Plik .avi (1080p) - jak zrobic z napisami?

Jussi

New member
Bez reklam
Otoz zassalem Wladce Pierscieni 3 czesc w formacie .avi i chcialbym odpalic to na PS3 z napisami. Czytalem na forum, ze posiadajac napisy .srt mozna zrobic "paczke" ktora odpali PS3 programem sub2divx (zeby nie trzeba bylo czekac na kodowanie ponowne, ktore bardzo dlugo trwa).

Poniewaz robiac to sub2divx po zaladowaniu pliku .avi wyskakuje mi komunikat "Can not get frame from file" i to wszystko co moge zrobic, mam pytanko czy jest jakis inny programik, ktorym moge dodac w jakis sposob napisy (czyli zrobic tzw. "paczke" bez kodowania) aby odpalic tego avika na konsoli?

Dzieki za porady.
 

Jussi

New member
Bez reklam
No znalazlem juz pozniej, ale nie mialem jak skasowac watku.

Mialem 8gb plik LOTRa 3 czesci, i caly robil sie dosc szybko w paczke, ale gdy go podzielilem na 2 czesci po 4gb zeby moc go wrzucic na zewn. dysk to niestety mieli go i mieli i nie wiem czy sie zacial czy nie :hmm:

Dokad siedze w pracy zostawie zeby sobie szedl, ale pewnie jest cos nie tak skoro caly plik 8gb robil o wiele szybciej...
 

johnwoo

New member
Jeśli chcesz dodać napisy typu XSub do xvida z LOTR 8GB (każda z części po tyle) to najlepiej zrobić to programem AVIAddXSubs. Potrafi on dodać napisy w formacie srt w kilka minut bez rekodowania nawet do plików AVI większych niż 4GB. Te 4 GB to ograniczenie formatu AVI 1.0. Dopiero nieformalne w sumie rozszerzenie AVI 2.0 pozwala na zapisywanie plików w formacie AVI większych niż 4GB. Może dlatego masz problem ze swoimi plikami.

Również posiadam xvid-ową wersję 8 GB LOTR i potwierdzam że to działa i nie tracimy dźwieku 5.1 DD. \

Niestety nie do końca jest tak różowo w przypadku tego LOTR. Przynajmniej u mnie w każdej z części odtwarzanej po sieci (kabel) na PS3 po około 1.5h - 2h filmu dźwięk ze wspaniałego 5.1 przełącza się w MONO :( Dzieje się tak zarówno w filmie z napisami jak i jeszcze przed wkomponowaniem napisów. Dźwięk w filmie jest w AC3, próbowałem go wyekstrahować i sprawdzić narzędziami naprawiającymi ten format, ale one pokazują że wszystko jest w porządku. Więc może to być wina PS3 niestety... Nie mam innych tak wielkich plików AVI więc nie mogę stwierdzić tego na 100% :/

Jeżeli możecie sprawdzić czy przez cały czas filmu macie dźwięk 5.1 na PS3 byłbym wdzięczny.
 

Jussi

New member
Bez reklam
johnwoo napisał:
Jeśli chcesz dodać napisy typu XSub do xvida z LOTR 8GB (każda z części po tyle) to najlepiej zrobić to programem AVIAddXSubs. Potrafi on dodać napisy w formacie srt w kilka minut bez rekodowania nawet do plików AVI większych niż 4GB. Te 4 GB to ograniczenie formatu AVI 1.0. Dopiero nieformalne w sumie rozszerzenie AVI 2.0 pozwala na zapisywanie plików w formacie AVI większych niż 4GB. Może dlatego masz problem ze swoimi plikami.

Również posiadam xvid-ową wersję 8 GB LOTR i potwierdzam że to działa i nie tracimy dźwieku 5.1 DD. \

Niestety nie do końca jest tak różowo w przypadku tego LOTR. Przynajmniej u mnie w każdej z części odtwarzanej po sieci (kabel) na PS3 po około 1.5h - 2h filmu dźwięk ze wspaniałego 5.1 przełącza się w MONO :( Dzieje się tak zarówno w filmie z napisami jak i jeszcze przed wkomponowaniem napisów. Dźwięk w filmie jest w AC3, próbowałem go wyekstrahować i sprawdzić narzędziami naprawiającymi ten format, ale one pokazują że wszystko jest w porządku. Więc może to być wina PS3 niestety... Nie mam innych tak wielkich plików AVI więc nie mogę stwierdzić tego na 100% :/

Jeżeli możecie sprawdzić czy przez cały czas filmu macie dźwięk 5.1 na PS3 byłbym wdzięczny.

JOHN WOO - programik rewela! lyknal bezproblemowo, kilka chwil i bylo po sprawie. Dzieki wielkie za pomoc, widac Sub2divx nie lyka faktycznie plikow powyzej 4gb (ja mialem LOTRA 8gb ale musialem go podzielic na 2x4 zeby dysk zewn. go lyknal).

Teraz tylko sprawdze w domu czy wszystko ok. sprawdze tez ten dzwiek i napisze jutro co i jak.

Dzieki :krol:
 
Do góry