plazma panasonica czy triluminos sony?

k.wierzbicki

New member
Heja,

stoję właśnie przed nie lada dylematem. Z jednej strony poszukuje telewizora o pięknym, naturalnym obrazie i głębokiej czerni, bo dużo oglądam filmów i seriali nocą i tutaj wybór od razu padł na plazmę Panasonica. Z drugiej strony równie dużo oglądam sportu, przede wszystkim tenisa i używam telewizora za dnia w mocno naświetlonym pokoju o dużej liczbie okien i tutaj sensownym wyborem wydaje się triluminos od Sony.

W necie znalazłem podobno nową plazmę ST50 za 4290 zł i poekspozycyjną GT50 za 4417 zł. Z drugiej strony jest jedynie 40 calowy SONY KDL-40W905A za 3390 (także poekspozycyjny). Co byście wybrali z tych 3 propozycji? Co najlepiej spełni moje oczekiwania?

Z góry dzięki za odpowiedź!
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam sorry ale dla mnie nic z tych Twoich wybranych...W jakim rozmiarze ma być TV i przede wszystkim ile chcesz wydać na ten wymarzony TV.
 

k.wierzbicki

New member
Dlaczego żaden? Bo żaden nowy i nieużywany?

Odpowiadając na Twoje pytanie: rozmiar najlepiej 50 cali, a wydać chcę oczywiście jak najmniej :) max 4500 choć byłoby super zejść poniżej 4k. Z góry muszę jednak zaznaczyć, że mam awersję do plastikowych, piekselowych, przekolorowanych obrazów oferowanych przez większość dzisiejszych LEDów :( Dlatego pomyślałem o plazmie albo o tym quantum dot od Sony.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Ciężko mi uwierzyć że ktoś ma nieużywany model z przed 2 lat, o poekspozycyjnej plazmie bym zapomniał, zbyt duże ryzyko ze ma uszkodzony ekran. W905 to równie dobry tv jak na LCD ale jeśli to poekspozycyja to tez nie wiadomo w jakim jest stanie.

Sent from my GT-I9300
 

astw

New member
Heja,

stoję właśnie przed nie lada dylematem. Z jednej strony poszukuje telewizora o pięknym, naturalnym obrazie i głębokiej czerni, bo dużo oglądam filmów i seriali nocą i tutaj wybór od razu padł na plazmę Panasonica. Z drugiej strony równie dużo oglądam sportu, przede wszystkim tenisa i używam telewizora za dnia w mocno naświetlonym pokoju o dużej liczbie okien i tutaj sensownym wyborem wydaje się triluminos od Sony.

W necie znalazłem podobno nową plazmę ST50 za 4290 zł i poekspozycyjną GT50 za 4417 zł. Z drugiej strony jest jedynie 40 calowy SONY KDL-40W905A za 3390 (także poekspozycyjny). Co byście wybrali z tych 3 propozycji? Co najlepiej spełni moje oczekiwania?

Z góry dzięki za odpowiedź!

Jest pewien problem, tv w sklepie pracuje od pierwszych dni dostępności modelu na rynku przez np. 12 godzin na dobę 5,6 lub 7 dni w tygodniu. W przypadku tv plazmowego istnieje ryzyko trwałych wypaleń. Sam je widziałem na modelu serii ZT w cenie blisko 14 tys. zł. Panel w tym egzemplarzu był do natychmiastowej wymiany.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Mikołaj już był i raczej zapomnij o nowej plazmie Panasonica.W nocy plazma tak w dzień nie ! Ten Sony to "stary" model jak lubisz używane rzeczy to ok ja nie.Szału nie ma z tym quantum dot w Sony?,Sam zobacz te kolory w nim, może będzie lepiej w tegorocznych modelach.Pasuje Tobie Sony to proponuje ten TV Sony KDL-50W829 - SKAPIEC.pl
 

k.wierzbicki

New member
No nie ma co ukrywać, nie jestem bardzo szczęśliwy z powodu konieczności kupowania używanej plazmy, ale tak jak pisaliście, o nowej mogę już zapomnieć. Z plazmami jeszcze mam jedną obawę - większość mniej lub bardziej migocze, a ja mam niestety dosyć wrażliwe oczy i boje się, że mi to nie podejdzie, a jak kupię w stacjonarnym sklepie, to nie bardzo będę mógł oddać potem.

Staroci generalnie nie lubię, ale tak jak czytałem, to ten 905 wygrał EISA awards w 2013 (podobnie jak 50 plazma Panasonica). Tym się kierowałem. Następna generacja po tej 905 ma już inny rodzaj matrycy o gorszych kontrastach i ogólnie gorszej jakości obrazu. Dopiero model KD-55X9005B znowu wymiata, ale cena ciągle ponad 10k.

Przyjrzę się w sklepie bliżej tym 829 i 8505. Pytanie tylko, na jakich one są matrycach (IPS czy VA)?

Dzięki!
 

RHJG

New member
Bez reklam
Z tego co pamiętam to 829 jest AUO na VA 100Hz , a 8505 jest LG na IPS 50Hz i moim zdaniem jest za drogi....
 

WuMike

New member
Bez reklam
X8505 jest na matrycy IPS, ale 100Hz.

Ma jeden z lepszych poziomów czerni natywnej dla tego typu matrycy (około 0.093 cd/m2) oraz systemy lokalnego wygaszania, obniżające czerń do 0.045 cd/m2, czyli tyle, ile ma natywnie VA). To dobry model, ale faktycznie nieco za drogi.
 

k.wierzbicki

New member
X8505 jest na matrycy IPS, ale 100Hz.

Ma jeden z lepszych poziomów czerni natywnej dla tego typu matrycy (około 0.093 cd/m2) oraz systemy lokalnego wygaszania, obniżające czerń do 0.045 cd/m2, czyli tyle, ile ma natywnie VA). To dobry model, ale faktycznie nieco za drogi.

no trochę za drogi, jak na mój budżet.

Swoją drogą, właśnie dzwoniłem do Saturna. Ta plazma GT50 ma przepracowane 4500 godzin (sic!). Panowie łaskawie zgodzili się obniżyć cenę do 3700, ale to i tak raczej nie ma sensu. Także plazmy chyba muszę sobie odpuścić. Chociaż podobno Samsung jeszcze coś produkuje nowego?
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Daj ogłoszenie:
KUPIĘ PLAZMĘ Panasa

Zapewniam Cię, że dużo osób będzie chciało pożegnać się PDP.
Zwłaszcza Ci którzy mają wypalone sztuki.
Inna sprawa to
Koniecznie naucz się jak sprawdzać kondycję plazmowej matrycy !
Powidok / Wypalenie
- powidok to chwilowe zapamiętanie statycznej części ekranu,
- wypalenie to trwałe odbarwienie.

Ciągle nie rozróżniamy tych opcji plazm.

W języku angielskim:

- image retention = powidok, to pikuś ale
- burn in = trwałe wypalenie.


Więcej szukaj via google.
 
Ostatnia edycja:

k.wierzbicki

New member
Daj ogłoszenie:
KUPIĘ PLAZMĘ Panasa

Zapewniam Cię, że dużo osób będzie chciało pożegnać się PDP.
Zwłaszcza Ci którzy mają wypalone sztuki.
Inna sprawa to
Koniecznie naucz się jak sprawdzać kondycję plazmowej matrycy !
Powidok / Wypalenie
- powidok to chwilowe zapamiętanie statycznej części ekranu,
- wypalenie to trwałe odbarwienie.

Ciągle nie rozróżniamy tych opcji plazm.

W języku angielskim:

- image retention = powidok, to pikuś ale
- burn in = trwałe wypalenie.


Więcej szukaj via google.

czytałem już sporo, także pobrałem specjalne plansze testowe, by najlepiej było widać wszelkie wady. ale tak jak pisałem, raczej rezygnuje z tego pomysłu. Zamiast tego chyba poczekam jeszcze kilka dni do CES2015, by zobaczyć, co nowego producenci pokażą. Czy będą jakieś rozsądne cenowo modele z Quantum Dots (w sieci znalazłem opinie, że dzięki tej technologii LCD zbliży się do plazm). No i może ceny zeszłorocznych modeli zostaną zmniejszone.
 

WuMike

New member
Bez reklam
no trochę za drogi, jak na mój budżet.

Swoją drogą, właśnie dzwoniłem do Saturna. Ta plazma GT50 ma przepracowane 4500 godzin (sic!). Panowie łaskawie zgodzili się obniżyć cenę do 3700, ale to i tak raczej nie ma sensu. Także plazmy chyba muszę sobie odpuścić. Chociaż podobno Samsung jeszcze coś produkuje nowego?

4500 godzin to jest naprawdę niewiele, dla plazmy Panasonica.

Chciałem kupić 55VT60, z podobnym przebiegiem, bez widocznych wypaleń, ale ktoś mi ją sprzątnął sprzed nosa, zanim porządnie ją przetestowałem. To oznacza, że matryca była w porządku.

Samsung nie produkuje plazm. Pozostał jeszcze LG z modelem 50PB5600.
 

bluray

Banned
" pobrałem specjalne plansze testowe, by najlepiej było widać wszelkie wady "
Dla wypaleń zrób biały jpg 1920 x 1080 pix i wyświetl.

Nic więcej w tej sprawie nie trzeba.


4 500 h to ok. dwuletnia eksploatacja.
Więc licz -60% ceny detalicznej.
 
Ostatnia edycja:
Do góry