Plazmy, jaka wybrac?

Veezo

New member
Czesc przperaszam od razu bo zapewne takie tematy juz byly, za kilka dni mam zamiar kupic tv dzieki awansowi w pracy moge sobie pozwolic ale to juz tak na marginesie. Do wyboru mam;
SAMSUNG PS50C550 50" , LG Infinia 50PK990 50" , SAMSUNG PS50C6500 50" chyba tak na prawde te plazmy mnie interesuja a wszczegolnosci LG swoim wygladem. Slyszalem ze Samsungi bucza i nie widzi mi sie to zbytnio aby mi cos buczylo jak ogladam cokolwiek, nigdy nie mialem plazmy tylko LCD firmy LG 32LH2000 i musze powiedziec ze obraz moze nie jest najlepszy na swiecie ale jest przypuszczalnie srednio dobry :p. Reasumujac nie chcial bym widziec zadnych wad typu glosne buczenie i inne denerwujace rzeczy typu lustro. Moj kolega ma plazme 50cali marki LG i odbija sie dosc mocno lecz az tak nie zwracalem na to uwagi. Jezeli w modelu kp990 nie jest az tak mocno te lustro widoczne to chyba sie na nia skusze. Tv bedzie wykorzystywany do gier (PS3 i czytalem na zagranicznym forum ze LG ma duzy lag ping czy jakos tak), filmy( filmy nie koniecznie w HD przynajmniej nie kazdy), tv-cyfrowy polsat- w SD niestety. Mam zupelny metlik w glowie bo na poczatku mialem wielki zapal na samsunga c550 ale czytajac wypowiedzi uzytkownikow roznych forum bal bym sie go kupic. Nie jestem Videofillem ale jednak jak sie chce cos kupic to cos porzadnego na kilka lat i warte swojej ceny
 

Veezo

New member
jeszcze SAMSUNG PS50C6500. Ktos posiada tego samsunga i czy buczy glosno ? Trudno w tych czasach o dobry TV, nie tak jak kiedys stary soniacz crt 21calowy ponad 10 lat i dalej smiga bez usterek
 

lettfield

New member
Cześc.mam ten sam problem co ty. Samsunga PS50C550 zwróciłem po tygodniu z powodu buczenia (cała reszta ok). A w tej chwili czytam i czytam i dalej nie wiem co kupić. W grę wchodzą modele przez ciebie wymienione, skusiłbym sie na LG ale to lustro...
 

damiantomek2

New member
Podobny dylemat.

Witajcie
Też szukam tv i w ubiegłym roku już byłem zdecydowany na jednego z panasów ale buczenie
mnie powstrzymało.
W tym roku brałem pod uwagę wymienione przez Was modele plus LG50PK550.
No ale samy buczą choć dobrze obrabiaja filmy przez usb i z dysków zewnętrznych,
a na tym mi zależy bo kabli w domu już dość.
LG lustro i opinie o różnej jakosci wykonania i trudne do dostania nawet przez net.
Panasy zaś usb od modelu G20 i nie wszystko chodzi i wygląd taki sobie, a i buczenie też bywa.
Kusi LG50PK550 ale nawet w 21" CRT mam odbicia w dzień, a wieczorem od lampy pod sufitem też
się odbija więc przy 50" to dopiero będzie lustro.
Nowe modele Samsunga zaś tez będą buczeć bo w ubiegłym roku też o tym pisano w postach.
Więc co wybrać?


Pozdrawiam
 

Veezo

New member
Ja prawdopodobnie skusze sie na pk990, wyglad przepiekny lustro nie bedzie bo okna nie beda na przeciwko, tylko ten duzy lag ping(?) mnie zaskoczyl 60ms podobno no i mam teraz LGka tylko ze LCD i jestem zadowolony :) Jak wspomnialem kolega ma plazme LG ale jakis starszy model zapewne z J3x 50 calowy i lustro lekko jest ale powidokow nie widzialem ani razu. Na tak duzym ekranie z malej odleglosci to az trudno zobaczyc czy sa bo nie wiadomo gdzie sie skupic :D Moze ktos posiada tego LGka ? Panowie darujcie sobie samsungi jak bucza to nie warto, moje glosniki bucza (x530 logitecha) strasznie to denerwuje nocami! Pozdrawiam :)
 

Veezo

New member
Cześc.mam ten sam problem co ty. Samsunga PS50C550 zwróciłem po tygodniu z powodu buczenia (cała reszta ok). A w tej chwili czytam i czytam i dalej nie wiem co kupić. W grę wchodzą modele przez ciebie wymienione, skusiłbym sie na LG ale to lustro...

No wlasnie z tym nowym LG pk990 nie wiadomo jak jest bo takich dobrych testow nie znalazlem jeszcze czy to lustro ale szukam i bede dodawal do tematu linki z testami.
 

Veezo

New member
No wlasnie z tym nowym LG pk990 nie wiadomo jak jest bo takich dobrych testow nie znalazlem jeszcze czy to lustro ale szukam i bede dodawal do tematu linki z testami.

Edit. Przeczytalem kilka recenzji i nikt nic nie wspomnial o efekcie lustra (2w1) tylko mowia ze dzwiek jest dosc na niskim poziomie co dla mnie nie stanowi problemu bo mam zamiar kupic kino domowe albo glosniki logitecha z5500(moj drugi dylemat) oraz w porownaniu do Panasonica czern wypada troche gorzej ale LG i tak ponoc duzo poprawil tak wiec jest to chyba moj kandydant na prezydenta :D
linki ponirzej sa w j. angielskim, jest to model flagship - chyba nie musze tlumaczyc :) Ma rozne bajery jak DLNA 600hz, THX itp itd. W tych czasach nie mozna nic kupic bez ukrytych wad a wady LGka chyba najmniej mi beda przeszkadzac :) nie buczy bez efektu lustra i cenowo no troche duzo ale coz za 50 cali to i tak w miare malo
 

Veezo

New member
Lg 50pk990

Edit. Przeczytalem kilka recenzji i nikt nic nie wspomnial o efekcie lustra (2w1) tylko mowia ze dzwiek jest dosc na niskim poziomie co dla mnie nie stanowi problemu bo mam zamiar kupic kino domowe albo glosniki logitecha z5500(moj drugi dylemat) oraz w porownaniu do Panasonica czern wypada troche gorzej ale LG i tak ponoc duzo poprawil tak wiec jest to chyba moj kandydant na prezydenta :D
linki ponirzej sa w j. angielskim, jest to model flagship - chyba nie musze tlumaczyc :) Ma rozne bajery jak DLNA 600hz, THX itp itd. W tych czasach nie mozna nic kupic bez ukrytych wad a wady LGka chyba najmniej mi beda przeszkadzac :) nie buczy bez efektu lustra i cenowo no troche duzo ale coz za 50 cali to i tak w miare malo
LG 50PK990 Infinia 50in plasma TV [printer-friendly] ? reghardware
Review: LG 50PK990
Pozdrawiam
 

lettfield

New member
napisz jak się ostatecznie zdecydujesz, no i ew pierwsze wrażenia po zakupie. Chciałbym to wiedzieć, ponieważ stoję przed identycznym wyborem.
Pozdrawiam
 

Veezo

New member
Na pewno napisze i zrobie zdjecia jak juz go kupie czyli okolo tygodnia moze dwoch. Tru Black Filter ponoc poprawia czern oraz ponoc w duzej mierze likwiduje efekt lustra. Do zestawu dodaja 2 piloty USB dongle -wifi, posiada THX oraz DLNA, usb, odtwarza divix HD no i bardzo fajna funkcja NetCast - ala przelgadarka internetowa (chyba). Specyfikacje na dole;

Format 16:9
Screen size 50" (127 cm)
Brightness (in cd/m²) 1500 cd/m²
Contrast 5,000,000:1 (dynamic)
Resolution (horizontal x vertical - in pixels) 1920 x 1080 pixels
Audio Audio Power 20W total
Noise reduction Yes
Mono/Stereo Sound Stereo
Speakers Built-in
Connectivity Connectivity 4 x HDMI
1 x VGA (15-pin D-Sub) PC input
1 x audio-in/out
1 x full SCART
1 x half SCART
1 x S-Video
1 x Composite
1 x Component
1 x S/PDIF (optical)
1 x CI Slot
USB 2.0
Bluetooth
SCART connectors 2
DVI Input No
HDMI Input 4
PC Input 1
Audio output S/PDIF optical
Tuner Standard DVB-T2 Freeview HD tuner
Double Tuner No
Functions TV text Teletext
Other functions Tru Black Filter
THX mode
NetCast
Clear Voice II
Smart Energy Saving Plus
DLNA
Picture Wizard
General Remote control Yes
Accessories supplied Remote control, stand, WiFi USB dongle
Dimensions (mm) Without stand: 1190 x 737 x 52.4 mm (W x H x D)
With stand: 1190 x 804.5 x 294.5 (W x H x D)
Weight (kg) Without stand: 30.2kg
With stand: 34.8kg

Jestem zdecydowany na ta Plasme ;] Pozdrawiam odezwe sie jak juz kupie ^^
 

Jaras73

New member
PK990 = PK950 (różnica w oznaczeniach wynika z przeznaczenia na inny rynek)
PK 950 - Europe, PK 990 - UK, America ...

A czym różnią się PK 760/750 ?
Bo różnica w cenie znaczna.
 
Ostatnia edycja:

Prezes59

New member
PK990 = PK950 (różnica w oznaczeniach wynika z przeznaczenia na inny rynek)
PK 950 - Europe, PK 990 - UK, America ...

A czym różnią się PK 760/750 ?
Bo różnica w cenie znaczna.
Róznice są opisane w innym poście ale ciekawe jest to ,ze lepiej wyposażony PK760 jest w 2 sklepach internetowych tańszy niż PK750
 

mieczotronix

New member
Czy pk950 ma tuner satelitarny DVB-S2 (do HD) i czy obsługuje DiSEqC ?
Jakoś z instrukcji nic nie wynika (jest uniwersalna dla wielu modeli). Nawet nie wiem, czy ten model ma slot CI...

Chciałbym go używać z C+.
 
Do góry