plazma o nasłonecznienie

boliniak

New member
Witam, mam pytanko od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu telewizora i mój wybór padł między Sharp Aquos 42DH77 a Panasem PY/PZ 85, no i teraz
jest bardzo trudna sprawa bo salon jest nasłoneczniony, sporo okien, telewizor będzie wisiał na ściance, która jest obok dzwi tarasowych a dodatkowo na przeciwko telewizora są jeszcze 2 okna (strona południowa), czy wg was pokój nie jest za bardzo nasłoneczniony na plazmę ?? Odbicie w szybie plazmy
widziałem nawet w sklepie (oczywiście jarzeniówek), bardzo to denerwujące,
co o tym myślicie, szczególnie interesują mnie wypowiedzi kolegów, którzy mają Pana w mocno nasłonecznionym pokoju.

Pzdr
Adam
 

boliniak

New member
jtd napisał:
lepiej plazmuj o nasłonecznienie na forum dla uczących się pisać
A ty lepiej zajmij się... swoim przerośniętym ego ... jak nie rozumiesz co się pisze używając skrótów dziadku to się lepiej nie odzywaj i siedź cicho ...dziaduniu...skróty nie dla wszystkich są dobre bo mózg musi podążać za czytanym tekstem... a to dla niektórych jest trudne
 
Ostatnia edycja:

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
jtd napisał:
moze zacznijmy od tego czy umiesz pisac po polsku ?
POPIERAM BOLINIAKA

Znalazł się faktycznie expert od poprawnej polszczyzny.
Kolega jtd-expert ma chyba problem,ale z samym sobą.
Forum HDTV służy do wymiany doświadczeń,wiedzy na wiadomy temat a jak kolega jtd chce się wymądrzać to proponuje do MIODKA.
Wracając do poruszonego tematu wydaje mi się,że w twojej sytuacji lepszym rozwiązaniem będzie wybór lcd.
Jeżeli jednak więcej będziesz oglądał wieczorem to jednak plazma.
Ja swoją plazmę mam w mało nasłonecznionym pokoju,ale jak w wyjątkowych sytuacjach przyświeci słońce to robi się mało komfortowo.
 
Ostatnia edycja:

luigi

New member
@boliniak
Ja nie miałem problemu ze zrozumieniem o co Tobie chodzi
a jtd to ekspert w stylu "lepiej użyj szukajki, naucz się pisać po polsku i.t.d." pewnie w większości dzięki takim postom ma taki wynik :D
a tego typu odpowiedzi dobijają mnie na każdym forum.
Ktoś kto nie ma nic do powiedzenia odzywa się !!!

O tempora, o mores!

Wracając do pytania to powiem tak, że niestety plazma jest beznadziejna w nasłonecznionym pomieszczeniu. Bez całkowitego zaciemnienia pokoju (zasłonięcia żaluzji) nie uzyskasz zadowalającego efektu. Plazma zachowyjje się podobnie do crt. Natomiast lcd bez zarzutu. Pełne nasłonecznienie powoduje tylko delikatny dyskomfort bez konieczności zaciagania żaluzji.
To jest w/g największy mankament plazm... i dlatego teraz też poluję na Sharpa 42DH77 lub Samsunga 40B650. Testowałem PV80 i PV8 z moim filipkiem.
Dodatkowo widać z bliska odbicia z panela plazmy na szybce zabezpieczającej panel, najśmieszniej to wygląda jak się odbija logo np. tvn. Jednak nocą plazma wszystko nadrabia co traci za dnia ;)
 

norbitor

New member
kloss_ks napisał:
POPIERAM BOLINIAKA

Znalazł się faktycznie expert od poprawnej polszczyzny.
Kolega jtd-expert ma chyba problem,ale z samym sobą.

Eee tam...:D facet ma za duży TV (czyt. telewizor) i przeglądając na nim forum poprostu szybciej wyłapuje błędy (większa czcionka = szybszy czas reakcji kory mózgowej).

A wracając do tematu,to może odchylenie pod odp.(odpowiednim) kątem tv (telewizora;) ),może rozwiązac ten problem.
 

boliniak

New member
Dzieki chlopaki widze ze tylko jeden taki rodzynek sie znalazl na forum a teraz dodatkowo jeszcze pisze z UNIXowego terminala znakowego i juz wogole Pan "prawie jak Miodek" bedzie obuzony bo nie ma polskich znakow, ale wracajac do tematu to caly czas walcze z soba bo jednak plazma wg mnie ma lepszy obraz, jakies takie moje odczucie teraz analizuje tego nowego Panasa G10, podobno niezla maszynka. Co do naslonecznienia to oczywicie mam zaluzje w oknach ale wiem ze leniwy jestem i nie bedzie mi sie chcialo ich zaciagac do ogladania tv, problem caly czas jest. Idac dalej chetnie zobaczylbym tego Panasa G10 gdzies w Wawie ale z tego co wydzwonilem to nie bardzo kto go ma, moze ktos go gdzies spotkal na terenie Wawy tak zeby rzucic na niego okiem.

Pzdr
Adam
 
B

burz

Guest
luigi napisał:
@boliniak
niestety plazma jest beznadziejna w nasłonecznionym pomieszczeniu. Bez całkowitego zaciemnienia pokoju (zasłonięcia żaluzji) nie uzyskasz zadowalającego efektu. Plazma zachowyjje się podobnie do crt. Natomiast lcd bez zarzutu. Pełne nasłonecznienie powoduje tylko delikatny dyskomfort bez konieczności zaciagania żaluzji.
To jest w/g największy mankament plazm... i dlatego teraz też poluję na Sharpa 42DH77 lub Samsunga 40B650. Testowałem PV80 i PV8 z moim filipkiem.
Dodatkowo widać z bliska odbicia z panela plazmy na szybce zabezpieczającej panel, najśmieszniej to wygląda jak się odbija logo np. tvn. Jednak nocą plazma wszystko nadrabia co traci za dnia ;)

Tak tragicznie nie jest, tez mam nasłoneczniony pokój i da się oglądać (ale słońce nie moze świecić bezpośrednio na panel, bo wtedy jak w crt, dupppa).
Co do odbijania się obrazu od tyłu szkła, to naprawdę wydumany problem (trzeba podejść bardzo blisko i spoglądać pod kątem, normalnie tak nikt tv nie ogląda)

A tak to u mnie wygląda "w praniu", czyli w południe:

http://hdtv.com.pl/forum/attachment.php?attachmentid=2647&stc=1&thumb=1&d=1235218817
moz-screenshot.jpg
moz-screenshot-1.jpg
 
Ostatnia edycja:

quadrun

New member
Kolego! Dziwne pytanie. Oczywiste jest, że sytuacja jest kiepska. Jeśli słońce świeci prosto w TV to nawet jakbys miał TV za 100k to nic nie obejrzysz!!
Pozdrawiam.
 

boliniak

New member
quadrun napisał:
Kolego! Dziwne pytanie. Oczywiste jest, że sytuacja jest kiepska. Jeśli słońce świeci prosto w TV to nawet jakbys miał TV za 100k to nic nie obejrzysz!!
Pozdrawiam.

Pytanie nie do końca taka dziwne LCD jednak mają powłokę nie odbijającą tak światła jak plazmy.
 

luigi

New member
Też mi się wydaje że dalsza dyskusja będzie jałowa. Sam kiedyś miałem dylemat. Plazma odpadła w przedbiegach.
pozdrawiam niezdecydowanych
p.s.
zauważyłem dziwną tendencję ostatnio, w większości sklepów zaczęto wciskać klientom plazmy :-D a w dobie gdy plazmy są coraz lepsze - większość
ludzi twierdzi że plazmy to przeżytek.
 

blackholesun

New member
Ja mam bardzo duże rozsuwane okna balkonowe, od strony południowej, więc latem do salonu naprawdę daje. W słoneczny dzień trzeba opuścić rolety tak do połowy i wtedy można oglądać TV. Rolety mam przeciwwłamaniowe zewnętrzne, więc zaciemniają doskonale. Mimo tych drobnych niedogodności, na pewno nie zamieniłbym się na LCD.
Natomiast jeśli ktoś nie ma rolet, salon jest mocno nasłoneczniony, światło pada na TV lub odbija się, to plazma nie jest tu najbardziej fortunnym rozwiązaniem.
 
Do góry