Plazma Panasonic a PC

zen44ek

Member
Podczas podłączenie Tv do komputera nie mam obrazu ani na PC ani na TV. Wczesniej było wszystko OK. mogłem mieć nawet dwa monitory jednocześnie, przechodzić z jednego na drugi itp. Jak mogę temu zaradzić, dodam ze podczasu uruchamiania sie komputera aż do logowania windowsa jest obraz ale tylko na TV, w trybie awaryjnym mam obrac cały czas. Wszystko jest połączone przez D-SUB Co może to powodować i jak temu zaradzić aby było znowu normalnie??
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sprawdź wejście w tv. Był wątek że padają wejścia w Panasonicu.
Poczytaj.
Zgłoś do serwisu.
 

zen44ek

Member
Z wejściem TV wszystko OK. Odkryłem już o co chodzi, musze mieć rozdzielczość w laptopie na 1024 na 768. Czy moge jakoś ustawić rozdzielczosz 1600 na 1050, bo karta w laptopie taką obsługuje?? Mogę jakoś zwieszkyć rozdzielczość na TV jak mam połączone prze z dsub??
 

don111

Banned
musisz sobie zmienić kolejność ekranów w ustawieniach karty graficznej, bo po podłączeniu tv karta ustawiła tv jako domyślny (pierwszy) ekran a monitor jako dodatkowy

jeżeli klonujesz obraz z monitora na tv to rozdzielczości na obu ekranach będą identyczne i jeżeli karta obsłuży taką rozdzielczość jaką chcesz przy x bitowym kolorze i odświeżaniu to zawsze powinieneś mieć obraz
 

zen44ek

Member
Maksymalna rozdzielczość karty graficznej to 1900 na 1050, TV mi takiej nie przyjmuje. Jak chcę ustawić osobne ustawienia dla TV i osobne dla PC to na jednym z monitorow mam tylko tapetę.
 

Adex

New member
Jeśli chodzi o rozdzielczość moja plazma (px80) jest bardzo wybredna przy połączeniu przez d-sub. Łyka np. 1024x768 a x720 już nie (czarny ekran)
 

don111

Banned
Maksymalna rozdzielczość karty graficznej to 1900 na 1050, TV mi takiej nie przyjmuje. Jak chcę ustawić osobne ustawienia dla TV i osobne dla PC to na jednym z monitorow mam tylko tapetę.
jak na jednym masz tapetę tzn że nie klonujesz ekranu tylko masz pulpit rozszerzony, zmień na "clone mode"
czarny ekran miałem przy połączeniu dvi, pomogło uaktualnienie sterowników karty graficznej
 

admast

New member
zen44ek napisał:
Maksymalna rozdzielczość karty graficznej to 1900 na 1050, TV mi takiej nie przyjmuje. Jak chcę ustawić osobne ustawienia dla TV i osobne dla PC to na jednym z monitorow mam tylko tapetę.

TV nie przyjmie ci przez D-Sub rozdziałki większej niż 1024x768 (czy coś podobnego - nie pamiętam). Większą rozdzielczość możesz uzyskać tylko i wyłącznie przez podłączenie laptopa przez HDMI (tz. DVI -> HDMI lub HDMI -> HDMI). Jeśli laptop ma tylko D-Sub, jesteś skazany na 1024x768.
 

piterjot

New member
G vs V

cześć
w Saturnie różnica w cenie pomiędzy 42" G10 a V to ok 3 kpln..czy to aż taki skok technologiczny pomiędzy tymi seriami?
 

_cymes_

New member
admast napisał:
TV nie przyjmie ci przez D-Sub rozdziałki większej niż 1024x768 (czy coś podobnego - nie pamiętam). Większą rozdzielczość możesz uzyskać tylko i wyłącznie przez podłączenie laptopa przez HDMI (tz. DVI -> HDMI lub HDMI -> HDMI). Jeśli laptop ma tylko D-Sub, jesteś skazany na 1024x768.
Dokładniej mówiąc to nie tylko 1024x768 ale również inne z x768 (np. 1280x768 ). Co do rozdziałki x720 to złacze D-SUB jej nie obsługuje :( (nie wiem czemutak jest, ale nawet w instrukcji od X10 jest to napisane).
 

leotdi

New member
_cymes_ napisał:
Dokładniej mówiąc to nie tylko 1024x768 ale również inne z x768 (np. 1280x768 ). Co do rozdziałki x720 to złacze D-SUB jej nie obsługuje :( (nie wiem czemutak jest, ale nawet w instrukcji od X10 jest to napisane).
format 1280x720p 'zastrzeżony' dla HD (tzw. niepełne HD).Tylko pójdzie po HDMI(DVI).
 
Ostatnia edycja:

Adex

New member
szachu_pl napisał:
A może po prostu lepiej przeczytać najpierw instrukcję? PDF str. 44, maks. rozdzielczość po D-SUB 1366x768.
Zgoda w wypadku jeśli patrzymy na pulpit (wyraźniejsze czcionki), do filmów już nie bardzo (obraz po DSub jest mało kontrastowy, sprawia wrażenie jakby był pozbawiony szczegółów)
 

piotrr80

New member
Witam wszystkich !

TV to Panasonic TH42PV8 podpięty do kompa przez HDMI.

Czy niewłaściwe ustawienie rozdzielczosci na komputerze może uszkodzić porty HDMI ?

od monentu zainstalowania win 7 wygląda na to że są uszkodzone , sprawdzałem na PS3 i też brak obrazu

Proszę o pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
uszkodzone porty HDMI to już był problem właśnie w Panasonicu. Musisz zgłosić do serwisu. Problem jak pamiętam był wówczas gdy korzystałeś z podłaczenia podczas pracy ekranu
 

piotrr80

New member
kiki napisał:
uszkodzone porty HDMI to już był problem właśnie w Panasonicu. Musisz zgłosić do serwisu. Problem jak pamiętam był wówczas gdy korzystałeś z podłaczenia podczas pracy ekranu

czyli mam rozumieć że uszkodziłem to podczas podpinania kabli na włączonym TV ?

i czy przez HDMI jest bezbieczne podpinanie kompa do TV ?
 
Ostatnia edycja:

Foxxx24

New member
Niestety mogło się tak zdarzyć gdyż w instrukcji do tv masz zalecenie aby wszelkie podłączenia wykonywać przy wyłączonym sprzęcie.
 

piotrr80

New member
kiki napisał:
uszkodzone porty HDMI to już był problem właśnie w Panasonicu. Musisz zgłosić do serwisu. Problem jak pamiętam był wówczas gdy korzystałeś z podłaczenia podczas pracy ekranu

a jak bedzie po naprawie to jak mam go podpiąć ? znowu przez HDMI (jest to bezpieczne podpinanie na wył TV )

podpinałem kablem s-video - s-video ale jakość jest katastrofalna

są jeszcze jakieś sposoby ?
 

piotrr80

New member
Własnie dostałem odpowiedz na moje pytanie od Panasonic Polska

"Witamy!
Uprzejmie informujemy, że do poniższego modelu telewizora ( TH42PV8 ) nie można podłączyć komputera"

i bądz tu mądry
 
Do góry