Plazma, najlepszy wybór?

bl4ck

Active member
Bez reklam
Witam,

Przewałkowałem już masę tematów na forum, ale cały czas mam wątpliwości telewizor jaki sobie upodobał to plazma Panasonic TX-P50G30(troszkę obawiam się buczenia) czytałem wiele pochlebnych opinii na temat tego telewizora, znajomi posiadają modele poprzedniej generacji G20 i V20 i nie narzekają, chciał bym przedstawić moje warunki/wymogi/możliwości tak aby obredlić czy ten tv jest dla mnie odpowiedni a więc:

Cena około 4tys
Odległość od tv 3-3,5 metra
Bez 3D
Pokój mało słoneczny
Nie zależy mi na multimedialności od tego mam HTPC tak samo dźwięk nie jest aż tak ważny posiadam zestaw stereo+5.1
TV ma służyć do oglądania materiałów w najwyższej jakości i czasem oglądania telewizji.

I to by było chyba na tyle :) Z góry dziękuje za wszystkie rady, ja tym czasem wgłębiam się dalej w temat i szukam...

Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Osobiście nie jestem tak obcykany w TV jak niektórzy koledzy na forum, dlatego opiszę moje spostrzeżenia odnośnie TV. Sam posiadam 3 letnią plazmę Samsunga i LCD. Ojciec kupił LG LCD a teść LED LG. Na słabszej jakości sygnału wygrywa plazma, również szeroki kąt widzenia, płynny obraz, brak smużenia. Na moim LCD z bliska ( analogowa multimedia) obraz już nie wygląda rewelacyjnie, jakby zlane wszystko, takie zamglone. U Ojca na LCD i u teścia na LED drażni mnie taki obraz teatralny, sztuczny, jakby pierwszy plan był wyeksponowany a tylny zamglony, ruch postaci jest nienaturalny, jakby mało płynny (teść i ojciec mają polsat cyfrowy). Co mi się podoba to na LED kontrast, ostrość na kanałach HD. Również w salonach typu RTV AGD widać że w HD LED i LCD obraz jest jakby lepszy, wyraźniejszy niż w plaźmie. Pewnie to też dają tryby i ustawienia TV które gorzej się sprzedają. Ja osobiście nie zamienił bym plazmy na LCD.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja wybierałbym do Twoich potrzeb Panasonica 50 G30 - podobnie jak TY.
Musisz jedynie napisać czy masz bardzo akustyczny pokój i czy nocami słuchasz cicho telewizora , tj poniżej 10 punktów na skali?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Witam
Dzięki za zainteresowanie, chyba wiem do czego zmierzasz obawiasz się że mogę trafić na model który będzie buczal? Pokój jest dość duży 22m i ściany są wysokie 3,5m gdy w pokoju nie było jeszcze mebli to akustyka była mocna teraz jest lepiej, co do oglądania tv w nocy wiadomo zdarza się oglądać coś cicho tak aby druga osoba mogła spokojnie spać:)
 

lll

New member
Musisz jedynie napisać czy masz bardzo akustyczny pokój i czy nocami słuchasz cicho telewizora , tj poniżej 10 punktów na skali?
Pokój jest dość duży 22m i ściany są wysokie 3,5m gdy w pokoju nie było jeszcze mebli to akustyka była mocna teraz jest lepiej, co do oglądania tv w nocy wiadomo zdarza się oglądać coś cicho tak aby druga osoba mogła spokojnie spać
I..............? Kolega kiki nadal doradza G30, czy już nie?
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Jest coś o czym powinienem wiedzieć?
wybór jest ok,g30 rozmiar 50 w sam raz,no ale to bzyczenie,ja bym próbował dogadać się w sklepie że jak bzzzzzy będzie nie do zaakceptowania przez ciebie to go oddasz,a może trafisz na model cichy,a jak nie to 50 g20 tam też się zdarzały modele bzzzzzyki ale dużo mniej,ja akurat przy swoim 46g20 tego nie mam,przy głowie trzymanej przy tv leciutko słychać no ale na szczęście tak tv nie oglądam :)
 

lll

New member
Jest coś o czym powinienem wiedzieć?
Hej, nie w tym rzecz, chodziło o to, że kolega kiki często zadaje pytania uszczegóławiające, ale po uzyskaniu odpowiedzi już dalej się nie odzywa. I nie wiadomo co właściwie miał na myśli i po co pytał. Więc z kolei ja pytam, czy po Twojej odpowiedzi kiki nadal poleca G30, czy też Twoja odpowiedź coś zmienia w tym temacie.
A pytam przede wszystkim dlatego, że sam niedawno stałem przed podobnym dylematem, poszukując dobrego telewizora do oglądania w ciemności i ciszy. Kupiłem 46GT30 i nie żałuję, choć po wsłuchaniu się delikatnie słychać wentylatory. Jednak szum ten jest pomijalny przy głośności powyżej 10. Pewnie niekórym nie przeszkadzałby w ogóle, ale ja niestety jestem na to wyczulony. A może byłoby Ci warto dołożyć właśnie do serii GT (46GT30 lub 50GT30)? GT są lepsze pod wieloma względami od G. Pozdrawiam.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Nie dobrze tym bardziej że mam dobry słuch i jestem wrażliwy na takie dźwięki. Co do dogadamia ze sklepem ciężki temat ponieważ chciałem kupić go przez sklep internetowy. Normalnie w sklepie wiem że będzie mnie kosztować dużo więcej.
 

lll

New member
To jeszcze lepiej, ponieważ kupując przez internet, zgodnie z prawem możesz zwrócić produkt w ciągu 10 dni od zakupu. Czyli jeśli będzie za głośno bzyczał - zwracasz do sklepu bez podania przyczyny (podkreślam że chodzi o zwykły zwrot, a nie np. o reklamację). Ważna uwaga - produkt (i jego opakowanie itp.) nie może nosić śladów użycia. W praktyce jest to ciężkie do osiągnięcia, więc sklep może próbować oddać Ci mniej pieniędzy niż za pełnowartościowy produkt, bądź w najgorszym przypadku odmówić przyjęcia zwrotu.
Zakupy nie są łatwe... ;)
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
No właśnie niby można ale później cyrki mogą być. 50GT30 przekracza mój budżet dziwna sprawa z tym buczeniem to tylko seria G ma ten problem co z resztą GT ST VT? Spróbuje poszukać gdzieś w bliskiej okolicy mojego faworyta za rozsądna cenę i przysłuchać mu się dobrze :D

PS
Samsung PS51D6900 ciekawy telewizor....
 
Ostatnia edycja:

lll

New member
dziwna sprawa z tym buczeniem to tylko seria G ma ten problem co z resztą GT ST VT?
Nie tylko seria G, buczą (bzyczą) również inne plazmy. Z tym, że niektóre egzemplarze prawie niesłyszalnie, słychać dopiero po przyłożeniu ucha do tylnej ściany telewizora i dokładnym wsłuchaniu się, lub nawet wcale. Swoją drogą ciekawe, dlaczego egzemplarze w obrębie jednej serii różni poziom buczenia, może mi ktoś wyjaśnić? Jakieś niedokładne zlutowanie elementów przez Chińczyków, czy co?
Posiadaczy serii G jest chyba najwięcej, stąd najwięcej słychać o buczeniu serii G. Dodatkowo wyższe serie mogą mieć lepsze komponenty, ale buczenie również w nich występuje. Życzę egzemplarza buczącego "niesłyszalnie". :)
 

facet

Member
Bez reklam
Z tym buczeniem to takie są moje przemyślenia i spostrzeżenia:)
Tv wiszący na gołej ścianie, będzie bardzie słyszalny, jeśli o to buczenie chodzi.
Za to Tv stojący między meblami bedzie cichutki,bo go szafki po bokach wyciszą:) Watpię by były lepsze i gorsze wersje tego samego modelu.
A tak poza tym po tygodniu żadnego buczenia już słychać nie będzie:)
Czyż nie mam odrobiny racji ??? :)))

Ale opinii jestem jak najbardziej ciekaw:)
Bo też skłaniam się ku temu modelowi:)
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
Z tym buczeniem to takie są moje przemyślenia i spostrzeżenia:)
Tv wiszący na gołej ścianie, będzie bardzie słyszalny, jeśli o to buczenie chodzi.

Cóz, ja mam szafke nad i dwie po obu bokach. Telewizor stoi na rtvce a nie wisi na scianie. Przez pierwszy miesiąc był w miarę cichy, potem coraz głośniejszy. Potem ustabilizował sie na pewnym poziomie (dość wysokim) i sam sie dziwie że to znosze ale po prostu nie chce mi sie tego już reklamować bo pewnie reklamacje odrzucą. Także twoje hipotezy raczej mijają sie z prawdą.
W dniu zakupu prawie go nie słyszałem mimo że od razu zwróciłem na to uwagę (zła sława tego modelu).
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Może z tyłu za tv umieścić mate wygłuszającą :D, ale czy to coś by dało....

Już się napaliłem na d69000 a koledzy piszą że im buczą/bzyczą .. masakra lepiej nie było czytać forum tylko kupować :), wiadomo coś o modelach panasonica GT/VT czy buczą ? jest jeszcze ST ale nie biore go pod uwagę ze względu na wygląd jakiś taki siwy/tytanowy.
kolec40szary2.jpg
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Z racji tego że jutro jadę raczej "ostatecznie" wybrać tv waham się pomiędzy 50g30 i d6900. Z ciekawości jeszcze zapytam czy są jeszcze jakieś plazmy 50 cali w podobnej cenie 4k godne polecenia?
 
Do góry