Plazma(?) w granicach 2k

Przemek02

New member
Witam, przymierzam sie do zakupu nowego tv... Dodam, ze jestem raczej laikiem w tej kategorii, wiec licze na Wasza pomoc, z gory dziekuje i przepraszam za ewentualna niezgodnosc z dzialem, w ktorym mialbym to zamiescic :)

1. Odległość od ekranu?
3m

2. Jak słońce świeci w pokoju?
Okno od południa, telewizor byłby od wschodu.

3. Jak duży jest pokój?
4x4,5m

4. Preferowana technologia:
plazma byłaby chyba odpowiedniejsza

5. Jaki masz obecnie telewizor?
crt 21` philips

6. Jakie programy najczęściej oglądasz?
w zasadzie wszystko po trochu)

7. Oglądasz w dzień czy wieczorem:
głównie popołudniami i wieczorem

8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez?
Z reguły bez

9. Wolisz obraz ostry czy łagodny?
bez wiekszej roznicy

10. Matryca błyszcząca czy matowa?
wybaczcie, ale ciezko mi powiedziec, nie jestem zbyt doswiadczony w tych tematach

11. Preferowana wielkość telewizora?
42, 50...?

12. Preferowana marka?
Nie ma znaczenia.

13. Czego nie lubisz w telewizorach?
Odbić i słabej jakosci obrazu.

14. Jakie urządzenia będą podłączone?
kablówka (cyfrowy polsat, w przyszlosci hd), dvd, czasem laptop, jakis pendrive itp.

15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 70% tv , 30% laptop, dvd itp.

16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? głównie na wprost, ale kat tez moglby byc w porzadku

17. Czy ważne jest wifi ?
jesli cos w tym przedziale pasowaloby, to tak

18. Czy będziesz korzystać z widgetów?
nie

19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? raczej nie, aczkolwiek gdyby byla podobna opcja, nie obrazilbym sie

20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Raczej nie

21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ?
tak

22. Ma mieć 3D?
nie

23. Ma mieć slot na karty SD ?
niekoniecznie

24. Ma mieć tuner DVB-T?
raczej nie musi

25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć?
nie bardzo sie w tym orientuje jak na razie... na pewno dvd i cyfrowy polsat sd (hd w przyszlosci), czasem laptop + jakis pendrive

26. Jaki masz sygnał:
cyfrowy polsat sd (niedlugo hd)

27. Ma stać czy wisieć?
raczej wisiec.

28. Rozdzielczość:
Full hd..?

29. Na czym najbardziej Ci zależy:
jakosc obrazu + multimedialnosc (wspolpraca z innymi urzadzeniami wymienionymi wczesniej)

30. Ile osób ogląda:
1-3

31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor:
5-7

32. Jaka klasa cenowa ?
okolice 2k
 

marecki6

New member
Bez reklam
do samej telewizji rozdzielczość hd da lepszy efekt bo obraz nie będzie upskalowany do wyższej rozdzielczości tracąc na jakości ale jeżeli planujesz źródła FHD bluray/komp/konsola to wydaje mi się, że warto dorzucić do FHD ...
 

benito82pl

New member
Wiem że chce fhd:) Tylko po co mu to przy cyfrowym polsacie?
Generalnie to kanały w sd powinny lepiej wyglądać w tv hd ready. Co nie znaczy żebyś nie brał tego 50pv350. Będzie Pan zadowolony:) z jednego i z drugiego tv.
 

Przemek02

New member
Dziekuje, namowiliscie mnie chyba :) Teraz pozostaje kwestia gdzie go kupic, a w zasadzie gdzie go bezpiecznie kupic...
 

benito82pl

New member
Możesz też poszukać w sklepach stacjonarnych typu media markt, neo net. I obczaić te tv na żywo. Kupując w sklepie stacjonarnym zawsze marudź nie pokazuj że jesteś napalony, i targuj sie co do ceny. To bez wiekszego problemu zjadą ci do cen internetowych sklepów.
 

Przemek02

New member
Krótka piłka - kurier DHL czy K-Ex do takich rzeczy? Dziękuję za (mam nadzieję) szybką odpowiedź.

EDIT

Okej, wybralem DHL )
 
Ostatnia edycja:
Do góry