plazma powystawowa

tesara

New member
Witam stoję przed wyborem nowego telewizora. Byłem zdecydowany na zakup plazmy Panasonic TX-P42S30E w jednej z sieci za ok 1600 zł lecz musiałbym go sprowadzić z innego sklepu tej sieci. Powiedziano mi o odbijającym się od telewizora odbiciu i mogących wystąpić wypalonych pikselach które mogą być w powystawowych modelach i polecono leda np TX-L42ET5E. Stąd pytanie jeżeli telewizory mają pełną gwarancję producenta lecz są powystawowe to czy warto je kupować ? Jest jeszcze droższa opcja używany telewizor z allegro z obowiązującą gwarancją TX-P42V10E. Czy warto się w coś takiego pakować ? Nie znalazłem żadnej nowej interesującej plazmy w granicach 2000 zł. Czy może lepiej ten led ? Proszę o jakieś rady. Pozdrawiam
 

Dżyngis-chan

New member
Kupno plazmy powystawowej, używanej łączy się dużym ryzykiem nierównomiernego wypalenia ekranu, a na to żadna gwarancja nie pomoże.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
W tym TV możesz sprawdzić w menu ilość "wyświeconych" godzin, było o tym na forum wielokrotnie. Po drugie obejżenie ekranu pod kątem ewentualnych wypaleń które są nie do usunięcia i nie obejmuje ich gwarancja. Robi to się na różnych cało ekranowych tłach (jednolite w różnych klorach) na pendrive Jeżeli przeszedł by te testy w co wątpię to powinieneś dostać normalną II letnią gwarancję Panasonica - nie obejmującą uszkodzeń mechanicznych i wypaleń obrazu. Zobaczyć można, sprawdzić i ewentualnie się potargować. Nie płać z góry!!!
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
co to za bzdura? niby czemu miała by sie w sklepie wypalic inaczej niz w domu ?
To nie bzdura kolego! W domu większość ludzi dba o swój TV i nie ogląda przez 12h np. tego samego obrazu lub np. obrazu z "czarnymi pasami" u góry lub z boku. A w sklepach takie praktyki są częste. Było tu na forum kilka plazm powystawowych z mniejszymi lub większymi problemami...
 

Gallon

New member
Jezeli juz by tak bylo to przeciez, klient moze sprawdzic przed wzieciem tv, wystarczy poprzelaczac kanaly zeby zauwazyc czy nie ma przeswietlen. Przeciez w sklepie nie ma jednego obrazu, a jezeli tv stoi na wyspie producenta to pewnie leciał na nim sygnal HD, zeby przyciagnac klienta super jakoscia obrazu.
 

tesara

New member
Tak się składa że akurat te telewizory są daleko ode mnie a sklep nie chce sprowadzić bo boją się że go nie kupię. Czy w takim razie kupić nową palzmę czy pchać się w leda ? Cena to max do ok 2200 zł.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Daj sobie spokój z plazmą z ekspozycji. Koledzy są trochę w błędzie. Jaki sygnał HD, w jakim sklepie? W Mediaexper, który mam pod domem, leci w kółko po 12h ta sama reklama sklepu kiepskiej jakości na TV. Niektóre z nich stoją tam od miesięcy... Dla "niepozanki" obsługa co jakiś czas przestawia je w inne miejsce...
W życiu bym takiego TV nie kupił! Kolega kupił i ma problem z pięknie utrwalonym na stałe logo sklepu z reklamy. Oczywiście w markecie umywają ręce... eh.
 

tesara

New member
A co mógłbyś polecić czy używany ale na gwarancji też odpada ? Czy w takim razie coś nowego z plazmy czy led ? Interesuje mnie full hd ale nie 3d. Cena do 2200.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
46g20-stan idealny,do końca marca gwarancja,bez wad,faktura,pudło,wszystko jak w sklepie,pisz na priw,cena rewelka
 

tesara

New member
Odpowiedzi na tą ankietę z linka
1. pokój 6,5m na 6,5m
2. odległość 2,5- 3m
3. max 4
4. Głównie na wprost
5. stać
6. z boku
7. miałem 20 letniego finluxa 5025 CRT
8. full HD 3d niekoniecznie
9. dvd bluray, kablówka hd upc
10. max 10 h
11. nie miałem styczności z żadną z nich
12. sport (tenis) programy popularnonaukowe, filmy hd
13. nie jest mi ta funkcja niezbędna
14. nie
15. 42 lub więcej
16.zły obraz
17. wieczorami
18. 2200
19. nie musi mieć
Proszę o jakieś wskazówki
 

Fazzzzi

New member
Mam na oku plazmę 42s30e, również powystawową. Jak sprawdzić ile godzin ona już się wypala. Z tego co zdążyłem się dowiedzieć, to w serii 30 o wypalenie raczej ciężko, do tego jest jakiś "myk" z wyrównywaniem gazu w matrycy za pośrednictwem filmiku w którym biały pasek przesuwa się po ekranie. Nie wiem tylko czy taki tv jest wart 2500zł (odliczając koszty rat), czy może sobie odpuścić i brać Philipsa 40 5007 (w tej samej cenie mi wyjdzie) albo tak chwalonego 42 z serii 4007 (wyjdzie jakieś 2200 z ratami).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystko zalezy od ceny, jezeli nowy tv z kartonu kosztuje powiedzmy 5k, a powystawowy 3.5k to mozna sie pochylic nad takim tv. Jezeli ma to byc 500zl, to dziekuje.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Mam na oku plazmę 42s30e, również powystawową. Jak sprawdzić ile godzin ona już się wypala. Z tego co zdążyłem się dowiedzieć, to w serii 30 o wypalenie raczej ciężko, do tego jest jakiś "myk" z wyrównywaniem gazu w matrycy za pośrednictwem filmiku w którym biały pasek przesuwa się po ekranie. Nie wiem tylko czy taki tv jest wart 2500zł (odliczając koszty rat), czy może sobie odpuścić i brać Philipsa 40 5007 (w tej samej cenie mi wyjdzie) albo tak chwalonego 42 z serii 4007 (wyjdzie jakieś 2200 z ratami).

Nie jest wart ten model 2.5k i to powystawowy. Ja swoj G30 42" nowy i z 5 letnią gwarancją Panasonic kupiłem za 2800. Powystawowy jest wart może z 1500 zł a o sprawdzaniu ilości godzin z poziomu menu było już wiele razy na tym forum... ile można? :spam:
 

Fazzzzi

New member
Marcin2000, on kosztuje 2200zł, ale ja od razu doliczam raty sobie i mi wychodzi około 2500zł. Może faktycznie się potarguje i jakaś konkretniejsza oferta na niego będzie.

Co do tego sprawdzania czasu pracy plazmy, to wybacz o te pytanie, ale nie doszukałem się tej informacji czytając forum, a nie jestem w stanie spędzić na czytaniu wszystkiego kilku dni. Starałem się naprędce znaleźć coś na google, nie udało się, na forum też nie wpadła mi w oko ta informacja, a skoro jest to taka oczywista oczywistość i tyle razy wałkowana, to chyba jednak powinna.

Bardziej niż powysze interesuje mnie to, czy za te 2200 (operujmy w takim razie cenami bez wnikania w raty) dostanę LCD/LED, który będzie lepszy od tej powystawowej plazmy, o ile to wogóle możliwe żeby LCD/LED był lepszy od plazmy w jakości obrazu.
 

Fazzzzi

New member
Stanie chyba jednak na 42UT50E z trzech powodów:
1. Cena ta sama, a nawet niższa, ponieważ w ofercie z okularami, które za 200 PLN pewnie by poszły.
2. Tough Panel, który (jak dobrze rozumiem) powoduje więcej odbić światła, ale za to mam zabezpieczenie na wypadek wypadku :). Czytając specyfikację na stronie producenta wywnioskowałem, że ani GT ani ST nie posiada Tough Panel, a dokupienie osłony to koszt około 200 PLN
3. Sprzedawca zamawia ten telewizor (jako fabrycznie nowy), więc sam zaproponował rozpakowanie i sprawdzenie faktycznego czasu świecenia matrycy.
 

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
Nie kupuj tv powystawowych bo to sie totalnie nie oplaca, lepiej juz dolozyc i kupic nowke. Ten 42UT50E ktorym jestes zainteresowany jest spoko i za 2.2k spokojnie go kupisz, jak sie pokrecisz albo bd chcial zamowic przez internet to moze ci wyjsc nawet taniej.
 
Do góry