Plazma Panasonic TX-P50G20E - rozwianie kilku wątpliwości

kubis

New member
Panowie a możecie coś napisać o plazmie czy jesteście zadowoleni z obrazu? bo zamierzam kupić g20 i ciekaw jestem Waszych opinii.
Pzdr
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
na 46" panasa full hd z odleglosci 3m n-ke da sie ogladac,oczywiscie kanaly HD sa znacznie przyjemniejsze w odbiorze....
 

python636

New member
Panowie a możecie coś napisać o plazmie czy jesteście zadowoleni z obrazu? bo zamierzam kupić g20 i ciekaw jestem Waszych opinii.
Pzdr


Obraz rewelka, ciepły , naturalny a zarazem wyrazisty i z dobrym nasyceniem kolorów - tv chodzi narazie na pół gwizdka ponieważ jest na dotarciu. Nie mogę się doczekać jak poustawiam sobie wyższy kontrast i kolorki po 100 h.
 

mszary

New member
Obraz rewelka, ciepły , naturalny a zarazem wyrazisty i z dobrym nasyceniem kolorów - tv chodzi narazie na pół gwizdka ponieważ jest na dotarciu. Nie mogę się doczekać jak poustawiam sobie wyższy kontrast i kolorki po 100 h.

a mógłbyś podać swoją kalibrację obrazu?

co do obrazu to ja się wypowiedzieć nie mogę - jakoś mnie nie powala ten obraz :( a moja żona powiedziała że obraz jest taki "plastikowy" jak kiedyś w telewizji teatr telewizji leciał :)
 

jarek70

New member
Podejrzewam że włączony jest IFC, dlatego masz efekt teatru wyłącz to w opcjach i obraz zrobi się filmowy :) IFC ja włączam jak oglądam sport,dokumenty,nigdy jak film .
 

Foxxx24

New member
Obraz rewelka, ciepły , naturalny a zarazem wyrazisty i z dobrym nasyceniem kolorów - tv chodzi narazie na pół gwizdka ponieważ jest na dotarciu. Nie mogę się doczekać jak poustawiam sobie wyższy kontrast i kolorki po 100 h.


Więc ja mam pytanie do Ciebie:)

Właśnie chcę zakupić 50G20 i odległość z jakiej będę oglądał to miedzy 3,5-4,1m więc polecasz do takiej odległości?

Ty jaką masz?

Pozdrawiam
 

MARER

New member
polecasz do takiej odległości?

Ty jaką masz?

Pozdrawiam

Miałem Samsunga LE46B650 i z ciekawości zakupiłem G20E 50" i z odległosci 3-3,5m jest OK ...nie załuję tej ryzykownej decyzji.
Nie myśl o zakupie mniejszego bo bedziesz załował :) zważywszy, ze między 46" a 50" różnica w cenie jest prawie żadna.
 
Ostatnia edycja:

XoR

New member
@sll
papka marketingowa?
jaka jest metodologia określania "linii ruchomego obrazu"? :?::niewiem:
dorabianie klatek m wpływ na widoczne rozmywanie się ruchomego obrazu a szczególnie z trybów z przeplotem, jednak wymyślanie jakichś tam liczb z kosmosu to żenada i tyle :hmm:

jedyne w czym mogę się zgodzić to to że fullhd może osiągnąć 1080 linii a hd-ready 720 linii, choć też 42 cale i 50 cali X20 ma 768 lini a nie 720 :mrgreen: I do tych 1080 lini wystarczy 24 klatki na sekundę z Blu-Ray i nie potrzeba 600Hz które służy do tego aby wszystko wyglądało jak brazylijski serial lub teatr telewizji :popcorn:

@mszary
kupiłeś TV dla jakichś wirtualnych 600Hz czy dlatego że obraz ci się podoba? :?
 

JacekG

New member
Od wczoraj jestem posiadaczem TX-P50G20E i mam pytanie jaki jest do niego najnowszy firmware?? U mnie jest 2004-10000.
 

mszary

New member
@mszary
kupiłeś TV dla jakichś wirtualnych 600Hz czy dlatego że obraz ci się podoba? :?
oczywiście że dlatego że obraz mi się podoba, ale wiesz zapewne jak to jest - naczytasz się o czymś, wydajesz na to kupę pieniędzy a jak nie widzisz tego, że "gdzieś" to jest napisane to szlag trafia człowieka...
Ale dzięki postom tutaj w tym temacie wiele poprawiłem i wiele osób mi tu pomogło - dzięki wielkie chłopaki ;)
 

kaukaz

New member
Bez reklam
oczywiście że dlatego że obraz mi się podoba, ale wiesz zapewne jak to jest - naczytasz się o czymś, wydajesz na to kupę pieniędzy a jak nie widzisz tego, że "gdzieś" to jest napisane to szlag trafia człowieka...
Ale dzięki postom tutaj w tym temacie wiele poprawiłem i wiele osób mi tu pomogło - dzięki wielkie chłopaki ;)
Mszary zrób jakąś wrzutkę z fotosami w trybie THX:blagam:z fabrycznych trybów ten jest najlepszy ciekawi mnie szczególnie jakość ciemnych scen w miarę przyciemnionym pomieszczeniu :shock: Buszuję po marketach ale nie mogę miarodajnie ocenić obrazu pomieszczenia jasne jak popołudnie latem no i w moim miescie obsługa jak w kołchozie poprosiłem o pilot w celu wybrania trybu obrazowego to dostałem wała z wyjasnieniem ze pilota nie można rozpakować BRRRRR obczajałem G10 ale tam nie ma tego trybu ,wiem ze fotosy nie oddadzą pęłnego kolorytu obrazu no ale zawsze lepsze to niż sklep w którym nic nie można
 
Ostatnia edycja:

dzidek12

New member
Na Full HD (1080p) nie ma miejsca na transponderach, taki strumień danych jest oooogromny!
Dobrze, że "nasi" stosują standard 720p (aaa tak na prawde 720p60, czyli w przekazie jest 60 klatek/sec), który jest bardziej efektywny niż 1080i - bo tą wspaniałą rozdzielczość 1080 i tak trzeba podzielić na pół ;)
 

JackS.

New member
Bez reklam
Na Full HD (1080p) nie ma miejsca na transponderach, taki strumień danych jest oooogromny!
Dobrze, że "nasi" stosują standard 720p (aaa tak na prawde 720p60, czyli w przekazie jest 60 klatek/sec), który jest bardziej efektywny niż 1080i - bo tą wspaniałą rozdzielczość 1080 i tak trzeba podzielić na pół ;)
A to niby czemu?
 

jeremiasz

New member
Na Full HD (1080p) nie ma miejsca na transponderach, taki strumień danych jest oooogromny!
Dobrze, że "nasi" stosują standard 720p (aaa tak na prawde 720p60, czyli w przekazie jest 60 klatek/sec), który jest bardziej efektywny niż 1080i - bo tą wspaniałą rozdzielczość 1080 i tak trzeba podzielić na pół ;)

Nie jest to 720p60 tylko 720p50.
 

mszary

New member
Mszary zrób jakąś wrzutkę z fotosami w trybie THX:blagam:z fabrycznych trybów ten jest najlepszy ciekawi mnie szczególnie jakość ciemnych scen w miarę przyciemnionym pomieszczeniu :shock: Buszuję po marketach ale nie mogę miarodajnie ocenić obrazu pomieszczenia jasne jak popołudnie latem no i w moim miescie obsługa jak w kołchozie poprosiłem o pilot w celu wybrania trybu obrazowego to dostałem wała z wyjasnieniem ze pilota nie można rozpakować BRRRRR obczajałem G10 ale tam nie ma tego trybu ,wiem ze fotosy nie oddadzą pęłnego kolorytu obrazu no ale zawsze lepsze to niż sklep w którym nic nie można
nie ma problemu, w wolnej chwili pstryknę fotkę. Tylko to ciemne pomieszczenie to rozumiem, że mam pogasić światła?
Zaznaczyć muszę, że moja pięćdziesiątka stoi w takiej "dziupli" - dosłownie - głęboka wnęka na poddaszu.
 

mszary

New member
ale mam jeszcze jedną wątpliwość.
Ten TV 50 cali, waży jakieś 42 kg (chyba) - chciałbym go powiesić na ścianę - ściana jest z suporexu.
Jakie to kołki zastosować żeby to bezpiecznie wisiało i nie gruchnęło?:-?
a uchwyt - to myślałem o czymś takim:
Seria 109

Jak wy macie doświadczenia w tym temacie?

No i na jaką wysokość wieszać?
Zaznaczę że nie lubię tych "dzisiejszych" szafek RTV które są niskie i trzeba patrzeć na obraz "w dół" mój TV teraz stoi tak że dolna jego krawędź jest na wysokości 60 cm i też uważam że mógłby być wyżej odrobinę.
 

kaukaz

New member
Bez reklam
ale mam jeszcze jedną wątpliwość.
Ten TV 50 cali, waży jakieś 42 kg (chyba) - chciałbym go powiesić na ścianę - ściana jest z suporexu.
Jakie to kołki zastosować żeby to bezpiecznie wisiało i nie gruchnęło?:-?
a uchwyt - to myślałem o czymś takim:
Seria 109

Jak wy macie doświadczenia w tym temacie?

No i na jaką wysokość wieszać?
Zaznaczę że nie lubię tych "dzisiejszych" szafek RTV które są niskie i trzeba patrzeć na obraz "w dół" mój TV teraz stoi tak że dolna jego krawędź jest na wysokości 60 cm i też uważam że mógłby być wyżej odrobinę.
Co ty CRT chcesz zawiesić 50siątka waży 26kilosów kołki rozporowe 120mm stykną:bober:
 
Ostatnia edycja:
Do góry