Plazma LG w Warszawie

M

mkarczewski

Guest
Hej,

Czy gdzieś w Warszawie można obejrzeć "na żywo" plazmę serii PB5600, 660 lub 690? Przed zakupem muszę sprawdzić jak bardzo lustrzana jest matryca tego TV - mam specyficzne warunki oświetlenia w domu.
Była jedna sztuka w Media Markcie na Bemowie, niestety sprzedali. Wg internetów w innych marketach też pustki.

Pozdr,
eMKa
 

digitalus

Banned
Witam
Nie mieszkam w Warszawie ale zadzwon np do carrefour ,auchan. Albo do komputronika w warszawie.Na internetowej stronie tego sklepu jest pb5600 ale na zamowienie.Na pewno jest mozliwy odbior w sklepie w Warszawie.
Na odblaski nie zwracam wcale uwagi i ich nie dostrzegam bo duze znaczenie w tym przypadku ma ustawienie telewizora.
Odblaski jak w kazdym telewizorze plazmowym bez filtra antyrefleksyjnego najbardziej sa widoczne w sklepie.
Przyklad na filmie, plazma panasonic bez filtra antyrefleksyjnego.Po prawej stronie lcd samsung.Odblaski bez znaczenia , jakosc obrazu lepsza w plazmie.

https://www.youtube.com/watch?v=QsW1H38L3Do
 
Ostatnia edycja:

astw

New member
Hej,

Czy gdzieś w Warszawie można obejrzeć "na żywo" plazmę serii PB5600, 660 lub 690? Przed zakupem muszę sprawdzić jak bardzo lustrzana jest matryca tego TV - mam specyficzne warunki oświetlenia w domu.
Była jedna sztuka w Media Markcie na Bemowie, niestety sprzedali. Wg internetów w innych marketach też pustki.

Pozdr,
eMKa

Najlepiej zadzwonić do przedstawiciela handlowego LG. Ma on najszerszą wiedzę, co do dostępności towarów. W każdym razie - ta metoda jest skuteczna w branży wodno-sanitarnej. Właśnie od przedstawicieli dowiedziałem się, gdzie zobaczyć konkretne produkty.

Alternatywa - zamówienie ze sklepu internetowego z opcją zwrotu.
Największy salon Komputronika jest w Jupiter Centrum.
 
Ostatnia edycja:

Prosument

New member
Witam
Nie mieszkam w Warszawie ale zadzwon np do carrefour ,auchan. Albo do komputronika w warszawie.Na internetowej stronie tego sklepu jest pb5600 ale na zamowienie.Na pewno jest mozliwy odbior w sklepie w Warszawie.
Na odblaski nie zwracam wcale uwagi i ich nie dostrzegam bo duze znaczenie w tym przypadku ma ustawienie telewizora.
Odblaski jak w kazdym telewizorze plazmowym bez filtra antyrefleksyjnego najbardziej sa widoczne w sklepie.
Przyklad na filmie, plazma panasonic bez filtra antyrefleksyjnego.Po prawej stronie lcd samsung.Odblaski bez znaczenia , jakosc obrazu lepsza w plazmie.

https://www.youtube.com/watch?v=QsW1H38L3Do

Jakość obrazu zdecydowanie lepsza w LED.I bez odblasków i migotania.
 

digitalus

Banned
Chyba trzeba napisac instrukcje jak zawuwazyc ze w telewizorze plazmowym widac wiecej szczegolow.
ustawiamy rozdzielczosc filmu na 720p lub 1080p i ogladamy uwaznie film.Pod koniec filmu widac np ikony w smartfonie.W telewizorze po lewej stronie czyli plazmie ikony sa bardziej wyrazne.
Jeszcze jedno, pod koniec filmu na ekranie lcd widac jasna plame w samsungu pewnie clouding czyli nierownomierne podwietlanie matrycy.W plazmie kolor jest jednolity bez plam.
Nasycenie, ostrosc obrazu zdecydowanie lepsze w plazmie.
Po kliknieciu na obrazek mozna zauwazyc ze plazma zdecydowanie wygrywa po wzgledem jakosci obrazu.
Jeszcze jedno plazma panasonica ma rozdzielczowsc 720p czyli 1024x768 a lcd samsung jest full-hd czyli teoretycznie w samsungu powinno byc lepiej.
Na pierwszym obrazku jest widoczny np neon CNN a na ekranie lcd samsunga tylko plama.

test888JP_wreaapw.jpg


test777JP_wreasna.jpg
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Ten film jest stary i nieobiektywny, zresztą oceniane lub próba pokazania "jakości" TV za pomocą takiego filmiku czy zdjęcia to kpina. Niech się nikt nie daje na takie posty nabrać. Przestrzegam.

Sent from my GT-I9300
 

digitalus

Banned
Plazm juz nie ma sklepach.Wiekszosc klientow w sklepach podejmowala decyzje wlasnie w taki sposob, czyli mocno swieci lcd, jest super i kupuje:) bez zwracania uwagi na szczegoly i detale.
 

pwnuk1

New member
Plazmy lg są jeszcze dostępne w sklepach internetowych. Ciekawe, kiedy i stąd znikną.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Pewnie niedlugo bo nie bedzie juz nowych dostaw pdp.Lg zakonczylo produkcje plazm w listopadzie ubieglego roku.
 
Ostatnia edycja:

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sa jeszcze pojedyncze sztuki plazm Panasonica w sklepach, jednak trzeba trochę poszukać :)Na stronie Saturna są dostępne 50GT60E.:)
 
M

mkarczewski

Guest
Cóż, do plazmy nie trzeba mnie przekonywać, zdecydowanie wolę tę technoologię niż wściekłe kryształy. Niestety, warunki oświetleniowe w domu mam, jakie mam i inne ustawienie TV po prostu nie wchodzi w rachubę - stąd chęć sprawdzenia w realu odblasków na ekranie.

50" to zdecydowanie za mało, znalazłem jeszcze w Jankach 64" plazmę Szajsunga, jadę zobaczyć.
 
Do góry