Plazma Z Playstation 3 / Xbox360

devildriver85

New member
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam PS3 i zamierzam kupić tv pod niego ale nie jestem pewien jaki.
PYTANIE; czy warto kupić do ps3 plazmę? wiem...wypalanie, ostrość itp? ale przeczytajcie to
http://www.plazma-lcd-fakty.pl/mity/mity.php?energia

poza tym jest plazma Panasonić TX-P42S10 takich parametrów LCD mogą
pozazdrościć i czytając to nie mogę uwierzyć, że gry działały by kiepsko.
A jakie jest wasze zdanie?
Pragnę zaznaczyć, że info na np. zagranicznych forach i wypalaniu itp. są
z 2005-2007 a dziś mam 2009, więc pewnie trochę się w tej materii zmieniło.
Pozdrawiam
Czekam na konstruktywne opinie:)
 

gorylla

New member
Bez reklam
Przeczytaj na tym forum nowy test plazmy Panasonica V10 i sam wyciągnij wnioski, czy plazmy nadają się do gier.;)
 

adam-ant

New member
devildriver85 napisał:
...a dziś mam 2009, więc pewnie trochę się w tej materii zmieniło.
Pozdrawiam
Czekam na konstruktywne opinie:)

Tak się składa, że u mnie też jest 2009, a od początku roku pogrywam na TH-42PY8 + PS3 + XBOX360.
Z tegoż zestawu byłem bardzo zadowolony
(zielone duszki są, ale znacznej mniejszości gier, powidoków brak,innych minusów również brak, obraz super ładny)

Dość powiedzieć, że chciałem kupić nowy TV (ten opisany powyżej jest własnością mojego współlokatora) i po przebadaniu sprawy dogłębnie stwierdziłem, że LCD z porównywalnie dobrym obrazem będzie kosztować zdecydowanie więcej niż np często chwalona i wspomniana przez Ciebie nowa plazma Panasonica - model S10 - która charakteryzuje się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. W rozmiarze 42'' cena spadła już poniżej 3000zł. Każdy LCD w takiej cenie i w takim rozmiarze (tudzież 40'') jest według mnie nieporównywalnie gorszy.
Ja na S10 się pewnie skuszę, ale przy zakupię nadstawię uważne ucho kilkukrotnie z uwagi na duży odsetek "sycząco-buczących" egzemplarzy, które niektórym użytkownikom dają się mocno we znaki.
 

Polco

New member
Witam wszystkich, zamierzam kupić telewizor s10, możecie powiedzieć jak zachowuje się z konsolą xbox 360.
Wiem może głupie pytanie ale chcę się dowiedzieć tak na wszelki wypadek.
Będąc w sklepie dla id....w Pan "fachowiec" odradzal TV plazmowy do knsoli twierdząc że obraz nie będzie tak wyrażny jak na LCD, wyczułem gośia bo cały czas używał słowa SAMSUNG "samsung to samsung tam to" a ja mu na to, Panie przecież ja kupuję Tv do oglądania telewizji a nie do grania (no do grania tez) ale gość dalej swoje o LCD, fakt napalilem się na Panasa s10 i nie wiem wkońcu jak on sie zachowuje z konsolą.
Chcę kupic tą plazmę dla całej rodziny bo nasz 20 letni panas kończy powoli swój żywot, a nie kupię telewizora LCD za 3 kanty tylko po to żeby pochulać na xboksie, mój ojciec jakby zobaczył np szajsunga lub LG pod analogiem to by mnie z torbami z chałupy wypedził ;), razem byliśmy ostatni w saturnie i porównaliśmy obraz s10 i jakiegoś samsunga led TV na cyfrowym polsacie i obydwaj stwierdziliśmy że obraz panasa powala. Czemu te ludziska tyle sałaty wydają na te samsungi jak na różnych platwormach cyfrowych jest tylko pare kanałów HD ?, wiem bluraye itp. ;)
 

magnyc

New member
Ja pogrywam na PS3 + TH-42PV80 - z 4 metrów obraz i tak ostrzejszy być nie może na 42 calach więc nie narzekam - nie jestem wstanie dostrzec żadnej postrzępionej krawędzi etc.

Co do wypalania - to czasem, np po 2 godzinnej bratali potrafi odpalić się jakiś statyczny element (widoczny tylko na jednorodnym czarnym tle i to jak się mocno przyjżeć), ale wystarczy jakieś 5 minut oglądać TV i znika, zawsze....
 

coiler

New member
Mam zestaw 37pv80 + ps3 od roku i nie mogę powiedzieć złego słowa.
Brak powidoków, "duszków" podczas grania nie widziałem ani razu (kilka razy oglądając filmy). Stosunek cena/jakość nie do pobicia przez lcd do 3tyś.
 

Polco

New member
Czyli jednak mój upragniony panas s10 jest wszechstonny tzn. dobry na analou, dobry na HD, dobry do grania. Jednym słowem WYPAS za 2800 zł.
Dzięki Panowie za pomoc.
Pozdrawiam.
 

keisfot

New member
Polco napisał:
Czyli jednak mój upragniony panas s10 jest wszechstonny tzn. dobry na analou, dobry na HD, dobry do grania. Jednym słowem WYPAS za 2800 zł.
Dzięki Panowie za pomoc.
Pozdrawiam.

No jabym nie powiedział,że jest aż taki wszechstronny;)Mam s10 od ponad 2 miesięcy i wiem co mówie.Obraz na analogu jest jak dla mnie słabiutki co do hd to narazie jeszcze nie wiem bo jeszcze nie kupiłem n-ki,jest widoczny gg a w grach na ps3 obraz podczas ruchu nie jest wyrażny tzn tak jaby sie rozdwaja..
 

Polco

New member
keisfot napisał:
No jabym nie powiedział,że jest aż taki wszechstronny;)Mam s10 od ponad 2 miesięcy i wiem co mówie.Obraz na analogu jest jak dla mnie słabiutki co do hd to narazie jeszcze nie wiem bo jeszcze nie kupiłem n-ki,jest widoczny gg a w grach na ps3 obraz podczas ruchu nie jest wyrażny tzn tak jaby sie rozdwaja..

Wiadomo że na analogu nie będzie rewelki, ale w porównaniu do LCD na analogu to przepaść, a co do grania to ostatnio poszedłem z konsolką do sąsiada na smsunga lcd i powiem że obraz żyleta ale widać bylo że telewizorek nie radzi sobie z szybkimi akcjami, smuży, obraz staje się zamazany, plazma ma dużo lepszy czas reakcji, tak więc chyba do gier dobra ? (nie widziałem jak się zachowuje z konsolą). Ja dopiero będe kupować s10 to mój pierwszy płaski Tv po 20 letnim crt panasa. Według mnie obraz na analogu s10 wyglądał przyzwoicie i to w sklepie przy dużym natężeniu światła, dla porównania sprawdziłem ostatnio w saturnie jak odbiera seria G (czy warta jest swych pieniędzy?) kontra S i powiem tak, większych różnic nie znalazłem poza tym że czerń w Sce jest nieco szarawa, no i może nasycenie kolorów w Sce jest troszeczkę wyższe (G odbiera bardziej chłodno co mi się bardzo podoba w telewizorach, ale czy warta jest dołożenia 1000 zł względem Ski ? - według mnie chyba nie)
 

don111

Banned
Polco napisał:
Wiadomo że na analogu nie będzie rewelki, ale w porównaniu do LCD na analogu to przepaść, a co do grania to ostatnio poszedłem z konsolką do sąsiada na smsunga lcd i powiem że obraz żyleta ale widać bylo że telewizorek nie radzi sobie z szybkimi akcjami, smuży, obraz staje się zamazany, plazma ma dużo lepszy czas reakcji, tak więc chyba do gier dobra ? (nie widziałem jak się zachowuje z konsolą). Ja dopiero będe kupować s10 to mój pierwszy płaski Tv po 20 letnim crt panasa. Według mnie obraz na analogu s10 wyglądał przyzwoicie i to w sklepie przy dużym natężeniu światła, dla porównania sprawdziłem ostatnio w saturnie jak odbiera seria G (czy warta jest swych pieniędzy?) kontra S i powiem tak, większych różnic nie znalazłem poza tym że czerń w Sce jest nieco szarawa, no i może nasycenie kolorów w Sce jest troszeczkę wyższe (G odbiera bardziej chłodno co mi się bardzo podoba w telewizorach, ale czy warta jest dołożenia 1000 zł względem Ski ? - według mnie chyba nie)

a sprawdziłeś czy miały te same ustawienia ekranu ?
 

Klisman1987

New member
Ja gram na plazmie takiej jak w opisie py80 i obraz super. Ostrość jest rewelacyjną. Jak włączyłem killzona po raz pierwszy to nie mogłem odejść od tv. Misja na pustyni poprostu wprawiła mnie w stan eufori. Wszystko jak żywe. Jesli ktos używa tv z głową tzn nie gra przez 24h w jedną grę non stop to nic nie ma prawa sie wypalic itp. Nie zamienił bym do gier swojej plazmy na lcd.
 
Do góry