Plazma Philips 9956 - warto ?

qot

New member
Witam.
Ja odrazu z grubej rury: Jest do wzięcia 42' Plazma 9956 z wystawy ( pracował noze rok nascianie ) stam baardzo dobry za 5999 PLN ...

Warto ?
Raczej nie nastawiam sie na ogladanie demówek z Kompa ani przyrodniczych filmów po niemiecku z satelity - tylko DVD ( dobre z umsamplingiem do 720p ) i Camal + ( z przzwoitego tunera )

prosze o rade
 

bildex

New member
Witam!
Za tą kase bym tego nie kupił. Używany przez rok...Ktos mógł go chetać non stop.
Jest to już stary sprzet i z tego co sie oreintuje to rozdzielczosc panelu jest 852x480 więc po co ci DVD z upscalingiem do 720p?
Pozdrawiam
 

PAZ

New member
Za te pieniądze? A kto chce Cię tak oskubać? Za 6 koła to masz nowe LG lub Panasa w tej samej rozdziałce. Żadna okazja!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ja bym też odpuścił
Wiem,że ta plazma kosztowała sporo - ale dziś masz większy wybór o wyższych parametrach.
Jest znakomita oferta najnowszej plazmy Nec - 5999 zł /kosztowała i kosztuje jeszcze w niektórych sklepach 9999 zł/.
Panasonic 42" poniżej - 5599 zł / komplet- nówka / wyżej notowana
pozdrawiam
 

qot

New member
Owszem ale w żadnym innym TV nie widziałem efektu Digital Natural Motion w połączeniu z Pixel Plus, który powalał na kolana...
Nie mówie że Panas nie jest technologicznie lepszy - ale "teatralny efekt" w philipsie robi wrażenie. Inne TV poprostu wyswietlaja "płaki" obraz.

... no i daltego nad nim sie zastanawiam - jego nastepca 9966 to juz kasa 2xwiększa ... ale czy warto ?:confused:
 

ThYX

New member
No tak, teatr to jest serwis Phila. Naprawdę serwis to najgorszy elemnent tego zakupu.... Phil niestety jest chyba w czołówce najgorszych sewisów :-(
 

martinos

New member
Miałem okazję niedawno oglądać postawione obok siebie:
Plazmy: Panasonic 42PA50, LG 50 PX4R, LG 42 PX3RV (z 852x480)
LCD: Philips LCD 32PF9966/10 (z 1366 x 768p)

Leciało jakieś demko z dvd na tych wszystkich tv jednocześnie.

I jak dla mnie wygrał (a jestem bardzo wymagającym klientem wręcz upierdliwym za przeproszeniem):

1 miejsce:
Philips za płynne przechodzenie bez tzw. rwania obrazu z prawo na lewo i odwrotnie czyli wręcz idealnie nadaje się do oglądania meczów np. piłki nożnej, miał także bardzo dobrą biel, miał też wyśmienitą jasność stale podtrzymywaną na tym samym poziomie co sprowadza się do wyraźnego i ostrego obrazu z krystalicznie czystymi, pięknymi kolorami. Dał bym mały minus za zoomowanie bo jak się patrzy z bliska to przy pomniejszaniu jakiegoś napisu a leciał wtedy napis "Thomson" i się pomniejszał to widać było delikatne szarpania. Ale na dzień dzisiejszy nie widziałem takiego tv który by sobie z tym radził bo do tego trzebaby zainstalować mocniejszy procesor, który obsłużyłby tzw. "lanczosowe" zoomowanie tak jak można to robić np. w programie IrfanView.


http://img48.imageshack.us/img48/2168/skalowanie6rw.jpg

(Philips LCD 32PF9966/10 na allegro takiego widziałem za 6000 ale koleś coś chyba ściemnia bo ma pomieszany opis z 37'
http://www.allegro.pl/search.php?st...241&description=1&buy=0&new=0&pay=0&country=1
na innej aukcji można dostać za 6600 zł a na skąpcu od 7200 zł więc jak dla mnie za drogo)

2 miejsce:
Panasonic za dobrą biel. Minus za cholerne rwanie ekranu, za mało jasności , trzeba się przyglądać w ciemne miejsca obrazu żeby ujrzeć szczegóły, słaby zoom jak u wszystkich tv.

3 miejsce:
LG w sumie nic dobrego tylko dostatecznie. Minusy te same co u Panasonica a nawet dodałbym, że jasność jest odrobinkę jeszcze gorsza tzn. niższa niż u Panasonica.

Podsumowując nie wiem dlaczego LG i Panasonic wprowadzili takie badziewie na rynek. Chyba liczyli na takich co tego nie zauważą ale dla mnie bardzo dobry TV plazmowy jak i LCD to taki który nie może dbiegać od tradycyjnego CRT TV pod względem przechodzenia ekranu w poziomie tzn. tego rwania.

Chciałbym móc jeszcze przetestować obok siebie plazmy ale jak na razie nie mam takiej możliwości:
Philips 42PF9966/10, LG 42 PC1R, Panasonic PV60.

Nie wiem może i się mylę i TV 42' z 1024x768 nie rwą tak obrazu ale jeszcze ich pod tym kątem nie przetestowałem.
Wiem, że ten Philips 32PF9966/10 jest 32' i może dlatego że jest to mniejszy ekran od 42' i dlatego radzi sobie z tym rwaniem obrazu.
Wciąż nie mogę znaleźć tv 42', który spełniałby moje wymagania.
 

bildex

New member
Witam!
Ja mam model Philipsa 42pf9967d. Przywieziony z niemiec.
I zgodzę sie z kolegami że Philips ma najlepszy obraz , może z nium tylko konkurować Pionieer za swąją "czarnośc". Co do serwisu --- powiem tak miałem problem z panelem, pojawił mi sie spory duszek lub efekt wypalenie.
Zadzwoniłem do serwisu Phila przyjechali zabrali plazme za 4 dni miałem ją z powrotem z wymienionym panelem na nowy.
Dla mnie serwis spisuje sie dobrze.

A co do tej plazmy 9956 to odpuść sobie, za stary model mimo że ma DNM i PxP
Pozdrawiam
 

qot

New member
No fajnie 9966 ( LCD ) za 6000 z opisem z 37'
9966 ( LCD ) za 6500 ale 32'

A tak na marginesie - obie "konstrukcje" sa z 2004 roku.

9956 w wersji amerykanskie jest sprzedawany jako 1024x1024i
z HDMI i component RCA

boli mnei tylko fakt ze jest to egzemplarz "roczny" ( tzn. z ekspozycji ) ale przynajmniej sprawdzony - i chodzi bez awaryjnie ... bez usterek ...
 

Dara

New member
Plazmy philipsa są bardzo awaryjne w tej cenie kupisz jakąś nową plazmę od skośnookich a jak wiadomo ich technologia wyprzedza europejsą może i panowie z azji prochu nie wymyślą ale jeżeli jużchwycą się za coś to opanowują i udoskonalają to do perfekcji dlatego w tej cenie polecam plazmy Panasonica lub LG.
Pozdrawiam.
 

martinos

New member
Dara napisał:
opanowują i udoskonalają to do perfekcji
W takim razie napisz jaką plazmę czy lcd mogę kupić aby przeglądać z kompa word'a lub strony www, odtwarzać filmy dvd, divix, oglądać kablówkę w wyśmietnitej jakości a chodzi dokładnie o rwanie obrazu i czytelność czcionek o których pisałem pare postów wczwśniej w tym dziale. Może być 32, 37 lub 42 cale.
Czy jest tu ktoś kto mógłby mi wskazać taki TV? bo ja znalazłem na razie tylko jeden: Philips 32PF9966/10 z [SIZE=-1]Digital Natural Motion.[/SIZE]
 
Do góry