Pliki AVCHD - co z nimi robić?

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
wojti12 napisał:
.....
czy mozna jakos za jednym razem wrzucic do tsmuxer wybrane pliki czy trzeba pojedynczo???
(od biedy mozna sie tak bawic ale wiadomo trzeba sobie ulatwiac zycie)
..........
czy nie ma opcji by wrzucal poszczegolne sesje do tego samego worka e:\avchd\bdmv\stream???
bo tak to mi potworzy mase katalogow na glownej sciezce
chyba ze tak musi byc bo dla kazdego tworzy osobne menu? (choc wolalbym miec wszystko pod jednym menu, tak ze wchodze w PS3 w AVCHD i tak wybieram odpowiedni thumbnail

Przeczytaj wątek o łączeniu plików AVCHD. Jeżeli po użyciu TSSplitter masz zamiar korzystać z multiAVCHD, to nie musisz już stosować tego drugiego etapu z tsMuxer (jest potrzebny, gdy połączone pliki miałyby być odtwarzane samodzielnie).

Jest tu pewien problem z odtwarzaniem w PS3 poszczególnych struktur AVCHD, jeżeli na dysku jest ich kilka. Poprostu katalogi AVCHD należy uzupełniać jakimś dopiskiem i go usuwać przed odtwarzaniem danej struktury. Sprawy nie byłoby, gdyby Sony wprowadziła w nowym oprogramowaniu możliwość wskazania wybranej struktury AVCHD (lub BDMV) z dowolnego miejsca celem jej odtwarzania - tak jak to ma miejsce np w PowerDVD. Sony jednak jakoś się nie kwapi z wyjściem naprzeciw potrzebom użytkowników. Trzeba apelować!
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
2. Wyłącz w ustawieniach kamery zapisywanie daty i godziny filmowania

dla mnie osobiscie to nie rozwiazanie, kurcze ja nie widzialem zeby u mnie byla data i godzina nagrania, az sprawdze,przy odtwarzaniu z kamery jest, ale po robieniu w multiavchd chyba nie mam (sprawdze)
 

wojti12

New member
Seba_Fan napisał:
2. Wyłącz w ustawieniach kamery zapisywanie daty i godziny filmowania

dla mnie osobiscie to nie rozwiazanie, kurcze ja nie widzialem zeby u mnie byla data i godzina nagrania, az sprawdze,przy odtwarzaniu z kamery jest, ale po robieniu w multiavchd chyba nie mam (sprawdze)

sprawadz jak mozesz
ja mam cx12 wiec w sumie ta sama kamerka
u mnie jak odtwarzam przez menu to przez caly czas trwania filmu jest data i godzina w bardzo widocznym miejscu
 

wojti12

New member
Sydon777 napisał:
Przeczytaj wątek o łączeniu plików AVCHD. Jeżeli po użyciu TSSplitter masz zamiar korzystać z multiAVCHD, to nie musisz już stosować tego drugiego etapu z tsMuxer (jest potrzebny, gdy połączone pliki miałyby być odtwarzane samodzielnie).

Jest tu pewien problem z odtwarzaniem w PS3 poszczególnych struktur AVCHD, jeżeli na dysku jest ich kilka. Poprostu katalogi AVCHD należy uzupełniać jakimś dopiskiem i go usuwać przed odtwarzaniem danej struktury. Sprawy nie byłoby, gdyby Sony wprowadziła w nowym oprogramowaniu możliwość wskazania wybranej struktury AVCHD (lub BDMV) z dowolnego miejsca celem jej odtwarzania - tak jak to ma miejsce np w PowerDVD. Sony jednak jakoś się nie kwapi z wyjściem naprzeciw potrzebom użytkowników. Trzeba apelować!
ok tylko ja nie uzywam tss. wrzucam pliki do tsmuxer i potem do mulitavchd
nie wiem czy to cos zmienia...

co do zmian nazwy katalogow to troche slaba akcja ale coz...
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ale w tym programie mozesz dodac setki malych plikow, czego w tsmuxer mi sie nie udalo, a w TSSplitter jest taka mozliwosc i wychodza .m2ts


data i czas - OK pozniej sprawdze
 

wojti12

New member
to musze jednak zainstalowac tssplitter. jak chcialem to zrobic to mnie zapytal o net.framework. jak chcialem zainstalowac net.framework to nie mogl bo chcial jakis servicepack.
sciasgnaslem to z netu i musze sprobowac

jak jednorazowo bede mogl dolaczyc np: 30plikow to duzo pomoze
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
wojti12 napisał:
sprawadz jak mozesz
ja mam cx12 wiec w sumie ta sama kamerka
u mnie jak odtwarzam przez menu to przez caly czas trwania filmu jest data i godzina w bardzo widocznym miejscu
odtworzylem na kompie w powerdvd i nie mam godziny i czasu, tylko w menu jest


tssplitter da rade duzo plikow spoko idzie, ja robie w txmuxer ale malo plikow wiec spoko
 
Ostatnia edycja:

Nawol

New member
Witam, jestem tu nowy i mam taki problem.

Dziś kupiłem sobie kamerę "JVC GZ-HD10" od razu poszedłem nagrywać. Nagrałem parę ujęć i chciałem iść do do domu zgrać i zobaczyć jak to będzie wyglądać na ekranie komputera. Jednak niespodzianka, jakieś AVCHD, kompletnie nie wiem co to. A więc pytanie: Co zrobić, żeby wszystko było w jakimś popularnym formacie, a nie straciło jakości? Proszę nie pisać, że trzeba multipikselować czy jak to się nazywało, bo nawet nie wiem co to znaczy, jestem w tym kompletnie zielony, więc niech ktoś po koleji krok po kroku napisze mi jak dojść do tego czego chcę.

Pozdrawiam, Nawol.

EDIT:

Zapomniałem dodać, że moim celem jest po prostu nagranie i wrzucenie filmu na serwis YouTube
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
wojti12 napisał:
k

2) jak wspomnialem multiavchd ladnie mi stworzyl struktury ktore widzi PS3 (na plycie i na dys zew).
jednak jak odpalam przez stworzone menu (czyli tak jak ma byc) to na filmie jest prawie centralnie (bardziej w dolnej prawej czesci ekranu) godzina i data kiedy material byl krecony. Dosc niefajne bo przeszkadza ogladac.
sprawdzalem wczoraj na ps3 nie ma tego, wiec jest u mnie OK



Nawol

Twoim celem jest czytanie, wszystko bylo o tym, nie trac czasu nam tu
 
Ostatnia edycja:

babaa

New member
Nawol napisał:
Witam, jestem tu nowy i mam taki problem.

Dziś kupiłem sobie kamerę "JVC GZ-HD10" od razu poszedłem nagrywać. Nagrałem parę ujęć i chciałem iść do do domu zgrać i zobaczyć jak to będzie wyglądać na ekranie komputera. Jednak niespodzianka, jakieś AVCHD, kompletnie nie wiem co to. A więc pytanie: Co zrobić, żeby wszystko było w jakimś popularnym formacie, a nie straciło jakości? Proszę nie pisać, że trzeba multipikselować czy jak to się nazywało, bo nawet nie wiem co to znaczy, jestem w tym kompletnie zielony, więc niech ktoś po koleji krok po kroku napisze mi jak dojść do tego czego chcę.

Pozdrawiam, Nawol.

EDIT:

Zapomniałem dodać, że moim celem jest po prostu nagranie i wrzucenie filmu na serwis YouTube

Dołączam się do pytania Nawola
Czy jest możliwa konwersja do któregoś z formatów:
AVI / MPG / VOB / DAT / MPEG-2 TS / IFO

bez utraty jakości ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście, że konwersja jest możliwa !!!

Trzeba przeczytać ten wątek....w którym piszecie.

A tak na szybko należy użyć oprogramowania do edycji jest tego sporo!!!

1. Zobaczyć w pierwszej kolejności co producent załączył do wyposażenia kamer
2. Są programy takie ja Pinacle, Ulead Video Studio, Sony Vegas, TMPEG Authoring Works, i wiele wiele innych.
 

babaa

New member
marciniozo

To,że można zmienić format jest oczywiste ;)
Pytanie tylko czy podczas konwersji np.na avi nie stracę jakości HD ?
Wydaje mi się,że tak ... Mam nadzieję ,że się mylę.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No tak, to przecież oczywiste niestety....Przy konwersji nie zachowasz jakości HD.
Także nie mylisz się. Rozwiązaniem jest zapis materiału na płytach DVD jako AVCHD.
Ale takiej płyty oczywiście nie odtworzysz w playerze DVD. Do tego potrzebny będzie odtwarzacz Blu-Ray, lub konsola PS3.
 

krysiek

New member
marciniozo napisał:
No tak, to przecież oczywiste niestety....Przy konwersji nie zachowasz jakości HD.

A czemuż to ?
Co za problem zapisać do avika w rozdzialce 1920-1080 ?
Dorbze przekompresowanego materiału nie odróżnisz od oryginału.
 

wojti12

New member
seba fan

z ta data i godzina - nie wiem jak odplales w power dvd. czy przez menu stworzone przez multiavchd?
bo jak opisalem wczesnieje jak odtwarzalem na PS3 przez menu XMB to data byla. jak odtworzylem pojedynczy plik w PS3 recznie to daty nie bylo - dziwne.
ale jak wylaczylem opcje daty w kamerze to rzeczywiscie przy odtwarzaniu przez XMB nie pojawia sie data.


u mnie praktycznie juz wszystko hula, jestem gotowy do glownego przegrania materialu ale pojawil sie jeszcze jeden problem :)

jesli chodzi o nagranie na plycie to jest OK

kwestia z nagraniem na dysku zewnatrznym.
jak tworze jedna strukture przez multiavchd to tworzy mi na glownej sciezce e:\avchd i PS3 ladnie to odczytuje z menu XMB.

Sydon napisal
"Jest tu pewien problem z odtwarzaniem w PS3 poszczególnych struktur AVCHD, jeżeli na dysku jest ich kilka. Poprostu katalogi AVCHD należy uzupełniać jakimś dopiskiem i go usuwać przed odtwarzaniem danej struktury."

no wlasnie do konca chyba tak nie jest - chyba ze robie cos nie tak.
jak tworze druga strukture to nazywam ja e:\avchd2 (dla przykladu)

no i potem jak obejrzalem strukture avchd to na lapie skasowalem (lub zmienilem nazwe na np: acvhd3 - efekt ten sam) te strukture avchd. a strukture druga ktora chce obejrzec przez poprzez menu XMB z avchd2 zmieniam na avchd tak by teoretycznie PS3 widzialo taki katalog na glownej sciezce

i tu zaskoczenie - PS3 - nie widzi tak z editowanej struktury "there are no titles".

no i tu pytanko to jesli tak to wyglada to storowanie na dys zew jest slabe. bo zrobie pierwsza strukture (cala karte z kamery) a potem juz kolejnej mi nie odtworzy..

macie pomysl?

mam nadzieje ze jasno napisalem :)

a przy okiazji - czy w PS3 moge edytowac nazwy katalogow???
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
odnosnie daty
to tak jak pisalem odpalilem na ps3 plyte DVD wypalona i zrobiona w multiavchd i nie mialem daty, date tylko mialem w menu.
 

wojti12

New member
Seba_Fan napisał:
odnosnie daty
to tak jak pisalem odpalilem na ps3 plyte DVD wypalona i zrobiona w multiavchd i nie mialem daty, date tylko mialem w menu.

czyli to pewnie kwesita kamery...

a masz pomysl na katalogi avchd na dysku zew???
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
nie cytuj jak piszesz pod

nie rozumiem pytania, jak na dysk zew,przeciez sie da ja robie na pena i na konsoli odtwarzam, ktorej nie mam,interesuje mnie czy to poleci na WD Player, nie moge sprawdzic bo takiego nie mam.
 

wojti12

New member
ok sorki

chodzi o to jak PS3 widzi katalog AVCHD na penie/dysku zew

jeszcze raz w skrocie - jak zrobisz jedna strukture to nie ma problemu.
multiavchd tworzy katalog na glownej sciezce avchd i jest ok. ps3 ladnie czyta
co jesli chcesz stworzyc 2 strukture a ta pierwsza nie chce kasowac tylko traktowac jako archiwum i bybylo do pozniejszego obejrzenia.

jesli ja potem recznie edytuje katalog avchd to ps3 juz go nie widzi
w tym problem
 
Do góry