Plazma - rozczarowanie i pytania

Koriolan

New member
Od trzech dni ujeżdzam PV700P, podłączoną do C+ oraz DVD.
I niestety, generalnie jestem rozczarowany.
Najpierw plusy: obraz z DVD przez component jest bardzo OK. I tu nie mam uwag.
dźwięk jest bardzo dobry a telewizor "bezgłośny". Telegazeta jest szybka.
włączenie 100Hz usuwa widoczne migotanie obrazu.

Teraz Cyfra + w zasadzie główne źródło sygnału.
I tu jest do dupy.

Sygnał na tunerze Philipsa-powyżej 4 /5.

Kanały HD (czyli C+ Film i C+ Sport) - mogą być.
Natomiast kanały SD- wszystko jedno czy przez HDMI, component czy Euro - jest po prostu fatalnie.
Obraz jest nieostry, rozmyty, pokryty plackami bloków po kompresji. Niezależnie od ustawień filtra MPEG czy NR.
Oglądałem na Eurosporcie finał Masters. Sygnał z Eurosportu generalnie nie jest zły.
Nogi i ramiona tenisistek wyglądały jak masy ciasta. Linie kortu były nieostre. Piłka .. nie wiem czy na moim 19" monitorze Sony LCD nie jest lepiej.
Podobne wrażenia z oglądania piłki nożnej.
Próbowałem wielu rzeczy.. na tunerze 720p/1080i, RGB/YPbPr; TV 16:9 Zoom, lub szeroki.
O typach podłączeń juz pisałem.

Telewizor w trybie auto słabo radzi sobie z "aspect ratio". Generalnie serwuje rozciąganie 16:9 gdzie tylko może. Tryb Pełne 4:3 jest czasem lepszy.

Kilka słow o obsludze:
Pilot ma duże czytelne przyciski.
porażką jest brak obsługi trybów obrazu ( Auto, kinowy, dynamiczny, normalny) dedykowanym przyciskiem pilota.
Dlaczego tryby dźwięku surround mają taki przycisk - ale ukryty pod delikatna klapką w towarzystwie przełącznika DVD/VCR..
bo tryby Mowa / Muzyka juz nie.
czytnik SD jest fajnym "ficzerem" ale brak autoobracania zdjęć na podstawie exif jest denerwujący.. przy kazdym zdjeciu "pionowym" pokaz trzeba przerywać i ręcznie obracać.

Generalnie - mam poczucie źle wydanych pieniędzy.
I bardziej przekonanie, że to nie kwestia konkretnego egzemplarza czy modelu, ale że jakość możliwa do uzyskania z sygnału SD - a tego mamy najwięcej- nie uzasadnia wydania 5 kawałków na 42" telewizor.

Jeśli w tych tańszych jest jeszce gorzej- to ile realnie trzeba wydać?

No i pytanie: co ewentualnie można zrobić na posiadanym sprzecie, aby uzyskać lepszą jakość obrazu ??
 

redlum

New member
Bez reklam
z jakiej odleglosci ogladasz TV?
u mnie LG 42PC51 + nka z 3m - kanaly SD dobrej jakos sa nawet OK - ale np na ostatni mecz piłki nożnej polakow (nadawany na TVP2) nie dalo juz sie patrzec
 

jak30

Member
Ogladam PV7 na cyfrze i jakośc programów jest dobra, a niektorych nawet bardzo dobra.Sprawdz ustawienia telewizora i w tunerze.Ja ogladam przez tuner stronga przez RGB.
 

redlum

New member
Bez reklam
Z 3-4 metrow - to jest calkiem przyzwoita odleglosc do SD - jedyna rade jaka moge teraz dac - to przemecz sie przez jakis tydzien lub dwa - po takim czasie powinienes sie przyzwyczaic. U mnie pierwsze dni byly dziwne - mialem pelno pytan do siebie - czy nie za duzy? ten rozciagniety obraz strasznie mnie denerwuje, czemu taka skaba jakos? A teraz jak juz go mam jakies 2 miesiace - to sie do wszystkiego przyzwyczailem i tylko od czasu do czasu ogladam z czarnymi pasami po bokach.
 

jak30

Member
Ustawienia kontrast 50,jasnośc 40,kolor 35.Filtry wg.nastawień fabrycznych.Nawet na kablowce w przypadku niektorych kanalów obraz jest bardzo dobry.Ogladam z 3 metrow.Jak ogladasz po euro nastaw RGB w tunerze
i telewizorze, sprawdż kabel euro.Moge powiedziec,ze plazma podotarciu gra coraz lepiej.
 

redlum

New member
Bez reklam
nie - moja kosztowala 3,5k i nie uwazam ze trzeba udwac ze jest swietna

jakbys kupil KURO - to bys musial udawac ze jest swietna :p:p:p

chodzi mi o to ze wzrok musi sie przyzwyczac - tak jak w moim przypadku - przesiadalem sie z SONY 21'' CRT na 4 razy wieksza plazme (powierzchniowo) - na poczatku to byl szok - a teraz to ogladam nawet TV4 z kablowki analogowej i nie narzekam :eek:k:

co do kupna TV - mogles zamowic prezentacje u KIKI-ego - porownalbys pare modeli

BTW - jak masz podlaczona cyfre? chodzi mi rodzaj kabelka itp
 

median

New member
No efekt ogladania na plazmach i lcd moze byc na poczatku troche dziwny ale szybko przywykniesz. Ja tam mam juz swojego LG od dawna i juz dziwnie jest patrzec na ctr!
 

hanyss

New member
zgadzam się z przedmówcą

Mam TH 50 PV 700 Proszę o pomoc nie mogę się przyzwyczaić do cieni wokół obwódek np lpgo programów lub trójkąta gdzie umieszczono kategorię wiekową . Obraz wydaje mi się rozmyty. Oglądam na raxie sygnał SD z DREAMBOXA kable z ajwyższej półki serii gold . wykorzystane wyjścia RGB.Czy ktoś próbował zainteresować serwis i jaką otrzymał odpowiedź .Tak jak osoba zakładająca temat mam identyczne odczucia Próbowałem wszystkich ustawień
 

ArtyG

New member
Normalka

A czego się spodziewałeś po sygnale z Cyfry+? Sprawdź jak wyglada obraz przy dobrym analogowym sygnale z nadajnika naziemnego. To nie wina plazmy tylko cyfrowej emisji większosci polskich programów na platformach cyfrowych i dekodera Cyfry+. Z SD to chyba tylko TVN trzyma niezły poziom. Inne dobrze wyglądają albo z dużej odległości albo na małych ekranach a najlepiej na ekranie CRT.

Pozdrawiam
Artur
 

aaa111

New member
dziwne objawy bo akurat plazma sobie niezle radzi z sygnałem SD. Sam mam 50q92 i jestem bardzo zadowolony - nawet jak na próbę podpiąłem sygnał z pasywnej anteny to można oglądać. Na pewno warto sprawdzić jakość sygnału z C+. Ja używam n-ki i jest ok a sygnał w HD to po prostu bajka.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koriolan

New member
Noo Biała Masajka w HD wyglądała wczoraj całkiem OK
Ciekaw jestem jaki sygnał nasz droga TV wyprodukuje na dzisiejszy mecz.

I jeszcze jedno- z tej samej C+ niemieckie stacje SD ( kanały 160+) wyglądają naprawdę dobrze.
 

ArtyG

New member
Sam sobie odpowiedziałeś

Koriolan - sam sobie odpowiedziałeś. To nie plazma jest problemem tylko zła jakość sygnału (duża kompresja?) programów z pakietu Cyfry+. TVP1 i TVP2 na n-ce też wygladają kiepsko - wolę oglądać te 2 programy z kablówki.

Pozdrawiam
Artur
 

ArtyG

New member
:) Nie pozostaje więc nic innego jak zakup telewizora CRT. Ewentualnie możesz spróbować ustawić ostrość na minimum i wypróbować jakieś polepszacze dostępne w ustawieniach plazmy - rewelacji nie będzie ale może coś się poprawi. LCD byłoby niestety jeszcze gorszym wyborem przy takim sygnale.

Artur
 

Koriolan

New member
ArtyG napisał:
:) Nie pozostaje więc nic innego jak zakup telewizora CRT.
Widziałeś gdzieś wiekszy niż 32" - nowy i przyzwoitej marki ???
Samsunga 29" moge postawić z powrotem :))

ArtyG napisał:
Ewentualnie możesz spróbować ustawić ostrość na minimum i wypróbować jakieś polepszacze dostępne w ustawieniach plazmy - rewelacji nie będzie ale może coś się poprawi. LCD byłoby niestety jeszcze gorszym wyborem przy takim sygnale.

Artur

Coś tam kombinuje ale szału nie ma
Pozdrawiam

Michał
 

jejek78

New member
Panowie ja mam starego LG PX5 ponad 2 lata

i sygnal obraz jest ok moim zdanie na PANASONICU powinno byc lepiej albo wasz tuner jest do bani z kablem musicie poszperac w ustawieniach umnie przez C+ to nawet niezle swieci TVP 2 mecz jak ogladalem bylo niezle a jakosc w HD to jest BAJKA pozdrawiam
 
Do góry