Plazma od 50 cali... do 3500 pln, z przeznaczeniem tylko na kino domowe.

Myszkin

New member
Dobry wieczór,

Co Państwo polecą z FHD do 3,5 klocka (może być używka)...
Przeznaczenie plazmy to wyłącznie oglądanie filmów z płyt blu-ray, lub mkv. Zero TV i netu, to jest kompletnie zbędne. Ilość złącz też zbędna, wystarczy 1 HDMI do odtwarzacza blu-ray, nie będzie podłączania żadych konsol i innych zabawek.
Oglądane będzie w ciemni, jest roleta zaciemniająca. Najlepszy byłby po prostu ekran plazmowy, ale skąd taki drapnąć i jaki...?
Ważna jest dobra czerń, która w ciemni powinna jak najmniej świecić.



Pozdrówka dla Plazmowiczów ;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie musi być używana, mało tego jest jeden z najlepszych telewizorów na świecie w klasie cena do jakości.
Nazywa się Panasonic 50St60.
 

Myszkin

New member
Nie musi być używana, mało tego jest jeden z najlepszych telewizorów na świecie w klasie cena do jakości.
Nazywa się Panasonic 50St60.

Dzięki za propozycję! :)

Kiki, widziałem pańską recenzję nt tego modelu, oraz starałem się przebrnąć przez fragment burzliwej dyskusji jaka po niej rozgorzała.
Jednak ile % wartości tego tv stanowią dodatkowe wodotryski typu pióro do rysowania, wgrane softy, mnogie wejścia do podłaczania zabawek, funkce internetowe..? Podejrzewam, że te dodatki to jak w mordę strzelił tysiak murowany, który wolałbym zainwestować w lepszą jakość obrazu.

Pozdr.
 

SDman

Banned
Jednak ile % wartości tego tv stanowią dodatkowe wodotryski typu pióro do rysowania, wgrane softy, mnogie wejścia do podłaczania zabawek, funkce internetowe..? Podejrzewam, że te dodatki to jak w mordę strzelił tysiak murowany, który wolałbym zainwestować w lepszą jakość obrazu.

Pozdr.

Witam,

Dam Ci przykład z życia wzięty:
znajomy ma plazmę VT60 oraz Blu Onkyo (coś za ok. 1700zl. nie pamiętam modelu) Nie dość, że Onkyo jest przeogromny to nie potrafi nic wyświetlać oprócz DVD i BD no może zdjęcia.
Można by powiedzieć po co mu Smart w Onkyo jak ma w Panasonicu ?
Ano, TVN Player z VT60 to porażka jest jak słabe SD (serial Lekarze kilka odcinków) !
Wybierając oczywiście jakość HD reszty już nawet nie sprawdzałem.

Więc gdyby zamiast Onkyo kupił Blu Samsunga to miałby na 100% świetny obraz HD z internetu, znacznie lepszy niż w smart TV i to różnych marek.

konkluzja:
dokupisz Samsunga BD F6500 i będziesz się cieszył super obrazem
i super mediami oraz Smart TV.

Pozdr.
 

Myszkin

New member
LG 50PN6500 oczywiście Full HD - cena ok. 2000 PLN
:) i ........... będzie Pan .......... zadowolony :)

Dzięki lm648 za propozycję :)

...wiem, że Pan bardzo kocha swój telewizor.;) Sam też się nad nim zastanawiałem, ale niestety zniechcęciły mnie niepokojące sygnały od rozczarowanych nabywców, mówiące o kiepskiej (właściwie szarej) czerni i różowej bieli. Różowej dominanty w bieli doświadczyłem też sam, obserwując ten model w marketach. Wiem, wiem..., że to byle jakie ustawienia sklepowe, ale nabywcy skarżyli się, że domowe próby poprawy tej bieli nie przynoszą rezultatów. Ten model podobno po prostu tak ma.

Pozdr ;)
 

lm648

Banned
Dzięki lm648 za propozycję :)

...wiem, że Pan bardzo kocha swój telewizor.;) Sam też się nad nim zastanawiałem, ale niestety zniechcęciły mnie niepokojące sygnały od rozczarowanych nabywców, mówiące o kiepskiej (właściwie szarej) czerni i różowej bieli. Różowej dominanty w bieli doświadczyłem też sam, obserwując ten model w marketach. Wiem, wiem..., że to byle jakie ustawienia sklepowe, ale nabywcy skarżyli się, że domowe próby poprawy tej bieli nie przynoszą rezultatów. Ten model podobno po prostu tak ma.

Pozdr ;)

Myli się Pan znacznie ws. tej miłości, ja tylko polecałem produkt dobry w relacji jakość/cena, opinii rozczarowanych nabywców na znanych forach internetowych jakoś nie zauważyłem (wręcz przeciwnie) oraz nie miałem jakichkolwiek problemów z ustawieniem obrazu w domu (właściwie fabryczne są też niezłe), natomiast bardzo polecam "obserwację" w marketach plazm przy "eleganckim" oświetleniu jarzeniowym jest to dość miarodajnym testerem plazm, który degraduje jakość prezentowanego obrazu wzorcowo, absolutnie zniechęcając do zakupu :)
Jednak zanim zdecydujesz się nabyć któryś z modeli serii X, ST, DT, VT znanej firmy na P to proponuję zapoznać się co to jest "problem 50 HZ" je trapiący od lat i postarać się zaobserwować to zjawisko na tych TV w marketach a wówczas .......... zmienisz zdanie. (na marginesie podpowiem, że występuje to na odbiorze telewizyjnym z tunera a nie na prezentowanym materiale video z jakiegokolwiek odtwarzacza) :)
A więc ....... owocnych obserwacji ....i przemyślanych decyzji :eek:k:
Jest to ostatnia moja wypowiedź w tym temacie.
 
Ostatnia edycja:

maderos

Member
Bez reklam
@Im648 zobacz jeszcze raz tytuł tego wątku i do czego TV ma służyć i przestan wydurniac się 50hz bagiem.

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2
 

Myszkin

New member
Panasonic ma lepszą czerń , lepsze zabezpieczenie przed wypalaniem, bardziej cicha praca.

Kiki - czy mam rozumieć, że na chwilę obecną, w tej półce cenowej, jest to plazma oferująca najlepszą czerń? Czarne pasy podczas ogladania filmu w proporcjach kinowych, będą MNIEJ świecić niż u konkurencji?
 

maderos

Member
Bez reklam
Ehh...malo jest opinii osób, które mają ten TV, a Ty wciąż zadajesz pytania? Lec człowieku i kupuj. Nic lepszego nie znajdziesz do kina w tej cenie. Problemem będzie tylko szybko widoczne "malenie" ekranu ;)

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2
 

Myszkin

New member
Ehh...malo jest opinii osób, które mają ten TV, a Ty wciąż zadajesz pytania? Lec człowieku i kupuj. Nic lepszego nie znajdziesz do kina w tej cenie. Problemem będzie tylko szybko widoczne "malenie" ekranu ;)

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2

Dziękuję za wypowiedź :)

...czyli lepszej UŻYWKI w tej cenie też nie wyhaczę? Mogą być np modele już nie produkowane z wyższej półki, które jeszcze ze 2 lata temu chodziły np za 8 klocków, a teraz staniały do 3-4.

50 cali tak szybko nie zmaleje. Na razie zmalało mi 37 cali. :)
 

maderos

Member
Bez reklam
To co było kiedyś dobre, nie oznacza ze obecnie jest. Oczywiście kuro pozostaje poza konkurencja :) . Za niewiele ponad budżet masz 50" wypasionego ekranu do kina.

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2
 

Myszkin

New member
Myli się Pan znacznie ws. tej miłości, ja tylko polecałem produkt dobry w relacji jakość

Każdy ma swoje wymagania oczywiście i swoje odniesienie do jakości. Co do wspomnianego LG, to teraz było promo w markecie dla idiotów za 1890 pln PN6500. Kupił go mój dobry kolega (ale przezd tą propmocją) - przesiadł się z Philipsa crt 32 cale i jest bardzo zadowolony, ale on w tych tematach jest zupełnym laikiem. Ja bym tego LG nie wziął nawet 1,5 klocka i mówię zabójczo poważnie.
 

Alkor

New member
Bez reklam
Kiki - czy mam rozumieć, że na chwilę obecną, w tej półce cenowej, jest to plazma oferująca najlepszą czerń? Czarne pasy podczas ogladania filmu w proporcjach kinowych, będą MNIEJ świecić niż u konkurencji?

Panasonic 50ST60 oferuje najlepszą czerń nie tylko w tej kategorii cenowej - z wynikiem 0.007-0.01 cd/m2 z łatwością pokonuje wszystkie LED-y (najlepsze, dokładnie na wprost bez sztuczek z dynamicznym bądź strefowym podświetleniem są około 3-4 razy gorsze) i wszystkie plazmy oprócz droższych serii VT60/ZT60 oraz legendarnego Pionnera Kuro 9G.
Nie oznacza to, że czerń w ogóle nie świeci (takie rzeczy to dopiero z panelami OLED), ale wrażenie kontrastu jest znakomite, a czarne pasy praktycznie zlewają się z ramką - szczególnie przy zastosowaniu bardzo delikatnego podświetlenia tła za telewizorem. Wymieniony tu LG 50PN6500 i niestety wszystkie inne droższe LG wyglądałyby na...zepsute ;) - czerń świeci około 10 razy mocniej.

Nie wiem, jak duże jest pomieszczenie, ale warunki ogólne skłaniają do zainteresowania konkretnym ekranem do kina domowego, czyli co najmniej 100". Oczywiście 103" plazma Panasonica kosztuje 249 tys. zł, waży 199 kg i zużywa średnio...942 W, ale od czego są projektory.
Już modele za 3500 zł (BenQ, Optoma) oferują naprawdę dobry obraz 1080p 2D i 3D. Jeśli masz przynajmniej 3.5 m od fotela do ekranu, ta opcja jest warta uwagi.

Na koniec moja prywatna propozycja do małego kina domowego bez projektora - Panasonic 65ST60 z odległości 2.7-3 m. Jest tylko jedna wada tego rozwiązania - cena 7500 PLN.

Pozdrawiam.
 

Myszkin

New member
Panasonic 50ST60 oferuje najlepszą czerń nie tylko w tej kategorii cenowej - z wynikiem 0.007-0.01 cd/m2 z łatwością pokonuje wszystkie LED-y (najlepsze, dokładnie na wprost bez sztuczek z dynamicznym bądź strefowym podświetleniem są około 3-4 razy gorsze) i wszystkie plazmy oprócz droższych serii VT60/ZT60 oraz legendarnego Pionnera Kuro 9G...

O taką konkretną odpowiedź mi chodziło. Dziękuję! :)
Czyli muszę brać 50ST60 i nic lepszego w tej cenie nie dostanę. Na używkę KURO brakuje mi ok tysiaka, a niestety muszę sobie wstawić, lewą dolną szóstkę i bedzie to kosztowało znacznie więcej niż 50ST60. :)
 
Do góry