PLAZMA Pytanie do ludzi znających się na rzeczy. Nie dla toretyków

greypl

New member
Witam

Usilnie temat kupna nowego telewizora zaprząta mi głowę.
Po odrzuceniu jednych pytań powstają drugie. Mam nadzieje że jestem już na końcu tej ścieżki.

Pierw myślałem o telewizorze LCD 26 cali temat został szybko poparty argumentami żeby dołożyć trochę gotówki i kupić 32 cale na nawet przy moim pokoju 37 '' przy full HD.

Już zarys był na kilka modeli LED E30 :E3 ; L630; TL 833 ; RL 833 ; itd ceny od ponad 1500 do 2300 zł
Pierwszym mankamentem było ścinki przy odtwarzaniu filmu przez USB (zawsze można kupić odtwarzać multimedialny ) drugim bardziej drażniącym trochę prze kolorowane kolory , jakby mniej naturalne, sztuczne wyciąganie barw.

Po głębszym zastanowieniu jestem prawie przekonany do PLAZMY Panasonica modelu TX-P42S30E lub TX-P42U30E

Tak tak zaczynał od 26 '' sam się z siebie śmieje ale wracając to sedna sprawy. Potrzebuje odpowiedzi
od osób siedzących już głęboko w tym temacie mających styczność codziennie z telewizorami od strony serwisu jak i testowania różnych modeli.

Numer 1.
Dużo jest porad na forum że plazmy potrzebują docierania przez 200-300 godzin na ustawieniach minimalnych ( jakie maja być ustawienia w w.w modelach ) ??
Numer 2.
Praktycznie większość telewizorach wystawionych w różnych sklepach stoi na wystawach ciągle włączonych po min 8 godzin dzień w dzień i szczególnie plazmy maja podkręcone ustawienia żeby nie wyglądały tak totalnie kiepsko w mocno podświetlonych LED-ów
Nie szkodzi to plazmie?
Czy jest możliwość sprawdzenia przed kupnem ile taki telewizor już chodzi godzin ??
Ja zajmuje się telefonami komórkowymi i w opcjach serwisowych można sprawdzić ile telefon ma przegadane czy jest rzeczywiście nowy czy nie. Oczywiście w niektórych telefonach można liczniki wyzerować czy telewizory też tak maja ?

Nie chciał bym sytuacji że telewizor po pół roku stania na ekspozycji trafia do mnie i po dwóch latach jak się skończy gwarancja albo trakcie byłby jakiś problem z matryca i jeszcze usłysze że źle używałem telewizora i się:evil: wypalił



Z góry dziękuje za odpowiedzi
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nr. 1 - Ustawienia Kalibracyjne.
nr. 2
Jeśli na jednym programie to szkodzi plazmom.
Można sprawdzić w menu serwisowym.
Nie można zresetować licznika.

Telewizor ma możliwość grania 100.000 godzin - a więc licząc 8 godzin dziennie - wychodzi 31 lat. Więc spokojnie.
 

don111

Banned
1. trudno powiedzieć czy to mit czy prawda, nie zaszkodzi jednak "docierać" tym bardziej że to nie jest kłopotliwe, po prostu oglądasz na niskich lub średnich nastawach kontrastu oraz na pełnym ekranie (jeśli filmy z pasami to rozciągasz)
2. nie kupuje się plazmy z wystawy z uwagi na możliwe wypalenia, jeśli już to tylko gdy masz solidną zniżkę i sprawdzasz przed zakupem czy panel jest czysty
 
Do góry