Pliki AVCHD - co z nimi robić?

the-moon

New member
Mam potrzebę "zmontowania" filmiku z HDC-SD9 nagranego na ślubie i weselu metodą zupełnie amataorską. Czyli sporo cięć różnych scen, łączenie, kasowanie krótkich fragmentów. W sumie materiału jest ok 4 godzin. Pełna karta 16GB i dwie 4GB i kawałek 2GB. Wszystko nagrane w max jakości.

Korzystam z HD Writer 2.5E. Nie oczekiwałem po tym programie jakiś cudów, faderów, czy płynnych przejść między scenami. Że o ingrencji w ścieżkę dzwiękową nie wspomnę.
Miałem tylko oczyścić nagranie z niepotrzebnych fragmentów. A reszta "na żywca". Pod tym kątem niby wszystko OK - choć jeszcze nie skończyłem obróbki..... Dlaczego....???

....DLATEGO, że wykasowanie choćby najdrobniejszego fragmentu zajmuje wieczność. Bez kitu!!! Nie wiem czy to wina kompa, czy po prostu te AVCHD są tak absorbujące.....

Łączenie sceny następnej z poprzednią [merge] ok. od 20 do 35 sekund (na oko)
Oddzielanie fragmentów z jednej sceny [split] ok. 30 do 40 sekund.
Kasowanie sceny [delete] ok. dwóch rozdań pasjansa i jeden saper mały - ok 3-4 minuty.

To normalne?????? Strasznie długo. W sobotę siedziałem od 22:00 do 2:00 w nocy, w niedzielę do 3:00 - a jeszcze pewnie dziś mnie czeka krótszy sen. Ale poazatym wszystko OK.

A tak poza tym:
Mam zamiar kupić laptoka. Proszę podpowiedzcie mi na co muszę zwrócić bardzie uwagę, abym potem mógł z przyjemnością i bez kłopotów edytować (w różnych programach) pliki w formacie AVCHD z mojej kamery. Proszę o pomoc w wyborze laptopa do edycji HD do 3.000zł - 3.500zł. Najlepiej napiszcie parametry kary procesora itp.
Dzięki i pozdrawiam,
 

brutus76

New member
@nagdob - co do tego torenta to jak masz już program do zassysania torentów to nie powinno być kłopotu. Zainstalowany Bitorent zasysa programik na 100%.

@the-moon - hmm...mam takie same spostrzeżenia jak Ty. Korzystam do wypalenia finalnej płytki również programu HD writer 2,5.Na moje szczęście jako posiadacz kamery Sony posiadam też program PMB (załaczany do kamer Sony).
Delet'owanie nawet najkrótszych scen programem HD Writer trwa WIECZNOŚĆ i jest to niewątpliwie jakaś niedoróbka tego programu, w PMB to kilka sekund. Jak mogę Ci coś zasugerować to zassij sobie program PMB od Sony i tam prowadź wstępną obróbkę (cięcie, wywalanie) a dopiero potem w HD writerze połacz sceny w odpowiednie bloki, dołóź fajne tło, opisz i wypal.
Niestety program PMB może mieć problem z zassaniem bezpośrednio plików z kamerki Panasonic więc dziewicze pliki zassane z kamery nagraj na płytę (najlepiej jako wirtualną na HDD), a potem taki obraz zaimportować do PMB) - podobny sposób postępowania opisał kolega Sydon777.

Pozdrawiam

Brutus
 

Gucio50

New member
Bez reklam
the-moon napisał:
... ... ... (w różnych programach) pliki w formacie AVCHD z mojej kamery. Proszę o pomoc w wyborze laptopa do edycji HD do 3.000zł - 3.500zł. Najlepiej napiszcie parametry kary procesora itp.
Dzięki i pozdrawiam,
W tej cenie nie ma takiego, nawet 2 razy wiecej też. Trzeba wydać 10000 ze świadomością, że za rok będzie przestarzały.

1. Ja o laptopie zapomniałem,
2. Edytuję na Vista Ultimate, 4GB systemie QUAD(4 rdzenie) core 2, dysk 500GB z 64Gb Cache,
3. Program do edycji Pinnacle Studio 12 plus (200zł netto),
4. Edytuję dodaje muzykę, komentarze, napisy, klatka w klatce, PO kawałku po około 15 minut.

5. Kawałki wykonane jako avi AVCHD lub Blu-Ray(nie warto szkoda pieniedzy na płytę BR) wrzucam razem ze zdjeciami do nowego projektu, dodaje menu, pokaz slajdów i mam.

Jak potrzebuję coś zmienić to idę do odpowiedniego pod-kawałka, tam wykonuję edycję i wymieniam w projekcie ostatecznym.
Ekawałków idzie żwawo, a ostateczny rendering robie w nocy jak śpie albo w piatek jak piję :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

BelYaal

New member
To ja mam takie pytanko, pobralem testowa wersje Corel VideoStudio X2. DVD robi z mojego materialu w miare ok. natomaist jest tez opcja zapisu dysku AVCHD, czyli teoretycznie powinien mi to zrobic bezstratnie jesli chodzi o jakosc i nagrac na plycie zwyklej 4.7 Gb... ale tylko teoretycznie, bo tak naprawde jedzie program strasznie po szczegolach, kora na drzewie to czesto packa, z trawy robi podobnie, choc daje jakosc obrazu na maksa, a material testowy zajmuje ledwie 100MB.
Ktos moze wie, jak to poprawic, bo programik bylby juz ok. jak dla mnie, gdyby nie ta jedna sprawa.
 

nagdob

Member
Bez reklam
PMB Sony.

Witam.
Mam ten program (był w komplecie z kamerą). Na początku wszystko było ok. Wczoraj ściągnąłem film z kamery (czas trwania nagranego filmu ok. 4 godz.) i niby wszystko jest ok., ale poszczególne sceny filmu widoczne w oknie programu są po prostu puste i nie można ich odtworzyć. Wygląda to mniej więcej tak, że każda scena ma tylko prostokącik (obramówkę) i pisze w prawym dolnym rogu AVCHD, a nie pokazuje zawartości filmowej. Innym programem można oczywiście odtwarzać te sceny, ale w PMB nie mogę praktycznie nic zrobić.
Może ktoś coś doradzi?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
bankrootghost napisał:
... ...strasznie trzeba Ciebie ciągnąć za język ...
Jaki proc, jaka karta itp. ?
Do odtwarzania AVCHD trzeba mieć porządny sprzęt ... ...

Nie, nie trzeba.

Trzeba naprawdę mocnego kompa wymaga się aby edycja i renderowanie nie powodowały frustracji. :mrgreen:

Odtwarzanie za pomoca prostego laptopa HP nx7400 (1.5 Gbajta Ram, karta prosty intel on board procesor Intel Core 2 Duo 1.6GHz (czyli znacznie ponizej dzisiejszych standardów) pokazuje naprawdę dobrze. ;)

Natomiast do renderowani iedcji ma 4GBRm, Intel Core 2 Quad 2.4 GHz karta Asus Silent NVidia 9600GT i muszę powiedzeć że "chodzi to słabo" :(
 

BelYaal

New member
bankrootghost napisał:
strasznie trzeba Ciebie ciągnąć za język ...
Jaki proc, jaka karta itp. ?
Do odtwarzania AVCHD trzeba mieć porządny sprzęt

Chyba, ze to do mnie bylo... ja mam Toshibe A300, dwa rdzenie 2.26, 3GB ram, ATI 3650 z 512 RAM na pokladzie.
Ale to chyba, nie chodzi o sprzet, bo odtwarzajac za pomoca PowerDVD plik zrzucony z kamerki jest wszystko idealnie bez utraty jakosci... plik przerobiony, niestety ma te placki... o wyglada to jakby zbyt odszumiona fotografia, tez jak zle sie uzyje programu do odszumiania, to w niektorych miejscach jest utrata szczegolow
 

sharan1

Member
Witam.Kupilem canona HF11,wraz z nim oprogramowanie ImageMixer 3 Library.Skopiowalem material z kamery na dysk,wchodze w to oprogramowanie i za cholere nie wiem jak nagrac plyte dvd z plikami AVCHD :(
 

bankrootghost

New member
do sharan1:

czytałeś instrukcję Pixeli ?

do BelYaal:

możesz wystawić ten film na jakimś serwerze ?
mogę go wieczorem "obadać"
 
Ostatnia edycja:

sharan1

Member
No wlasnie nie widze instrukcji ,jest tylko jak sie instaluje,nic wiecej.Do dolaczonej kamery jest jeszcze inastalator Digital Video solution disk ver.31.0 i do tego jest instrukcja
 

bankrootghost

New member
instrukcja "waży" 27 MB, masz taką skrzynkę ?
Znasz angielski? program jest prosty jak budowa cepa.
z tego co pamiętam (jestem w pracy), po lewej stronie masz listę AVCHD, w której dodajesz jakiś nowy projekt, do którego z kolei załadowywujesz pliki filmowe i dalej wypalasz.
Jeśli Ci się nie śpieszy, to poczekaj do wieczora (przypomnij mi o tym mailem)
 

BelYaal

New member
bankrootghost napisał:
do BelYaal:

możesz wystawić ten film na jakimś serwerze ?
mogę go wieczorem "obadać"

filefactory.com/file/195902/n/2008-10-14_part1_rar
filefactory.com/file/7fd417/n/2008-10-14_part2_rar
filefactory.com/file/643203/n/2008-10-14_part3_rar

www trzeba na poczatku dopisac
 

sharan1

Member
W ImadeMixer # SE nie mam takiej skrzynki 27MB.Ale przerzucilem film nagrany z kamery do AVCHD LIST wcisnalem Write,wrzucilem do kompa plyte DVD i...., wyskakuje napis - This disc format is not supported.Dlaczego?
 
Do góry