Plazma vs LCD, krótkie pytanie

pmedela

New member
Witam


Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu telewizora w rozmiarze 65".
Od 10 lat posiadam plazmę Samsung PS50B551.


Moje pytanie jest następujące:
Który z obecnie dostępnych na rynku telewizorów 4K 65' dorówna w jakości
obrazu mojej plaźmie pod względem czerni, kolorów i kątów widzenia ?


Rozdzielczość pomijam, bo jak wynika z kalkulatora przy odległości od
telewizora ok. 3m i tak w pełni nie skorzystam z dobrodziejstwa 4K.


Chodzi mi o czerń, kolory i kąty widzenia, moja plazma pomimo swoich 10 lat
nadal wyrywa mnie z butów jakością obrazu.


Czy w kwocie do 6 tyś. zł coś zaspokoi moje potrzeby?
Mam Mi Box 4K, więc funkcje Smart w Tv nie są priorytetem.


Najchętniej kupiłbym plazmę 65" FHD, ale niestety zakup 6 letniego telewizora bez gwarancji
jest obarczony sporym ryzykiem...


Chyba, że ktoś ma do sprzedania Samsunga PS64E8000 lub 8500 w stanie bdb i jakąś gwarancją
to chętnie rozważę zakup. Wiem, że są na OLX, ale wolałbym nie od handlarza.


Piotrek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że znajdziesz.
Philips 65PUS8602 z kropkami kwantowymi,soundbarem za 5500 zł
I z pakietem dla niebieskich.
Masz wszystko czego oczekujesz i jeszcze więcej.
 

eckonom

New member
myślę że w Twoim przypadku żeby sprostać Twoim wymaganiom najlepszy byłby OLED... ale to w rozmiarze 65 wymagałoby sporej dopłaty obecnie w MM masz LG 65B8 za 8199
jeżeli nie OLED to na pewno coś na matrycy VA która ma lepsżą czerń i kontrasty od IPS ale przy VA katy nie są najlepsze.. w przypadku kątów IPS jest znowu lepszym wyborem
PUS8602 to ciekawa opcja ewentualnie jakbyś był w stanie dorzucić okolo 500PLN masy sony 65XF9005 z lokalnym wygaszaniem więc czerń będzie jeszcze lepsza ale to już kwestia około 6500PLN
jeśli IPS to LG SK659500 z lokalnym wygaszaniem ale to też około 6500 ...ewentualnie może LG65SK8500 model zbliżony do SK9500 ma mniej stref wygaszania i świeci troszkę słabiej niż sk9500 poza tym róznic raczej niema i myślę że wtedy powinieneś zmieścić się w 6000PLN
 
Ostatnia edycja:

pmedela

New member
Niech to jasny gwint! Plazmy miały wszystko co najlepsze w obrazie, to komuś się ubzdurało, że będziemy oszczędzać prąd, podobnie jak z odkurzaczami. A może nie dało się zrobić plazm w 4K, jakieś ograniczenia technologiczne?
 

Lettner123

New member
Chcesz mieć petardę obraz bierz oleda i nawet nie zastanawaij sie nad jakimiś kropkami kwantowymi .Nie masz kasy na oled 65 bierz 55 .Jedyny godny następca plazm to oled !!! obecnie mam plazmę panasonica i oleda panasonica i żaden led nie ma startu no może zd9 i dx900 :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry