Plazma Panasonic VIERA TH-58PY800P czy moze LCD Toshiba Regza 55ZV635 ?

nasdaq

New member
Witam,
generalnie pytanie jak w temacie postu. Przymierzam sie do zakupu TV. Minimalna przekatna 50-52 cale ale fajnie jakby udalo sie znalezc nawet wieksza:)Stad zreszta pomysl odnosnie wyboru ktoregos z tych dwoch TV.
Pokoj 20 m2, srednio nasloneczniony. Odleglosc od TV 6 metrow. Glownie pewnie bede ogladala na wprost ale to pokoj z aneksem kuchennym wiec fajnie jakby sei dalo ogladac tez pod katem jak bede w kuchni robil jakies jedzonko:)Jesli chodzi o sygnaly to Cyfra + i Cyfrowy Polsat. W jakis 70% ogladam sport. Ogladam go w jakosci HD glownie. Szczegolnie pilka nozna i siatkowka. Pozostaly czas to kanaly informacyjne i biznesowe (TV Biznes, CNBC Biznes, Bloomberg). Tak wiec duzo paskow na dole. Czy to nie spowoduje wypalenia w plazmie? Rowniez w weekend czasem jakis dobry film na cyfrze albo z DVD. Mam tez PS3 ale na pewno nie jestem maniakiem gier. 2-3 godziny tygodniowo to maks jaki przeznaczam na ta rozrywke. Budzet to maks jakies 7,5k pln.
No i teraz przechodzac do samych TV. Przyznam szczerze ze nie mam czasu na jakies doglebne testy i chodzenie po wielu sklepach. Prawie 3 lata temu zakupilem LCD Samsunga LE40R7 zreszta czysto przypadkowo natrafiajac na promocje. Stosunkowo niedawno przeprowadzilem sie i teraz ten TV wisi w sypialni a salon czeka na nowy TV:) Docelowo w sypialni bedzie tez wymieniony ten Samsung na nowszy LCD. Odnosnie sklepow to zreszta wiadomo jak to wyglada w Saturnie albo MM. Puszczony sygnal z BR, wszystko na maksa poustawiane ze kazdy telewizor wydaje sie iz swieci super. Zauwazylem ze Samsungi jakby prezentowaly sie lepiej niz inne co jest dla mnie zaskoczeniem (moze specjalnie je lepiej ustawiaja:). Generalnie myslalem nad LCD Sharpa LC-52XL2E lub LC52DH77E a moze LC52LE705 ? Myslalem rowniez nad Sony Bravia KDL-52Z5500 lub Bravia KDL-52W3000. Ostatnio mi jednak zaswitalo ze fajnie jakby matryca byla jeszcze wieksza no i wtedy pozostaly moim przedziale cenowym dwa modele a wiec plazma Panasa i LCD Toshiby.
Generalnie wczesniej myslalem o LCD co by nie komplikowac sobie zycia ale ostatnio poogladalem plazme Panasa u znajomych (jakis duzo nizszy model) a takze w jednym z klubow zaintrygowala mnie dobra jakosc obrazu no i okazalo sie ze lecialo to z plazmy:)Taki totalnie slepy test:)W sklepach te plazmy sa gdzies w katach, kiepsko sie prezentuja przy duzym swietle a jednak co wazne nie maja smuzenia no i pikselozy:)
Generalnie sam nie wiem co wybrac. Pewnie na co bym sie nie zdecydowal to w porownaniu do mojego obecnego TV skok bedzie milowy. Tej 58 calowej plazmy Panasonica w ogole nie widizalem. Toshiby tez nie wiec zdaje sie na Wasze sugestie. Odnosnie plazmy mam tylko jedna obawe. Nie chce byc niewolnikiem telewizora. Czytam na forum ze niektorzy stosuja jakies programy, cos tam robia zeby nie miec powidokow, nie ogladaja filmow z pasami na gorze i dole, itp. Dla mnie to troche mija sie z celem. Mam TV i wtedy chce ogladac na nim to na co mam ochote i na takich ustawieniach na jakich chce a nie "docierac" TV przez rok a potem dalej uwazac zeby nie daj Boze cos sie nie wypalilo. Chyba ze z drugiej strony to przesada niektorych osob ktore wpartruja sie non stop w czern czy aby cos sie nie wypalilo....
Na koniec jeszcze dodam ze wszelkie gadzety w TV maja dla mnie znaczenie drugorzedne gdyz bede go uzywal po prostu do ogladania a nie do netu itp.
Bede bardzo wdzeiczny za wszelkie opinie i komentarze. Przede wszystkim czy do moich potrzeb lepsza bedize plazma czy LCD no a potem jaka plazma badz LCD. Watek zalozylem w plazmach bo do niej sie jakby sklaniam:)
Pozdrawiam
Nasdaq
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
masz kilka wersji i możliwości :
1.Odległość przemawia za LCD z uwagi na ostrość obrazu i komfortu obrysu obrazu z dalekiej odległości. Do tego Uchwyt ścienny ruchomy lub lepij na pilota i w każdym miejscu masz idealny obraz bo sobie ustawisz nie podchodząc do ekranu. Tu wystarczy w zupełności Sharp 52 LE 700

2.Toshiba jeśli zakup na lata to 55sv 685 z podświetleniem strefowym LED - bo odległość masz imponującą. I tu sport będzie super bo ma dodatkowe algorytmy na nowych procesorach ( MetaBrain).

3. Plazma do sportu też extra. Ale zagrożenia w PY 800 z paskiem zostają przy Twoim rytmie oglądania info.. Wymaga docierania obrazu.
 

GrzegorzN

New member
U siebie mam 58" plazmę i oglądam ją zwykle z 3,5m, jednak z jadalni która jest otwarta na salon również mogę oglądać telewizję, wtedy odległość to jakieś 8-10m.
Powiem tak, przy 6m (i więcej) to raczej nie ma aż takiego znaczenia jak bardzo perfekcyjny jest obraz. Ważne żeby był odpowiednio duży aby była jako taka przyjemność oglądania TV.
Propozycja nr 1 kiki'ego mi by tutaj najbardziej pasowała (w miarę tani LCD), z tym że bym może poszukał odpowiednika z większą przekątną.
 

nasdaq

New member
Witam,
dziekuje za dotychczasowe wskazowki.
I tak mam pytanie. Czy miedzy Toshiba Regza 55ZV635 a tym co proponujesz Ty Kiki jest duza roznica? Bo w cenie niestety dosc spora bo 3000 pln co wykracza poza moj budzet. Pytanie czy ta roznica w cenie jest adekwatna do jakosci...Dodatkowo jezeli wydawac 9500 pln na Toshibe ktora proponujesz to moze juz brac plazme Pioneera... Chociaz tutaj oczywiscie matryca bedzie mniejsza... Generalnie jesli naprawde warto to moze szarpnalbym sie na ta Toshibe ktora proponujesz.
I pytanie jeszcze o plazme. Zalezy mi na dobrym ratio cena/jakosc i tutaj wydaje mi sie ze warto pochylic sie nad ta plazma Panasa. Jesli np uwazacie ze jest naprawde bardzo dobra to moze bym przebolal i poswiecil sie odnosnie tego docierania o ile cos takiego nie trwa wiecznie. Innymi slowy jesli naprawde najciekawiej prezentuje sie ten Panas to moze warto sie poswiecic:)
Co do odleglosci to dodam jeszcze ze te 6 metrow to jest maks odleglosc od kompletu wypoczynkowego z ktorego bym ogladal. Jesli z kuchni (tak jak pisalem jest aneks) to odleglosc bylaby mniejsza.
Pozdrawiam
 
Do góry