Plazma Panasonic cyz LCD Samsung

robskar

New member
Witam !

Mam pytanie do wszystkich doświadczonych bywalców forum , bo ja dopiero zaczynam się zapoznawać z tematami plazmy czy LCD oraz formatu HD.
Chodzi o następującą sprawę chciałbym zakupić nowy telewizor i byłem już prawie zdecydowany na LCD Samsung LE37M87BD biorąc pod uwagę cenę , parametry i rzeczy do których będę chciał wykorzystywać wspomniany telewizor , a będą to mianowicie odbiór telewizji przez dekoder cyfry + hd , konsola PS3 do gier i moja decyzja była spowodowana opiniami klientów , którzy kupili ten telewizor . Wczoraj jednak byłem w jednym z salonów z telewizorami i natrafiłem na dosyć obeznanego sprzedawcę tak mi się bynajmniej wydaje i dlatego szukam jeszcze rady na forum. Mianowicie ten sprzedawca poradził mi żebym zamiast tego samsunga o którym pisałem powżej wybrał model plazmowy Panasonica TH-37PV80 lub TH-37PV8P , tłumacząc to nową technologią zastosowaną w tych plazmach jak też stwierdził ,że mało sensowne jest kupowanie w polskich warunkach telewizora z FULL –HD , gdyż nikt nie nadaje takiego sygnału w Polsce i długo jeszcze nadawać nie będzie.
Oglądałem te wspomniane plazmy Panasonica w sklepie i powiem szczerze ,że obraz podobał mi się na nich bardziej niż na Samsungu. Bardzo bym prosił o wyjaśnienie moich wątpliwości i radę co kupić , bo chciałbym to już zrobić jednak chcę podjąć właściwy wybór żeby później nie żałować , tak że proszę o radę czy na tych plazmach Pansonica będzie dobry odbiór z cyfry+hd i czy dobrze będzie z nimi współpracować konsola PS3 i który model lepiej wybrać:
TH-37PV80 czy TH-37PV8P. Z gory dziekuję za udzielone rady.
 

speedefm1

New member
Witam

Przez długi czas rownież miałem ten dylemat. Wybrałem plazme Panasonica i jestem zachwycony. Każdy z gości mówi to samo. Niedawno moja szwagierka po oglądnięciu filmu w Panasonicu opierniczyła meża że kupił LCD.Powiedziała że nasycenie i ostrość kolorów są nieporównywalne. Mam Panasonica 42 pv80.
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

de.camillo

New member
Również polecam Panasa PV80.
Mam okazje oglądać Cyfrowy Polsat na LCD Samsunga i jak porównuję to z kablową UPC (analog) u siebie to z zasadzie nie ma co porównywać :) - LCD zdecydowanie przegrywa. Nie wiem jak spisuje sie PS3.
Zawsze możesz zamówić prezentację wybranych modeli.

pozdro
 

pioot

New member
O zmianie TV myślałem od kilku miesięcy. Początkowo wybór padł na Samsunga LCD 40r81. Po krótkim czasie stwierdziłem, że LCD na słabym sygnale nie da się oglądać bo mnie denerwuje, jest sztuczny, pikselowy i wogóle mało naturalny. Przyglądałem się w różnych sklapach obrazom i stwierdziłem, że kupię tylko plasmę! No i kupiłem parę dni temu Panasonica 42PV80. Oglądam z 3-4,5 m obraz ze zwykłej anteny dachowej SD i powiem tylko tyle, że jest bardzo piękny. Dałem za niego ok. 3500 zł i jestem bardzo zadowolony. Ja bardzo dużo czasu poświęciłem w ostatnich miesiącach na telewizję i jestem przekonany o tym, że z kwotę do 4000 zł w moich warunkach nie kupiłbym nic innego. Obraz SD jest piękny a co tu dopiero mówić o HD czy Bluray-ach? Nie polecam full HD bo w naszych warunkach nie ma sansu - strata pieniędzy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wszystko zależy od przeznaczenia.
jeśli tylko do gier - to jednak wybierałbym LCD 42 x3000 Toshiby:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17976

pomarańcze wygladaja lepiej na Toshibie
699c13f75d7069cbmed.jpg


jeśli więcej do telewizji tez wybierałbym w tej klasie panasonica PV 80:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23023
Czas na ferrię barw. Kolory są nasycone , czyste i pełne. Gradacja ilości odcieni jest imponująca.
A przecież większość telewizorów plazmowych nie pozwala się fotografować z bliskiej odległości.
68af2f3b8e836439med.jpg
 

DarkAvenger

New member
robskar napisał:
(...) natrafiłem na dosyć obeznanego sprzedawcę tak mi się bynajmniej wydaje (...)

Jedna drobna uwaga językowa. Słowo "bynajmniej" oznacza "wcale nie", "Broń Boże nie", więc sposób w jaki go użyłeś nie ma sensu. W tym znaczeniu w jakim chciałeś go użyć powinieneś napisać "tak mi się PRZYNAJMNIEJ wydaje". Bynajmniej można sensownie użyć przy przeczeniu, np. "tak mi się bynajmniej nie wydaje". Polecam wszystkim tę uwagę, gdyż jest to popularny błąd niestety. Można by rzec, że nie jest to bynajmniej rzadki błąd :).

Co do meritum, to byłem wstępnie zdecydowany na Sharpa LCD 46" XL2, ale teraz mi chodzi po głowie Panasonic TH-46PY85. Ale jeszcze tego drugiego na żywo nie widziałem. W tym tygodniu byłem w Saturnie i w EuroRTVAGD w Warszawie i ich jeszcze nie było na półkach.

Dark Avenger.
 

jedras21

New member
do DarkAvenger
Wybierz się do Saysonic na Swietojerskiej 16. 42"Py80 stoi obok 46"PY85 i jadą na jakims demo i teoretycznie nie ma mozliwośći podpiecia pod jakiś sygnał z talerza ale mozna sobie je pooglądać.
 
Do góry