Plazma Lg 50PT353 jaki obraz ?

djAxel

New member
Witam.
Stoję przed wyborem telewizora,ma być do 2400 zł. Wczoraj w media expert oglądałem plazmę LG50PT353 cena jest atrakcyjna 2099zł , a że mają ostatnią sztuke to spuszczą z ceny.Odtwarza usb itd.Ekran 50 cali jest naprawdę duży. Byłem tylko rozczarowany obrazem , ponieważ leciały reklamy mediaexpert , obraz trochę był rozmazany i rozdzielczość 1024x768 , czy to nie za mało !!

Drugą ofertą jest samsung Led 40 cali , też ma usb i obraz bardzo i to bardzo ładny i kosztuje 2400zł.
Więc co lepiej kupić , dodam że będzie odbierał sygnał sd Cyfrowy polsat !! Zeby szło coś obejrzeć !!:eek:
 

digitalus

Banned
Witam
Kliknij tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/67356-50pt353.html
W sklepie jest bardzo jasne oswietlenie i mozna odniesc wrazenie ze jakosc obrazu z plazmy jest gorsza. W domu bedzie zupelnie inaczej . Kolega ma telewizor 42pt353 i jakosc obrazu sd z dvb-t jest bardzo dobra. Kolega tez kupil led-tv bo w sklepie telewizor prezentowal piekna jakosc obrazu w domu niestety wielkie rozczarowanie . Wymienilsmy na tanszy i zdecydowanie lepszy czyli 42pt353 i jakosc obrazu sd jest lepsza niz w led -tv i nawet w moim panasonicu 42cx3e. Trzeba brac poprawke ze planujesz kupic telewizor 50 calowy nie 42 calowy i jakosc obrazu sd na wiekszym ekranie bedzie troche gorsza ale to oczywiste .Zalezy tez od tego z jakiej odleglosci bedziesz ogladal telewizje. W przypadku mniejszej odleglosci od ekranu np 2 metry lepiej kupic mniejszy czyli 42 calowy.
 
Ostatnia edycja:

P_M_

New member
Ja nie jestem zachwycony tym TV. Rozdzielczosc XGA na TV 16:9 = kiepski pomysl. Dziwia mnie one, bo takie matryce stosowano dawno temu (6-7lat temu). HD ready wypada wyraznie lepiej. Niedawno widzialem trzy plazmy 42 cale fullhd, hd ready i taka xga obok siebie. HD ready wypada lepiej w SD niz pozostale.
 

djAxel

New member
Więc panowie moim nowym telewizorem będzie LG50PT353 plazma, jak za tą cenę to powinienem być zadowolony.
 

maxymilian28

New member
W/g mnie bedziesz zadowolony, kolega ma 50pt353 ja mam 42pt353, na obu obraz sd jest ok, ja osobiscie czasem zaluje, ze nie skusilem sie na 50. co do ceny do poszukaj jeszcze, kolega w mm (lodz) zaplacil 1899 zl.
 

dominikt

New member
A nie lepiej poszukać i kupić 50PV350? Ja swoją kupiłem za 2199 w MM ale słyszałem też o tańszych sztukach bo teraz LG będzie wchodziło z nowymi modelami.
 

marecki6

New member
Bez reklam
myślę, że w tym budżecie najlepszą opcją będzie właśnie 50PV350 no chyba, że jakiekolwiek inne źródło sygnału (bluray, konsola, kanały hd) nie są w planach ? bo do samej tv sd faktycznie nie ma sensu pchać się w FHD
 

bigxlx

New member
myślę, że w tym budżecie najlepszą opcją będzie właśnie 50PV350 no chyba, że jakiekolwiek inne źródło sygnału (bluray, konsola, kanały hd) nie są w planach ? bo do samej tv sd faktycznie nie ma sensu pchać się w FHD

Od kiedy to kanaly hd lepiej wygladaja na panelach FHD? Tylko nie piszcie o upskalerach.
 

marecki6

New member
Bez reklam
oczywiście nie są to kanały FHD więc lepiej będą wyglądały na telewizorach o niższej rozdzielczości ... źle się wyraziłem :) chodziło mi bardziej o temat źródeł sygnału bo wspomniana została cyfra więc pytanie czy telewizor ma być wyłącznie do cyfry ?
 

bigxlx

New member
jasne - wystarczy zaprosić diditalusa i już on ciebie przekona że ful hd to lipa i TYLKO niższe rożdziałki są the best :D

Nie smiejcie sie - przy 50" z dystansu 3m nikt mi nie rozrozni HD od FHD. Rozdzielczosc oka ludzkiego temu nie podola. Taka jest prawda.

Inna kwestia to "pozorna utrata jakosci" przy przeskalowywaniu obrazu SD>HD>FHD...
 
Do góry