Plazma odeszła, czym zastapić teraz 51 do 65"

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Zatem - do oglądania filmów i TV Cyfrowy P oraz grania na PS4 Pro, a wszystko to z odległości min 3 - 3.5 m, to co mam kupić w rozmiarze około 60" w budżecie 5 500?

Jeśli chcesz mieć super czerń i kontrast - To 55cali OLED FHD i będziesz w niebo wzięty
A jak coś większego to 65 cali LED - TCL 65C70 od KIKIEgo lub
SONY 65XE7005 lub SONY 65XD8505 lub SONY 65SD8505 , 65XD7505
 

jarek9306

New member
Budżet znany - maks - 5 500. Czy to będzie 4k czy FHD - obojętne - dla mnie to tylko literki. Po prostu żeby dało się to oglądać dobrze.

Dziś w sklepie mamili mnie na Sony 55XE9005 za 5 999 i jakiś w super promocji 55XE9305 też za 5 9999. Ale jakoś Sony kojarzy z przepłacaniem za nazwę.

55xe9305 Też brałbym w ciemno za te pieniądze.... to najlepszy LCD na rynku aktualnie
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

55xe9305 Też brałbym w ciemno za te pieniądze.... to najlepszy LCD na rynku aktualnie


Racja to dobre TV , ale 55 cali - w cenie 6 tyś
A z odległości 3,5m to chyba jednak bym wybrał 55 ale OLED FHD - będzie taniej bo 4900 .
A przy 55 calach przy tej odległości nie zobaczysz różnicy czy to FHD czy 4K .
Jak 4K kolega ma brać to niech weźmie 65 cali - ma to wtedy sens.
 

timonek

Member
Bez reklam
Ok kiki sa miliony uzytkownikow tego czy tamtego ale sa tez miliony zwyklych uzytkowinkow ktorzy majac taki tv przez najblizszych kilka lat nie bede mieli lepszego zrodla. Nawet bym byl wstanie uwierzyc ze duza liczba oglada filmy w jakosci dvd jeszcze. I do tego jeszcze jest wazne ze pewnie masz na mysli te wielkie miliony na calym swiecie a nie w polsce. A to roznica polska jednak jest dalej biedniejsza, gdbysmy mieli wieksze zarobki to calkiem co innego by bylo.
Gbyby filmy na bluray 4k kosztowaly jak na terazniejsze zarobki nasze po 20 -30 zl sam bym kupowal, a w tych cenach co sa to nie kupie niestety. Bo wydac czasem 500zl na miesiac na filmy na bluray przy pensji naszej minimalnej krajowej to malo kto bedzei uwazal to za rozsadne niestety.
Nie wiem co maja do tv uzytkownicy konsol do gier jak mowimy o filmach, jezeli chodzi o kamery 4k toz to zadne tlumaczenie bo moga potem tylko swoje filmiki ogladac wiec nijak to sie ma do filmow wytworni filmowych.

Tak czy siak nie ma co mowic ze tyle osob ma to czy tamto, kto ma wieksze zarobki szybciej zainwestuje i bedzie mial zrodlo 4k.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nawet jakbyś chciał zwracać kijem Wisłę - to powrotu do Sd, Hd już nie będzie. I 4K też nie zmienisz.
Właśnie dlatego, że Ktoś już dziś kupuje 4K - to jutro wszyscy będą mieli możliwość to kupić.
 

timonek

Member
Bez reklam
Wiem ze podstapu nie zmiebi sie i jezeli producenci cos zlikwiduja a wprowadza cos nowego nic na to nie poradzimy i bedziemy zmuszeni kupic. Chodz nieraz przez taki posuniecia producentoe ceny strasznie ida w gore a jezeli ktos chcialby kupic tylko fulhd bo sporo tansze to juz ne moze. Juz mniejsza o to weszlo i nie ma odwrotu tylko ze mialem na mysli ze tv s dalej o krok doprzodu od zrodel tej jakosci zwlaszcza dostepnych nie za kolosalne kwoty.
Wes np pod uwage ile juz czasu sa takie tv na rynku troszke sa a zrodla wolniej sie pojawiaja, np tv satelitarna smiem watpic zeby tvn czy polsat a nawet hbo itp kanaly zaczely nadawac w 4k w ciagu najblizszych kilku lat.
Wiec jezli ktos kupil 2 lata temu tv 4k to przez ponad 5 lat np a moze i wiecej nie wykorzysta jego potencjalu wiec jaki byl sens kupowania takiego tv. Mysle ze te momenty wchodzenia niektorych prodoktow sa najgorsze bo jak si juz ustabilozuje rynek i bedzie duzo tego wtedy mozna. Ale znajac zycie wtedy znowu sie cos innego zacznie jakies 8k albo inne rzeczy i bedzie ta sama sytuacja.
Pozyjemy poczekamy co z tego bedzie jak to sie rozwinie w naszym kraju ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja mam 4K, korzystam rzadko z telewizora ale wówczas jestem bardzo zadowolony. Takie same rozmowy były jak wchodziło Hd.
I cały chór opowieści, że to w Polsce dziesiątki lat, że nigdy, że zaścianek Europy.
Jeśli ktoś chce Full hd musi szukać używanych. Nowych dobrych nikt nie produkuje od roku.
Ktoś się chce uwstecznić - jego wybór.
Jak nie było odwrotu od Hd , tak nie ma odwrotu od 4K.
 

dafior01

New member
Panowie, bo się zgubiłem:

Czyli gdybym miał kupić :
- odległość 3 do 3.5 m (dziś zmierzyłem) m na wprost lub lekko z boku 30st;
- TV używany raczej wieczorem i w nocy lub w weekend po południu;
- 70 % oglądanie filmów i programów z tuner Cyfrowy Polsat;
- 20% czasu gry na konsoli PS4 PRO ;
- 10 % filmy z plików w wysokiej rozdzielczości;
- sport rzadko i jeśli już to siatkówka ;
- system smart jakiś żyjący nie jak w Panasie (musi mieć IPLA, TVN player, Youtube, Netflix może ;


to do 55 cali w cenie max 5 tyś to powinienem myśleć o:
1.
2.
3.

a do 65 cali w max 6 tyś to jaki?
1.
2.
3.

Warto czekać do grudnia?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to do 55 cali w cenie max 5 tyś to powinienem myśleć o:
1.Philips 55PUS7502 za 4599 zł
2.TCL 55X2 za 4599 zł
3.LG 55Sj850 za 4999 zł

a do 65 cali w max 6 tyś to jaki?
1.TCL 65C70 za 4999 zł
2.
3.
 

dafior01

New member
Dzięki za typy. Bawiłem sie tym TCL w Saturnie czy Media M , i jakoś tak zupełnie mnie nie ujął. Puszczałem filmy z pendrive, zmieniałem tryby kolorów, ale mi nie pasował. Moze dlatego że oczami jeszcze troche moja plazme widzę.

Co ewentualnie zamiast tych TCLi?
Spodziewałem się zobaczyć w typach też Sams z serii MU70** a tu nic ;-)

Czy do 6 tyś w rozmiarze 65 nic innego nie ma?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Za 6999 zł masz Philipsa 65PSU7502, Philipsa 65PUS7101 za 6999 zł, Sony 65XE8505 za 6999 zł, TCL 65X2 za 6599 zł .
Miałeś skalibrowany TCL 65 C70 ?
Bo wiesz, że wymaga obowiązkowej kalibracji inaczej nie pokazuje co potrafi.
 
Do góry