Plazma Panasonic czy może LED Philips, a może LED Panasonic?

malina1972

New member
Witam wszystkich,
Chcę dokonać zakupu nowego telewizora 55", do niedawna byłem w 100% przekonany, że będzie to TV Plazmowe Panasonic (obecnie mam plazmę Panasonica 42" i jestem z niej zadowolony), jednak po przeczytaniu wielu postów i testówna na naszym forum, zwątpiłem i zacząłem mieć wątpliwości czy Plazmę czy Led, czytając testy nowych telewizorów LED Philpsa np. 6008 czy 7008, gdzie jest opisane że te modele dorównują jakością TV plazmowym, a jednocześnie zużywają mniej energii.
Telewizor ma stać w salonie w odległości 3,5 m od widzów, służy głównie do oglądania programów i filmów z tv kablowej w 60% około 10 - 12 godzin dziennie (część HD, a część SD), oglądania filmów z DVD 30% i czasami gier 10%. Z TV zamierzam również kupić odtwarzacz BL i oglądać filmy w 3D.
Proszę o pomoc w wyborze czy kupić plazmę z której jestem zadowolony, czy może jednak LED?
 

rzęsor

New member
Jak masz rolety i możesz zaciemnić pokój albo oglądasz tylko wieczorem i w nocy to lepsza będzie plazma.

A jeśli chcesz oglądać tv w słoneczny dzień przy odsłoniętych oknach to wybierz LCD LED.
 
Ostatnia edycja:

malina1972

New member
mam rolety i jak do tej pory jestem zadowolony z jakości obrazu na moim Panasonicu TX-P42U10E, jednak szukam czegoś większego (55") i mam dylemat czy Philips PFL6008 czy Panasonic
TX-P55ST60
 

sturek

New member
Witam! Mam podobny dylemat pozwolicie, że podepnę się pod ten temat. Obecnie mam plazmę LG 50PK350, ale powędruje do sypialni. Czego oczekuje od nowego sprzętu:
- lepszej czerni i głębi obrazu
- lepszej niwelacji odbić (mam rolety, oglądam wieczorem, ale lustro w LG nie podoba mi się mówiąc krótko)
Smart i bajery nie mają znaczenia, oglądam głównie HD z NC+ czasem BR i DVD
Rozważam:
Panasonic 55ST60 – oczywisty faworyt w tej sytuacji.
Philips 55PFL 7008 – kusi Ambilight
Panasonic 55ET60 – kusi oszczędnościami na prądzie.
Pytanie na ile nowe Ledy odstają i czy rzeczywiście odstają od plazmy oraz może nawet ważniejsze na ile odstaje jakościowo moja plazma od wyżej wymienionych???
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Witam! Mam podobny dylemat pozwolicie, że podepnę się pod ten temat. Obecnie mam plazmę LG 50PK350, ale powędruje do sypialni. Czego oczekuje od nowego sprzętu:
- lepszej czerni i głębi obrazu
- lepszej niwelacji odbić (mam rolety, oglądam wieczorem, ale lustro w LG nie podoba mi się mówiąc krótko)
Smart i bajery nie mają znaczenia, oglądam głównie HD z NC+ czasem BR i DVD
Rozważam:
Panasonic 55ST60 – oczywisty faworyt w tej sytuacji.
Philips 55PFL 7008 – kusi Ambilight
Panasonic 55ET60 – kusi oszczędnościami na prądzie.
Pytanie na ile nowe Ledy odstają i czy rzeczywiście odstają od plazmy oraz może nawet ważniejsze na ile odstaje jakościowo moja plazma od wyżej wymienionych???

Myślę, ze sam sobie odpowiedziales. Masz juz plazme i od nowego TV oczekujesz oczekujesz czegoś wiecej,nowej, lepszej jakosci... Odpusc wiec sobie oba wymienione przez Ciebie ledy i bierz ST60.
Zaden Led krawedziowy a szczegolnie na matrycy IPS nie da Ci takiej głębi obrazu i czerni, a co za tym idzie kontrastu.
Pozdrawiam
 
Do góry