Plazma Panasonica do 4000

mario.79

New member
Witam. Interesuje mnie zakup tv do max 4000. Myślę że tą cenę mogę kupić lepszego 42 cale niż gorszego 46 cali. Oglądam przede wszystkim mecze piłki nożnej, filmy i programy podróżniczo-naukowe. Fajnie jakby miał możliwość oglądania filmów divix,avi z USB, by można było za jego pośrednictwem oglądać serwisy w stylu iplex, ipla, you tube. Obecnie posiadam plazmę Panasonic PV70 ale to tylko HD Ready, słaba czerń, kolory takie sobie słaba ostrość kolorów i pixele (to pewnie wina hD ready). Mój brat ma 37 Sony KDLW5500 i widać tam (pod N) rewelacyjnie (a może to tylko porównując z moją plazmą), dlatego zastanawiam się nad Panasonic FULL HD

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
- 25m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
-około 2,5-3,50m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
- 1 lub 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
- w większości czasu na wprost, jednak czasem będzie zdarzało się oglądać tv pod kątem.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
- ma stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
- okno od pokoju, w którym będzie stał tv jest od strony (zachód), jednak słońce będzie świeciło co najwyżej na oglądających tv, okna nie są duże
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
Panasonic 37PV70
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
Szybki czas reakcji, dobrą czerń
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
cyfra + hd, filmy po hdmi z komputera 720p, 1080p (tu zależy mi żeby tv współpracował z komputerem, bo w przypadku mojego obecnego tv jest tragedia - nie łapie rozdziałki).
10.Jakie urządzenia ?
komputer, cyfra +, pioneer VSX-416
11. Co będzie oglądane najczęściej
jestem maniakiem piłki nożnej więc mecze, do tego filmy i programy podróżniczo-naukowe
12.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
około 3 h
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
canal + sport hd, travel planet, national geografic, tvp sport, orange sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
chętnie skorzystam z opcji w stylu iplex, ipla, you tube - mam livebox tp więc fajnie jakby miał bezprzewodową kartę sieciową WI-FI
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
nie
16.Preferencje co do marki ?
Panasonic
17.Preferencje co do wielkości ?
minimum 42 cale
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
max do 4000 zl.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
dobrze jakby miał ale będzie mało używane (bo mało póki co programów 3D a jak będzie więcej to i tv pewnie pójdzie to wymiany bo będzie słaby technologicznie
 

mario.79

New member
A może trochę mniejsza bo 50 cali to chyba przesada do mojego pokoju. A poza tym nieważne ile cali ale ja mecze lubię oglądać blisko i czuć atmosferę a nie tak na kanapie zdala
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli lubisz być blisko akcji, być "jednym z zawodników" to przy odległości jaką podałeś propozycja Kikiego jest jak najbardziej OK.
 

mario.79

New member
Wielkość może i dobra ale cena też. Niestety nie mam tyle kasy (już na to żona kręci nosem i cene 4 k to już max).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten zakup jest na długie lata - to wyjdzie mniej niż 1 zł za dzień. Warto dopłacić.
 

mario.79

New member
No właśnie bardzo mnie zaciekawił i chyba się skuszę bo i cena dobra i parametry extra. Wiem, że to głupie pytanie na tym dziale forum ale jeszcze mam tylko dylemat czy na pewno plazma. Wszyscy mi w domu odradzają bo teraz to tylko LED i sam już zgłupiałem. Pobó energii nie jest wyznacznikiem bo aż tyle nie oglądam tv żeby tak to odczuć. Ale że wszyscy kupują teraz LED mało kto plazmę więc nie wiem. Teraz mam plazmę i ogólnie jest ok ale wiadomo że HD ready to teraz skansen i obraz jest kiepski, nie ma czujnika oświetlenia więc też trochę to męczące. Ale w sumie minęło 5 lat więc teraz plazmy są lepsze. Bo ogólnie ta plazma wydaje sie super (test i opinie np. na Ceneo).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
O Pobór energii nie musisz się martwić.
Gdyby telewizor był tylko dla Ciebie - to sprawa prosta. Ale skoro dla wszystkich to brałbym pod uwagę również modele 46"-47"
Sharp 46LE 830
Philips 47PFL 6007
Sony 46HX 750
 

mario.79

New member
opłaca się doplacać 1000 zł by kupić tego Sharpa lub Sony i mieć 46 cali + okulary 3D ? Może rzeczywiście 46 cali nie byłoby złe tylko nie wiem czy warto dopłacać. I ewentualnie który lepszy czy ten Sony czy Sharp.
 

mario.79

New member
no i nadal nie wiem co kupić, ten panasonic ma super opinie tylko niepokoi mnie dźwięk. w sklepach znalazłem info że jest tam 2x4 watt głośniki i 10 watt subwoofer. czy to nie za mało na tak duży telewizor ? Bo reszta wydaje sie ciekawa w specyfikacji.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja mam Sharpa LE 830 i dźwięk z telewizora jest zupełnie wystarczający jak na moje potrzeby.
 

kuras90

New member
groźnie brzmi. Sam posiadam polecanego przez Kikiego P42ST50 i spokojnie mógłbym mieć 50 cali. Z tym, że pokój mam za mały na tak duży TV bo 3,2 x 3,2 więc gdzieś resztę gratów trzeba pomieścić ;P
A te 42 cale oglądam z odległości ok. 2,5m i spokojnie gdyby było te 50 cali to dyskomfortu pewnie bym nie czuł :)
Jedynie jeśli przesiądziesz się na taką 50tkę z jakiegoś małego telewizorka to pierwszy tydzień-dwa w zależności od tego jak często będziesz oglądał może się wydawać, że jest wielki, ale spokojnie, to minie ;)
 

mario.79

New member
ja mam pokój 4x6 metra i oglądam z tą krótszą stronę z odległości ok.2,5-3 metry. A tak w ogóle polecasz ten tv, warto go kupić ? Dźwięk, obraz, serwisy internetowe jak iplex. Mam jeszcze możliwośc wyboru a skoro piszesz że go masz to możesz powiedzieć z pierwszej ręki :) Będę bardzo wdzięczny.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zarówno TV jak i odległość są OK". Powiem Ci jedno mam 50" (Panasonic G30), oglądam z odległości 2,5-3m i żałuję, że to tylko 50"....
 

mario.79

New member
Przeanalizowałem ofertę ratalną sklepów z tymi telewizorami i to co piszą o nich inne osoby i na placu boju został LED Sony KDL-40HX755 (bo ma wi-fi dołączone w przeciwieństwie do hx750) i plazma P42ST50E. Cena jeszcze w miarę (nawet w Euro)a znając mnie za 2 lata już będę myślał że warto byłoby wymienić na coś nowszego i pewnie za kilka lat zmienię.
 
Ostatnia edycja:

kuras90

New member
Jak jesteś w stanie to bez zastanowienia brałbym 50 cali do tych 2,5-3m.
Jeśli chodzi o dźwięk to dla mnie jest wystarczający do oglądania TV, a jak chcę coś więcej to mam kolumny. Czasami słychać braki niektórych tonów, ale wiadomo, jak się słucha na kolumnach zewnętrznych to się człowiek przyzwyczaja do innych "standardów dźwiękowych". Jednak myślę, że dźwięk nie powinien Cię zawieść.
Co do serwisów to akurat Iplexu prawdę mówiąc nigdy nie uruchomiłem, ale Ipla, TVN Player i YouTube działają bez zastrzeżeń, a z nich korzystam dosyć często Jedyne co mnie wkurza w YT to to, że chcąc coś wyszukać to nie można pilotem pisać tak jak telefonem (a w niektórych aplikacjach tak można) tylko trzeba wstukiwać pojedynczo litery na klawiaturze ekranowej.
 
Do góry