Plazma Panasonic TX-P42X60E czy LG 42PN450B

Brazylia123

New member
Witam i na wstępie pozdrawiam wszystkim jako nowy forumowicz tego portalu .
Przechodząc do meritum sprawy , jestem zainteresowany tv plazmowym 42 cale z uwagi na odległość od odbiornika jaki i sygnał HD , tylko 2,3m i rozdzielczość tv HD 1024X768, gdyż interesuje mnie segment budżetowy tv .
Będę wykorzystywał tv, do oglądania nc+ kanały HD na bazie dekodera technisat .
Od czasu do czasu jakiś film mkv 720p .

Priorytetem , po mimo klasy budżetowej jest dla mnie jakość obrazu i tu do Was mam pytanie szanowni koledzy , obeznani w tej materii czy lepiej kupić Panasonic TX-P42X60E czy LG42PN450B.

Nadmienię iż definiując " jakość obrazu " mam na myśli : naturalne odwzorowanie kolorów , czerń , głębię koloru , płynność .
Po prostu , który z w/w sprawdzi się lepiej w założonych kryteriach .

Pozdrawiam i liczę na sugestie i komentarze .
 

digitalus

Banned
Witam.
Jesli TX-P42X60E jest jeszcze w sklepie to tylko kupowac.Korzystna cena , dobra jakosc obrazu sd i hd.Kliknij na link nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/99544-panasonic-tx-p42x60-czy-lg-42pn450b.html

Niedlugo nie bedzie o czym pisac bo w sklepach zostana tylko telewizory lcd.LCD to sprzet dla masowego klienta a plazma dla koneserow dobrego obrazu.
Wieczorem z telewizora plazmowego uzyskasz bardzo dobra jakosc obrazu ale w dzien tez jest dobrze.Duzo zalezy od zrodla sygnalu i jakosci zarejestrowanego filmu, koncertu , itp
Przyklad na zdjeciach
DSCF4892d_nqrxhne.jpg

DSCF5315d_nqrxhnh.jpg
 
Ostatnia edycja:

Brazylia123

New member
Witam już precyzuję " budżetowy " to adekwatny do modelu i klasy Panasonic TX-P42X60E czy LG 42PN450B czyli około 1400-1500zł .
50 cali jest niedużo droższe ,ale zważywszy na jakość naszych kanałów nawet cyfrowych platform w HD , poddanych kompresji i widocznych artefaktów przy bliskim oglądaniu , jednak chyba 42 cale jest dobrym rozwiązaniem .
Tym bardziej z odległości około 2,3m .

Czy są jeszcze nówki kolega pyta , tak na skąpcu jest dużo sklepów oferujących tylko 42cale jeśli chodzi o Panasonic , LG to nowy model , więc dopiero wchodzi na rynek o ile mnie pamięć nie myli .
 
Ostatnia edycja:

Brazylia123

New member
Witam , no tak ale jak pisałem na skąpcu jest dużo sklepów oferujących ten model 42 cale , bo faktycznie 50 cali jest dostępny przez net tylko 1 sklepie .
 

Brazylia123

New member
Panowie jak z jakością obrazu bo to jest podstawa jak już wyżej wymieniłem , w kryteriach lepiej wypada pansonic , czy lg czy w tej cenie oba prezentują podobny poziom jakości obrazu .
 

digitalus

Banned
Jakosc obrazu sd z plazmy panasonica na dobrym poziomie.HD rewelacja.Jesli w sklepie nie ma plazmy panasonica to kup Lg
Na ceneo jest kilka ofert ale jesli decydujesz sie na kupno przez internet to trzeba oczywiscie pamietac aby sprawdzic w obecnosci kuriera czy telewizor jest sprawny, czy matryca cala.Jesli sklep nie jest pewny to zaplacic przy odbiorze.

Telewizor LED Panasonic Viera TX-P42X60E - Ceny i opinie na Ceneo.pl

Sprawdzilbym w tesco, jesli nie ma to pozostaje tylko sklep internetowy.

Do transmisji sportowych czyli pilki noznej TX-P42X60E sprawdzi sie bardzo dobrze.Nie nalezy przejmowac sie ze telewizor nie jest full-hd.Bardzo doba jakosc obrazu,plynnosc i katy boczne.Jakosc obrazu wzorowa, szczegolnie wieczorem.

DSCF6464j_nqeesqp.jpg


DSCF5891d_eprwhwa.jpg

DSCF3764j_nqeenrw.jpg


DSCF5978d_epnqsqh.JPG
 
Ostatnia edycja:

Brazylia123

New member
Dzięki kolego digitalus@ czy też uważasz , że przy małej odległości 2,3m 42 cale będzie optymalny pod kątem nc+ i kanałów HD .
Chcę wiesz zamówić przez internet np. ze sklepu morele dużo pozytywnych opinii , no wydaje mi się że jednak dość spora liczba osób dalej korzysta z formy zakupów przez net , tym bardziej że można zwrócić do 10 dni bez podania przyczyny , więc to jest jakieś zabezpieczenie na wypadek problemów .

pozdrawiam
 

digitalus

Banned
Ogladam telewizje z podobnej ogleglosci jest ok.
Sklep internetowy to oczywiscie dobry pomysl bo taniej mozna kupic telewizor .Trzeba koniecznie pamietac aby sprawdzic sprzet w obecnosci kuriera.
 

Brazylia123

New member
Ok, słuchaj a czy kurier ma prawo odmówić takich " oględzin " , tłumacząc brak czasu , czy jego powinnością jest pozwolić mi ocenić stan techniczny matrycy itd.. .
Pytam bo różne opinie i komentarze są na temat jakości i warunków firm przewozowych .

Jednak zdecyduję się na panasonic i też wydaje mi się że 50cali było by przegięcie przy takiej odległości i jednak tylko 1024X768 rozdzielczości .
Zatem 42 cale to dobry wybór .

Dzięki digitalus@ za pomoc
 

digitalus

Banned
W niektorych internetowych sklepach w regulaminie jest informacja aby sprawdzic sprzet w obecnosci kuriera.Trzeba otworzyc karton i przynajmniej sprawdzic czy ekran nie jest zbity.Jesli tego nie sprawdzisz i ekran bedzie zbity sprzedawca moze powiedziec ze sam uszkodziles telewizor.
 
Ostatnia edycja:

Brazylia123

New member
Ok, jasna sprawa jak uważasz czy dekoder Technisat DiGYBOXX HD C+ na procesorze STI , to chyba dobry sprzęt pod względem obrazu .
Ja wybrałem ten bo reflektuję na opcję pre-paid czyli smart HD + nie na umowę .

Pozdrawiam i dzięki za pomoc .
 
Ostatnia edycja:

Alkor

New member
Bez reklam
Widziałeś w ogóle na żywo tę plazmę Panasonika 42X60? Żeby nie było przykrej niespodzianki z 2.3 m - bezpieczną odległością z uwagi na wielkość piksela jest teoretycznie dopiero ok. 3 m, wówczas obraz będzie spójny, gładki. Z mniejszych odległości obraz może być trochę ziarnisty.
Oczywiście sygnał wejściowy nie ma w tym przypadku aż takiego znaczenia - rozdzielczość panelu jest większym ograniczeniem.
Inną wadą jest słaba czerń i mniejszy kontrast w oświetlonym pokoju - ze względu na brak filtra ekranowego trzeba mocno kontrolować światło w pomieszczeniu, bo przedmioty będą się odbijać, jak w lustrze.

Z drugiej strony z dystansu 2.3 m da się oglądać typowe HD z nc+ na telewizorze Full HD 1080p 50", a nawet 55" - jeszcze można namierzyć znakomitą plazmę Panasonic 55ST60, niestety ta przyjemność kosztuje 5000-5500 PLN ;).

Do plazmy LG nawet się nie zbliżaj - czerń w ciemnym pokoju jest po prostu szara, a kontrast mniejszy niż w Panasoniku jakieś 4-5 razy!!!

Pozostanie jeszcze możliwie najlepsze ustawienie parametrów obrazu - Panasonic 42X60 ma bardzo dobry tryb fabryczny "Film Rzeczywisty", w którym da się co nieco poprawić nawet "na oko" - zobacz świetny test tego modelu na polskim "białym" forum hdtv.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Ok, jasna sprawa jak uważasz czy dekoder Technisat DiGYBOXX HD C+ na procesorze STI , to chyba dobry sprzęt pod względem obrazu .
Ja wybrałem ten bo reflektuję na opcję pre-paid czyli smart HD + nie na umowę .

Pozdrawiam i dzięki za pomoc .
Nie mialem technisata ale z informacji ktore sa w internecie wynika ze w tym tunerze jest procesor STi7111.W tunerze n-box jest chipset STi7100.Ten tuner mialem kiedys w domu i sprawdzalem jakosc obrazu, jest ok.Z chpisetu STi jakosc obrazu jest lepsza niz z ALI.
Jesli chodzi o odleglosc to ogladam czasami telewizje nawet z odleglosci 1 metra jest ok
 

Brazylia123

New member
Witam i dziękuję za dalsze komentarze , hm bardzo często potwierdza się pewna przypadłość w panasonic , bzyczenie i buczenie przetwornicy zasilacza .
Już sporo osób testowało i oddało tego panasonic x 60 z uwagi na irytujący przydźwięk .
Zobaczymy jak sprawa się potoczy bo przez net do 10 dni mogę oddać .


Panowie dzięki za konstruktywne komentarze i dyskusję .
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam kolego kupuj i oglądaj; jakie bzyczenie,buczenie???,masz możliwość to wymienisz na LG.Jestem przekonany,że to fanaberie przeciwników plazm.
 

Brazylia123

New member
Panowie ciekawi mnie czy ta plazma x 60 wypada lepiej od nowego modelu led z serii Panasonic 42AS 600 , wiem że to inna technologia i droższy tv ,ale " ponoć " czerń dużo lepsza niż w poprzednich modelach w adekwatnej cenie led -ów , no i chyba poprawiono , skorygowano nierównomierne podświetlanie matrycy , w dodatku już 1080p , 100hz .
 

digitalus

Banned
Z telewizora plazmowego uzyskasz lepsza jakosc obrazu niz z lcd.
Dwa przyklady

http://www.hdtv.com.pl/forum/952264-post26.html

Plazmę Panasonic'a P50X60E kupiłem rodzicom po namowach kolegi. Posiadam 2 dekodery HD Vectry. Wcześniej studiując forum kupiłem sobie LED'a Philips'a 40PFL5007K/12 (miał być taki super). Powiem szczerze, że Plazma rodziców wypada dużo lepiej od mojego Led'a. W ustawieniach Plazmy jeszcze nic nie grzebałem. Obraz mam ustawiony na naturalny, Eco wyłączone. Kanały HD wyglądają bardzo dobrze na obu telewizorach. Za to kanały SD dużo lepiej prezentują się na plaźmie, na Ledzie Philips'a istna tragedia. Oglądanie kanałów SD denerwuje. Za pierwszym razem kolega też mi polecał plazmę, ale nie chciałem go słuchać. Drugi TV wziąłem tylko i wyłącznie dla porównania. I powiem szczerze, że Plazma wygrywa. A ponadto była tańsza od mojego Led'a. Następnymi telewizorami jakie zakupię na pewno będą plazmy. Sorki za mały off top, ale tak jakoś mi się zebrało :wink:


http://www.hdtv.com.pl/forum/935761-post38.html

Kliknij tez na link nizej
http://techtrendy.pl/title,MR-Gadge...rma,wid,13139004,wiadomosc.html?ticaid=613374

cytat z artykulu

Na pytanie plazma czy LCD, zdecydowanie opowiadam się po stronie plazmy. W porównaniu z LCD ma niesamowite bogactwo barw. Po długich testach zdecydowałem się więc na kupienie 50-calowej plazmy Panasonic TX-P50V10E. Oglądanie obrazu na telewizorach plazmowych można porównać do słuchania muzyki na sprzęcie audiofilskim. Jednak to telewizory LCD są bardziej popularne. Wynika to przede wszystkim z tego, że plazma sprawdza się w ciemniejszych pomieszczeniach. W sklepach, w których klienci decydują się na wybór telewizora, najczęściej jest zbyt jasno, by w pełni docenić wszystkie niuanse jej obrazu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry