Plazma - najchętniej 46" ale czy FHD ?

cactusek

New member
Bez reklam
Odleglosc od ekranu to 2,4 do 3m (siedze przy stole/leże), głownie cyfra+ ale tez bardzo duzo mkv z dysku multimedialnego. Nie oszukujmy się, w naszym kraju jeszcze przez pare lat bedzie krolowało SD wiec tv powinien sobie dobrze radzic z tym obrazem.
Byłem zdecydowany na Panasa TX42S... (czyli FHD) za okolo 2500zl na necie ale jak sobie tak popatrze w sklepie z okolo 3m to ten ekran nie jest za duzy i boje się ze bedę załował że nie wziałem 46cali i raczej w tym kierunku patrze. Co polecicie? Na panasa TX46S... mnie nie stać bo to koło 3500zl i szkoda tysiaka na te cztery cale. Może jakis samsung o tej przekątnej jest warty uwagi? Czy warto kupować FHD czy moze jednak wystarczy HDready? Tyle że 46 cali to juz dosc sporo i te piksele moga być dość spore z mniejszej odleglosci...
Chcialbym coś do 2500zl, zalezy mi na dobrej ostrości i dobrych kolorach...
 

kapsell

New member
Bez reklam
jak nie podpinasz ps3 i odtwarzacza br (i nie masz planow takich na przyszlosc) to nie ma sensu przeplacac za full.

Nie, 50" z 2,5m do sd to za duzy ekran.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
masz same sprzeczności.
Ekran za duży , wymagania cena do potrzeb również.
Sygnał SD i skalowanie to kolejny problem.
Ja sięgałbym w tej klasie max po 42" .
 

don111

Banned
mam 46' z ok 2,5m....
do SD te 46' to jest max moim zdaniem, no chyba że lubisz efekt trochę tak jak w kinie, siedząc w niższych rzędach ;)
z kolei przy sygnale HD nie obraziłbym się na 50' a nawet ciut większy, do gier na xbox podobnie...
z dwojga "złego" (czy aby na pewno?) wziąłbym jednak 50', możliwe że warto full hd o ile masz filmy w 1080p (na 46' jeszcze delikatną różnicę między 720p/1080p z tej odległości widać, choć chyba nie jest ona warta dopłaty), ja generalnie oglądam w 720p
 

cactusek

New member
Bez reklam
50 cali to na pewno przesada. Siedzac za stolem mam 2,3 m do TV i przy SD to by była tragedia.
46" wydaje mi sie idealna przekątną ale panasonic nie robi chyba takich plazm w HDReady ?
Kwestia rozdzielczosci... niby te 720/1080 to nie tak duza roznica ale jak sie popatrzy w poziomie
1024/1920 to juz jest sporo.... naprawde tego nie widać ogladać telewizje z odlegosci 2,5m na 42/46 calach?
Naprawde sporo ogladam mkv, zwykle 720p ale w przyszlosci pewnie tez 1080p wiec waham się nad fullHD. Ale jesli nie bedzie tego widać z tej odlegosci to nie ma to sensu.
Chyba ze jakas propozycja plazmy FHD 46" niewiele droższej od 2500-2700zl?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy tych warunkach i potrzebach zostałbym przy dobrym modelu 42"
niż słabym 46"
 

cactusek

New member
Bez reklam
Pomysle nad 42" ale u znajomych po dluzszym ogladaniu wydaje sie mała z odleglosci 2,5m.
Do tego teraz panasonic wypuszcza nowe serie, może warto sie wstrzymac miesiac? Stare pewnie potanieją troche.
 

dzidek12

New member
Czy warto kupować FHD czy moze jednak wystarczy HDready?
Ja mam podobny dylemat! :?
Tyle ze zdecydowałem się na 42.
50' odpadło ze względu na gabarty.
TV szukam do oglądania cyfrowego polsatu, tuner przez HDMI, czasem bedzie jakis serial z divx'a.
BD i tak oglądam na rzutniku.
Po wieeeelu wycieczkach, oglądaniu TV w sklepach, czytaniu forum, waham się między samsungiem ps42b450 i panasonikiem p42s20.
Za samsungiem przemawia cena (1649!!!) i jak na moje oko świetny skaler SD. Nie wiem natomiast jak TV poradzi sobie z sygnałem 720p bo jego rozdzielczość to (tylko) 1024x768.
Za panasonikiem przemawia Full HD, jest to nowsza konstrukcja, nie wiem natomiast czy skaler poradzi sobie z SD z tunera. No i cena ~2500!!!

eeeehhh dylematy dylematy - tańszy samsung nie Full HD z dobrym skalerem, czy bardziej "przyszłościowy" panasonic FullHD :)
 

damiantomek2

New member
Też myślałem o samie b450 ale..

Ja mam podobny dylemat! :?
Tyle ze zdecydowałem się na 42.
50' odpadło ze względu na gabarty.
TV szukam do oglądania cyfrowego polsatu, tuner przez HDMI, czasem bedzie jakis serial z divx'a.
BD i tak oglądam na rzutniku.
Po wieeeelu wycieczkach, oglądaniu TV w sklepach, czytaniu forum, waham się między samsungiem ps42b450 i panasonikiem p42s20.
Za samsungiem przemawia cena (1649!!!) i jak na moje oko świetny skaler SD. Nie wiem natomiast jak TV poradzi sobie z sygnałem 720p bo jego rozdzielczość to (tylko) 1024x768.
Za panasonikiem przemawia Full HD, jest to nowsza konstrukcja, nie wiem natomiast czy skaler poradzi sobie z SD z tunera. No i cena ~2500!!!

eeeehhh dylematy dylematy - tańszy samsung nie Full HD z dobrym skalerem, czy bardziej "przyszłościowy" panasonic FullHD :)

Przeczytaj to
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/48363-wada-fabryczna-modelu-ps42b450.html
zanim podejmniesz decyzje do sama.


Pozdrawiam
 

don111

Banned
Za samsungiem przemawia cena (1649!!!) i jak na moje oko świetny skaler SD. Nie wiem natomiast jak TV poradzi sobie z sygnałem 720p bo jego rozdzielczość to (tylko) 1024x768.
Za panasonikiem przemawia Full HD, jest to nowsza konstrukcja, nie wiem natomiast czy skaler poradzi sobie z SD z tunera. No i cena ~2500!!!

eeeehhh dylematy dylematy - tańszy samsung nie Full HD z dobrym skalerem, czy bardziej "przyszłościowy" panasonic FullHD :)
no to jeszcze Ci "pomogę" dokładając trzecią opcję w postaci Panasonica serii X lub C (hd ready), minimalnie tylko droższej od tego Samsunga :grin:
ekran hd ready 1024x768 wyświetli poprawnie sygnał 720p, możesz być o to spokojny
full hd ma znaczenie przy 42' jeśli siedzisz nie dalej niż jakieś 2 - 2,2m od ekranu
 

JackS.

New member
Bez reklam
Odleglosc od ekranu to 2,4 do 3m (siedze przy stole/leże), głownie cyfra+ ale tez bardzo duzo mkv z dysku multimedialnego.
Jeśli głównie oglądasz C+, w tym ich kanały HD, to oczywiście bierz plazmę z rozdzielczością Full HD: TX-P42S20E lub TX-P46S20E. Daj sobie spokój z HD Ready.
 

don111

Banned
Cyfra+ podobnie jak każda inna stacja w Polsce nie nadaje w full hd żadnego kanału i raczej nie zanosi sie na to przez parę najbliższych lat
a ta bliższa odległość (2,4m) jest mniej więcej graniczna do rozróżnienia 1080p od 720p na 46', wiem bo z takiej oglądam
przy 42' wybór tylko z uwagi na to czy tv ma czy nie ma full hd, nie ma najmniejszego sensu (jak ma to dobrze, nie ma to nic nie tracisz)
 

krisol

New member
Ja po analizie formu zdecydowałem się na 50b450 bo:
- mam tylko naziemną tv cyfrową (brak czasu na oglądanie TV), czasem DVD (dzieci oglądają bajki),
- oglądam z powyżej 3 m,
- zapłaciłem z przesyłką 2279zł, dołożenie do FHD to ponad 40% więcej,
- brak złącza usb rozwiązałem wyprowadzając kabel do lapka, na którym jak trzeba przeglądam zdjęcia - jestem zadowolony z jakości obrazu.
- zaskoczył mnie pobór energii - wg miernika z Lidla - na obecnych obniżonych parametrach wynosi między 70-100W

Jeszcze jedno: wczoraj w makro widziałem 42C450. Trochę inny design (głównie podstawa), złącze USB z boku (brak z tyłu). Cena coś koło 1900zł.
Życzę udanego wyboru.
 

dzidek12

New member
Ja mam podobny dylemat! :?
[...]
eeeehhh dylematy dylematy - tańszy samsung nie Full HD z dobrym skalerem, czy bardziej "przyszłościowy" panasonic FullHD

No i wybór padł na Samsunga PS42B451, bo:
1. Będzie używany głównie do codziennego oglądania telewizji, więc HD ready wystarczy,
2. Bardzo dobra (w mojej ocenie) obróbka sygnałów SD,
3. Lepsza gradacja niż w Panasach X,C,
4. "Soczyste" kolory,
5. Filmy z BD i tak oglądam na rzutniku, na ~115 calach, więc..... :eek:k:
6. Po lekturze tego forum i AV, problem migotania wydaje się do rozwiązania przez nowe FW i ustawienia w menu,
7. Bajery w stylu: odtwarzanie usb, przeglądanie zdjęć, net na TV - zbędne bo wszystko i tak leci z LG BD390,
8. cena - 1718 z przesyłką :cool:

Jak przyjdzie to podzielę się wrażeniami :)
 
Do góry