Plazma odeszła, czym zastapić teraz 51 do 65"

Snikers89

New member
Bez reklam
W domach do dzis w wiekszosci sa odtwarzacze DVD a gdzie do BD a o UBD juz naeet nie wspominam....
W dodatku wiekszosc ludzi co sie chwali ze oglada filmy w full hd sa NC+ czy innej satelitki gdzie nigdy filmu na BD nie ogladali.

A my tu gdybamy o 4k. Chlopaki hehe...

Podam wam fajny przyklad. Kilka lat temu bylo bum na 4k. Choc od niedawna sa one z HDCP 2.2 wiec stare tv ida do lamusa.
Zanim filmy 4k beda ogolnie powszechne bedzie juz 8k w tv lub wiecej. Takze bez pospiechu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
https://www.amazon.com/Movies-TV-4K..._browse-bin=9397930011&page=1&rh=n:2625373011 - tu jest 500 filmów w 4K.

https://www.whats-on-netflix.com/lists/4k-titles-on-netflix/ - tu jest 120 filmów i seriali 4K.

Kolejne masz w Google Play, Amazon Prime.

https://www.google.pl/search?client...0....0...1..64.psy-ab..0.0.0....0.GyCDIUKGr8U

Oczywiście nagrania z kamer GoPro, Sony, Sharpa, Panasonica.
Gry PS4 Pro, XboxOneX

Ile oglądasz filmów dziennie....
Zabraknie Ci życia aby od dziś obejrzeć tylko filmy w jakości 4K. A dopiero teraz zaczną się produkcje 4K, bo HLG już jest w niektórych krajach a w Polsce też już staruje.
Są też rodzime filmy 4K które znajdują się na VOD UHD.
A przecież to dopiero początek.
 

Davide

Member
Jeżeli chodzi o 4k to obecnie posiadam 44 filmy w formacie mkv na serwerze qnap do obejrzenia, a z 50 już ich obejrzałem. Nie jest to odległa technologia..Jest to technologia obecna. PS4 czy Xbox One też już chyba posiada gry w 4k. Tak samo było z filmami Full HD. Wszyscy mówili po co przecież w telewizji nie ma programu Full HD. A się okazało było dużo już filmów w FULL HD w formacie MKV. Było to 6 lat temu. Jest jeszcze Netflix, ale na temat jego się nie wypowiem ponieważ nie używam netflixa. Czy jest jakiś program telewizyjny w 4k, a nawet Full HD też się nie wypowiem ponieważ nie oglądam telewizji. Ja używam Tv tylko do konsoli i filmów więc nie wyobrażałem sobie zakupu telewizora bez 4k. Na koniec powiem, że też po części zgodzę się z kolegami , że dla niektórych wystarczy Full HD. Znam ludzi, którzy mogą bez tego żyć. A co do wyboru TV. Jeden Wybierze LG, Jeden Sony jak ja, a inny wybierze telewizor innej marki na która ja bym nie spojrzał.
 

czuryl

Member
Ja też jestem za 4K, nie mówię nie. Tylko, że ten przeskok z full HD na to całe 4K jest bardzo mało zauważalne w stosunku jak było SD do HD i tyle. Tak jak pisałem wcześniej 4K jest fajne w filmach ale nie najważniejsze. Liczy się fabuła/akcja. Nikt mnie nie zmusi do oglądania słabego filmu bo ten jest w 4K.
 

2018

New member
Prawda taka, że matryce 4k znacznie lepiej reprodukują (przetwarzają) sygnał 1080i niż matryce FullHD.
Pisanie o wyższości matryc 720/768/1080 linii nad panelami 4k to strata prądu.
Plazma jest martwa. Brak potencji 4k i HDR uśmierciła tę jakże strasznie ciemną technologię. PDP to muzeum.


Jasność PDP to max jakieś 120 NIT. Żenada przy 700/1000 NIT dla dzisiejszych OLED/LED TV. Jest ciemno na PDP. Podobnie jest w kinie. Ciemno i jeszcze judder 24 fps.
 
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
Prawda taka, że matryce 4k znacznie lepiej reprodukują (przetwarzają) sygnał 1080i niż matryce FullHD.
Pisanie o wyższości matryc 720/768/1080 linii nad panelami 4k to strata prądu.
Plazma jest martwa. Brak potencji 4k i HDR uśmierciła tę jakże strasznie ciemną technologię. PDP to muzeum.


Jasność PDP to max jakieś 120 NIT. Żenada przy 700/1000 NIT dla dzisiejszych OLED/LED TV. Jest ciemno na PDP. Podobnie jest w kinie. Ciemno i jeszcze judder 24 fps.

Ale do ogladnia w ciemnosci nie potrzeba duzej jasnosci zeby bila po oczach.

A po drugie ja chodze czesto i obraz mi odpowiada jestem do takiego przyzwyczajony wiec nie widze sensu poprawy sztucznej w tv zeby obraz zaczal byc nienaturalnie plynny. Jezeli tobie nie pasuje obraz w kinie to ok mi dla mnie jest ok nie widze nic zlego w nim. Moze to wieloletnie przyzwyzajenie i czeste chodzenie ale nic zlego w nim nie widze.
 

timonek

Member
Bez reklam
https://www.amazon.com/Movies-TV-4K-Ultra-HD/s?ie=UTF8&field-format_browse-bin=9397930011&page=1&rh=n%3A2625373011 - tu jest 500 filmów w 4K.

https://www.whats-on-netflix.com/lists/4k-titles-on-netflix/ - tu jest 120 filmów i seriali 4K.

Kolejne masz w Google Play, Amazon Prime.

https://www.google.pl/search?client...0....0...1..64.psy-ab..0.0.0....0.GyCDIUKGr8U

Oczywiście nagrania z kamer GoPro, Sony, Sharpa, Panasonica.
Gry PS4 Pro, XboxOneX

Ile oglądasz filmów dziennie....
Zabraknie Ci życia aby od dziś obejrzeć tylko filmy w jakości 4K. A dopiero teraz zaczną się produkcje 4K, bo HLG już jest w niektórych krajach a w Polsce też już staruje.
Są też rodzime filmy 4K które znajdują się na VOD UHD.
A przecież to dopiero początek.

Ok kiki wiec teraz tak napisze rozumiem cie ze twierdzisz ze sa filmy fakt tu sie zgodze z toba ale zawsze jest jakies ale w twoich przykladach jeden na poczatku to to ze te filmy kosztuja po 100zl. Nie kazdy tyle moze wydawac wiec odpada ta opcja i juz nie ma dla mnie zrodla ja nigdy nie kupowalem nawet bluray fulhd.

Po drugie trzeba sie tez liczyc ze przy przekatnych rzedu 50 cali wiele osob nie zauwazy rozncy miedzy fulhd a 4k, fakt ze sa juz wieksze ekrany chodz dla sporej liczby osob 50 to bedzie maks przez wiele lat.
Po trzecie jezeli mowimy o zrodle jako internet trzeba miec szybkie lacze co generuje koszty znowu i nie kazdy ma dostep. Podales przyklad netfliksa tylko czy maja normalne filmy 4k czy tylko ich wlasne produkcje bo jak ich to ja pasuje a seriali nie ogladam.

Jezeli jeszce byly by filmy 4k np na kanale takim jak hbo lub hbogo prze internet to jeszcze moze bym sie skusil.
Ja ide do kina place 15 zl i mam film na duzym ekranie wiec chcac go obejrzec w domu na malym ekraine proporcjonalnie to maks 10 zl film powinien kosztowac za wypozyczenie takie moje zdanie.

Na koniec w tej chwili moim zrodlem filmow fulhd jest cda kiedy mam chec na jakis film to sobie obejrze. Nie twierdze ze wszystko bym chcial za darmo bo jestem w stanie zaplacic za dobra jakos wypozyczajac przez internet lub miesieczna oplate jak np za dostep do kanalu hbo. Ale patrzac na ceny w intenetowych wypozyczalniach vod to sie odechciewa.

Napewno nie bede kupowal filmow po tyle wiec jak widzisz dla mnie nie ma zrodla w tej chwili moze za ladnych kilka lat. A ile to powiem ze codziennie lubie obejrzec film powtorzyc cos co bylo ciekawe.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy wybiera to co lubi.
Ja mam mało czasu na filmy i jak sięgam raz w tygodniu to tylko po 4K.
I wówczas jest pełna radość i z treści wybranych i z jakości.
Mnie wychodzi taniej.
Ale jak ktoś ogląda codziennie np Netflixa, to ma jeszcze taniej.
Ja wolę rzadziej ale lepiej .
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Netflix poki co padaczka. Juz Amazon jest lepszy no maja o wiele wiecej filmow.
Netflix ma od narabania seriali i wlasnych produkcji.

Na moje nieszczescie zrezygnowalem jak i z 1 tak i z 2. Bo wiekszosc jest w oryginalnym jezyku a polskiego brak. I mi rodzinka wiecznie narzekala ze nie nadazaja sobie tlumaczyc a mi to zaden interes z ogladania i tlumaczenia na bierzaco z angielskiego hehe.

Na szczescie internet rozwiazuje duzo problemow i mozna sciagnac to co sie potrzebuje.

Ale fakt jest ze czy 50 czy 60 cali to roznica miedzy FHD a UHD nie jest taka jak z SD do FHD.
 

dafior01

New member
Zatem - do oglądania filmów i TV Cyfrowy P oraz grania na PS4 Pro, a wszystko to z odległości min 3 - 3.5 m, to co mam kupić w rozmiarze około 60" w budżecie 5 500?
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Ja pare miechow wzielem 65 cali Sony KD-65XD8599 za jakies 1000 funi i jestm happy.
Jesli ci to pomoze to moge polecic. Choc z pewnoscia chlopaki poleca ci lepsze ekrany.
 

timonek

Member
Bez reklam
Ale kiki nie wazne czy ktos oglada codziennie czy kilka albo raz na tydzien liczy sie ile trzeba wydac na ten film. Zeby miec go w swojej kolekcji np.
Ja wiem po znajomych tez np ze tv a reszta nie sa rowno w tym samym czasie i zwykli ludzie zawsze sa opoznieni, czyli jak zaczeli jakosc dvd to byla juz fulhd i bluray jak co dopiero weszli w jakosc fulhd to juz im sie w sklepach proponuje 4k.
A co do odloeglosci od ekranu ok ale licza sie tez inne parametry niz tylko super ostrosc.
Napewno w takim odbiorze bezposrednim na oko obraz w kinie jest mniej ostry niz takie 4k na tv 60cali co nie znaczy ze obraz jest niewyrazny i zly w odbiorze ze wzgledu na mniejsza ostrosc.
Tak czy siak duzej liczbie osob wystarczy fulhd a ci co kupili tv 4k szybko takich tresci nie bedzie ogladac na nich bo mysla ze sam ekran wystarczy zeby byl lepszy obraz.
 
Ostatnia edycja:

czuryl

Member
95% osób ogląda zwykłą telewizję (czy to satelitarną, kablową czy naziemną dvb-t) i jakie mają zadowolenie ze swoich 4K? 4K od wielkiego dzwonu raz na tydzień jak pisał kiki. Większość osób ma podobnie. Kto ma odtwarzacz UHD w domu? Ja nie znam nikogo i jeszcze te ceny za filmy 4K. Po raz kolejny napiszę, że 4K w powszechnym stosowaniu będzie za 3-4 lata. A wszystkie newsy, że Mistrzostwa Świata w piłce nożnej będą w 4K to dla 95% populacji przynajmniej w Polsce jest zwykłym pompowaniem bańki. :) i nabijaniem ludzi w butelkę jakich to dostaną orgazmów oglądając 4K.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dostaną albo nie dostaną.
Ale jeśli będzie taka możliwość to wolę 4K niż HD.
Ileś milionów ludzi ma PS4Pro, Ileś milionów ludzi ma XBOX One X, ileś milionów ma BD HD, Ileś milionów ludzi ma kamery 4k i setki milionów ma smartfony 4k.
No i pnad 100.000.000 ma już Netflixa a kilka milionów na Amazon Prime.
Jeśli się nie łapiesz w żadnej z grup to raczej niczyja wina...
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Ahh tam skonczmy debagowanie na ten temat bo tylko klotnia wyjdzie z tego. Tak czy siak pomalu jest trudno kupic TV bez 4k i to jest fakt. Bo i tak bylo w moim przypadku. Chcialem 65 cali i a tylko ze 2 czy 3 modele byly w podobnej cenie z 5 letnie gwarancja. A 4k byl dodatkiem akurat nie planowanym.

Swiat idzie do przodu i tak czy siak za nim podarzamy. Rzecz jasna kazdy w swoim tempie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Faktem jest również to że obraz skalowany na matrycach 4K jest lepszy niż na wysłużonych matrycach fullhd.
Więc czas na zmiany...
 
Do góry