista 64 .

Troche kulawo posiadac kamere HD ,nagrywac w max jakosci
a na koncu ogladac ''pogorszony'' material .
 
Ostatnia edycja:

iglasty

New member
nie jest źle... po konwersji obraz nadal jest ten sam - przynajmniej ja nie widze dużych różnic - a ogląda sie bardzo miło, no tyle że konwersja troche trwa:)
 

felis

New member
Witam
Gucio50 napisał:
Na dzień dzisiejszy NIE ma dobrego softu do odtwarzanie plików AVCHD z folderu kompa lub kamery "bez hycania"
Pozwolę się z tym nie zgodzić. Mam w miarę mocnego kompa (procesor Intel C2Duo 3 GHz E8400 i 4 GB RAM). Zgrywam filmy prosto z karty na dysk twardy i bez problemu odtwarzam różnymi playerami. Np. SubEdit, Media Player Classic i innymi jakie się trafią. Nigdzie nie zauważyłem skakania, ani rozjeżdżania się dźwięku.

Gucio50 napisał:
Ciekawe że kamera odtwarza bez skakania, bez przesunięcia audio w stosunku do Video. To oznacza że producent zna oidpowiednie technologie, tylko ich nie udostępnia :confused: :p
Może w kamerach są montowane wyspecjalizowane pod tym względem procesory. Kiedyś by płynnie zgrywać materiał wideo potrzebne były dodatkowe karty video.
Pozdrawiam
 

bemx2k

New member
felis

Dokladnie tak jak pisalem wielokrotnie wczesniej
do plynnego odtwarzania AVCHD FullHD potrzebny co najmniej proc
klasy C2D 2GHz ,to jest absolutne minimum ,reszta to odpowiednio dobrane codecki/player
i reszta systemu bez zbednego obciazania duperelami .

Zalezy co Gucio50 mial na mysl i piszac HYCANIE
moze mu chodzilo o przerwy pomiedzy klipami ??
gdy zapodamy do odtwarzania kilkanascie klipow .
 

felis

New member
Mam pytanie odnośnie tego co przedmówca napisał w wątku o kamerze Canon HF10, ale tu bardziej pasuje rozwinąć ten temat.
bemx2k napisał:
Dokladnie tak , nagrywac material AVCHD na plyty DVD jako dane( srednio przy bitrate 12Mbit/s i 17 Mbit/s ) wejdzie na DVD jakies 35-40 minut .
1. czy ma znaczenie jak zgrywam pliki z kamery? Gdy kopiuje bezpośrednio z karty posiadają rozszerzenie .mts, a gdy robię to przy pomocy programu ImageMixer 3 SE to tworzy się struktura chyba AVCHD i pliki przybierają rozszerzenie .m2ts. Czy te pliki różnią się od siebie czymś poza rozszerzeniem np. jakością?
2. Czy jeżeli wypale kilka plików .mts za pomocą nero na płytę w zwykłym formacie "DVD z danymi" (nie używając jakiegoś nero vision i formatu AVCHD) to czy taką płytę odczyta odtwarzacz bluray pozwalając wyświetlać kolejne pliki? Dodam, że nie zależy mi na bajeranckim menu. Wystarczy jeśli odtwarzacz wyświetli listę plików i będę mógł wybrać dowolny. A może powinienem użyć innego formaty niż DVD z danymi? Jakiego? Na co zwrócić uwagę w opcjach wypalanej płyty?
3. Czy będzie przeszkodą do odtwarzania gdy wcześniej połączę niektóre pliki w jedną całość programem tsMuxeR lub połączę i przytnę fragmenty za pomocą H264TS_Cutter? Może używać innych programów? Jakich? Ale nie planuję skomplikowanej obróbki. Zależy mi na utrzymaniu oryginalnej jakości nagrania, szybkości działania i prostocie obsługi. Poza łączeniem i wycinaniem zbędnych fragmentów nic nie zamierzam robić.
4. Czy tworząc płytę AVCHD za pomocą nero vision materiał źródłowy traci na jakości? Bo gdy odtwarzałem taką próbną "produkcię" to obraz wydał mi się jakiś inny. Trochę bardziej nasycony w kolory, ale i trochę mniej ostry. No chyba, że to wina odtwarzacza AVCHD.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bemx2k

New member
felis

Dobrze kombinujesz , TAK raczej wszystkie odtwarzacze BlueRay
odtworza tak nagrana plyte Data DVD z plikami .mts
Na dzien dzisiejszy to najprostsza , najszybsza i najtansza metoda zachowania nagran z kamery
bez naruszenia jakosci .
Najlepiej nagraj plyte DVD jako dane z plikami .mts .m2ts
( same pliki nie ulegaja zmianie tylko naglowek i rozszezenie )
wez taka plyte do jakiegos sklepu i przetestuj .
 
Do góry