Plazma ST50 czy LED Philips PFL6007 ?

Grzegorz75

New member
No właśnie,
TV który mam do tej pory to Kineskop 32", nigdy nie miałem ani plazmy ani lcd czy leda.
pokój duży, nasłoneczniony od południa i po południu.
Odległość od 2 - 4 metrów (przeważnie kanapa ok 3,5 m)
Oglądanie (głównie wieczory i popołudnia) - telewizja na kartę, naziemna i divx-y (najlepiej jakby można bylo odtwarzać po lanie). Do tego dzieciaki XBOX z kinectem.
Budżet max - 4tys.

PFL 46" 6007 czy plazma Panasonica 50" ST50 ? To są modele za podobne pieniądze, które rozważam.
Znajomi mówią tylko Panas, ale wczoraj odwiedziłem sklepy i baardzo spodobał mi się ten Philips, nie wiem czy to kwestia akurat tego co wyświetlano ale miał naprawdę konkretną czerń i nawet sztuczność ledowych kolorów mnie w nim nie raziła.

pozdrawiam
Grzegorz
 

bielikk

New member
Bez reklam
Bierz PHILIPSA

Plazma to "samo zło" - oczywiście należy to traktować z przymrużeniem oka

- powidoki
- juder
- migotanie obrazu
- "szara czerń" przy oglądaniu w dzień
- mniej szczegółowy obraz niż LED (LCD) mimo, że Full HD
- błyszcząca matryca wszystko odbija co jest w pokoju
- duże zużycie energii elektrycznej
- JESZCZE DOCHODZĄ PROBLEMY Z 50Hz "niektórzy z użytkowników plazm proponują konieczność zakupu amplitunera z dobrym skalerem - jak pisali koszt ~4000 zł"
"rozwarstwianie kolorów na twarzach w szybszych ruchach"

i można by tak w nieskończoność

Decyzja należy do ciebie
 

amk67

New member
Dołączam sie do tematu.Często są te modele polecane.Może ktoś zrobi jakies porównanie tych dwóch telewizorów nie tylko pod względem jakości obrazu , chyba można pomimo ze to LED i PLAZMA, ale także innych funkcji np. multimedialność.Stoję przed takim samym dylematem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ma szans na jedynie sluszna odpowiedz. To sa dwie rozne technologie wyswietlania. Kazda z nich ma wady i zalety. Ja bym sie minuty nie zastanawial i bral Filka, szczegolnie ze nie przepadam za obrazem z plazmy w duecie z konsola, ale zadajac to pytanie w dziale "plazmy" mozna sie spodziewac (o ile ktos sie pokusi o odpowiedz) ze bedzie polecana plazma.
 

amk67

New member
Podobno te technologie już sie zbliżyły co do jakości obrazu? A gbyby tak porównać inne funkcje tak jak pisałem np. multimedialność tych dwóch tv.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Multimedialnosc zalatwisz donglem z androidem lub wszystkoczytajacym playerem za pare stowek, tym sie nie sugeruj przy wyborze. Tv to ekran, to on jest priorytetem. Co Ci z multimedialnosci, jak bedzie Cie draznic LCD czy PDP, a z pewnoscia kazdy ma swoje minusy.
 

kini0

New member
Bez reklam
Ja właśnie po pięciu latach użytkowania KURO przesiadłem się na 55pfl6007. Mam mieszane uczucia... ani nie narzekam, ani nie pieję z zachwytu. Jest ok, ale to nie Pioneer.... Konsola lepiej śmigała akurat z plazmą, ale BD zdecydowanie z Philem. Ambi urywa zadek, 3D pasywne super. Co do multimedialności, to kompletnie mnie nie interesuje- od tego jest kom i odtwarzacz multimedialnie w duecie z dyskiem twardym ;)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam założe się,że jedziesz na niskich ustawieniach w 55pfl6007.Chodzi o jasność?,nasycenie?,ostrość?.W większości tych co znam po przesiadce z Kuro z przyzwyczajenia tak właśnie na prawie minimum jechała.pozdr.
 

kini0

New member
Bez reklam
Chodzi o zbyt jasną biel w połączeniu z czernią w której brak szczegółów...
Brak miękkości i naturalności w obrazie
 

amk67

New member
w moim odczuciu ja oglądając plazmę mam wrażenie jak bym był cały czas w kinie, czerńextra ale ta biel czasami mi kojarzy sie z ,,podjechanym" kineskopem TV CRT
 

magda89

New member
Był Philips 7403D jest plazma Panasonic ST30. Z kablówki programy SD lepiej wyglądały na Philipsie HD lepiej wyglądają na Panasonicu.Multimedialnością się nie sugeruj od tego są urządzenia peryferyjne.Telewizor jest sztywno zawieszony na ścianie i tu uwidacznia się przewaga plazmy,nie ma różnicy czy patrzysz na wprost czy z boku obraz jest taki sam gdy w przypadku lcd już tak dobrze nie jest.
 

amk67

New member
w sklepach pojawił się 50GT50 w zestawie z dwoma parami opularów oraz konsolą XBOX za 5199zł, warto dopłacić, czy jest róznica w jakości obrazu i wyposażeniu w stosunku do 50ST50
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnica oczywiście jest, ale jeśli oczekujesz ogromnych różnic - to nie ma.
 

tolofalk

New member
Witam. Za namową kikie-go i kilku innych forumowiczów kupiłem Philipsa, ale z serii 7007. Nieco inny dsign, podstawka , pilot....bajery jednym słowem. Nie mam porównania do plazm ale obraz jest naprawdę piękny. Do tego ambilight........niby gdżet ale jest super sprawą. Z ogldaiem z boku też nie ma żadnych problemów. Obraz ostry, szczególowy. Dodam, że nie bawiłem się jeszcze żadnymi ustawieniami bo nie miałem na to czasu ani filingu.To co w moim przypadku przeważyło szalę na korzyść lcd / a wybierałem między nim a panasonikiem/ to jednak zauważalne róznice w zużyciu prądu. Niby dając 5-6 tyś za telewizor koszt prądu to drobiazg, ale jednak różnice sa spore.

BTW. a mógłby podać ktoś jakie najlepsze są ustawienia dla tego TV?
 

Duch87

New member
Bez reklam
W temacie matrycy trzeba pamiętać, że Philips zaczynał od żarówek i w jego telewizorach jakość obrazu jest obłędna. Oprócz tego nie masz efektu cloudingu, ponieważ ekran jest podzielony na takie segmenty i są one podświetlane tylko wtedy kiedy trzeba. No i ambilight - obraz jest po prostu większy, niż w rzeczywistości, poza tym może służyć jako ładna lampka :)

Pozdrawiam!
 

amk67

New member
Jednak szkoda ze nikt nie wypowiedział sie i nie porównał mom zdaniem podstawowych parametrów telewizora tj czerni i bieli, moze w takim razie ktoś wymieni wady tych telewizorów, pewno wszyscy zainteresowani tymi modelami wiedzą o wolnym menu w Philipsie i efekcie 50Hz w Panasie.
 

maciej31

New member
Wypowiem się tylko co do P50ST50E ponieważ jego użytkuję.
Wady:
-mój egzemplarz bzyczy, na białym tle to "mała elektrownia",
-przy włozonym pendrivie gubi ustawienia sieci Wi-Fi
-"smuży" -najszybciej można to zaobserwować na poziomych napisach np. w programie "Dzień Dobry TVN", pomaga IFC na minimum,
-50 Hz - dla mnie to marginalne zjawisko
-"zielone kropy" w ciemnych szarościach widziane z około 30-stu centymetrów, mi nie przeszkadza,oglądam z 3-ech metrów
Zalety:
-jakość obrazu!!!
-czerń oraz jak dla mnie dobra biel
-skalowanie SD
 

Monaro

New member
Ustaw jasność na 0,to znikną zielone kropki.
Mój ST nie gubi sygnału Wi Fi mając podłączony dysk lub pendrive.

A tak w ogóle kupujący jeśli nie chcesz mieć powidoków, to do konsoli lepiej kup leda.
 

amk67

New member
przyglądałem się kątom w Philipsie i innych LCD i zauważyłem ze przy patrzeniu pod kątem na czarnym ekranie jest niebieskawa ,,poświata'',czy mam słuszne spostrzeżenie?
 
Do góry