Plazma LG 50pk350

gadzik3

New member
Lg już zamówione jutro lub w piątek jadę po odbiór tv udało mi się go kupić za 2200 zł.
No i dupa blada w związku ze zbiegiem rożnych okoliczności nie kupiłem tego Lg, a na dodatek mój stary telewizor CRT wyczuł ze pójdzie w odstawkę i zepsuł się wczoraj. Tych Pk 350 nie ma już w neo24 za to już niedługo będzie LG 50pv350 tylko ze cena bedzie ok 3 tys
 
Ostatnia edycja:

gadzik3

New member
Hej PK350 można normalnie zamawiać w wielu sklepach za 2199-2228.
Ja w neo24 mialem możliwość odbioru osobistego dochodziło wtedy do ceny tylko 10 zł a w wielu sklepach nie ma takiej możliwości jest tylko przesyłka za ok 100 zł.
Tak wiec jesli nic nie znajde do wtorku kupuje PK 350 u mnie w mieście za 2300 zł tylko ze to jest ostatnia sztuka, ale nie używana w kartonie tylko ciekawe ile ona tam już stoi.
Ps
Moja zona myśli, ze nowy Lg będzie działał tak samo długo jak nasz kineskopowy thomson, czyli 10 lat.
 

danus72

New member
Tv 50" lg 50pk350

Witam
Mam tv LG 50 PK350 od dwóch tygodni więc już mogę co nie co o nim powiedzieć.
Tym bardziej że do jego zakupu przekonały mnie Wasze opinie:wink:
Od razu dodam że nie jestem ekspertem ani innym maniakiem TV czy AUDIO.
Zanim jednak zdecydowałem się go kupić dość dużo czytałem i pytałem w sklepach.
Mogę z cała pewnością stwierdzić że był to dobry wybór.
Więc pokrótce:
* obraz bardzo dobry, ostry, naturalne kolory żadnych widocznych pikseli czy ziarnienia (jak tu ktoś wcześniej pisał). Podstawa to dobry kabel "euro" nie za 8 zł (mam cyfrowy Polsat nie HD)
najgorzej z tej platformy odbierają Discavery a najlepiej Polsaty.
Nie zauważyłem żadnych powidoków ( jak ktos tu wcześniej pisał) nawet po wielogodzinnej grze na PS3 gdzie pewne elementy gry są wyświetlane przez cały czas w jednym miejscu ekranu.
Jedna wada ale ona się tyczy chyba wszystkich plazm to odbicia jasnych przedmiotów w oświetlonym pomieszczeniu. Trzeba kombinować i zmienić kąt ekranu. Za to w nocy PERFEKT.
* USB czyta zajefajnie ( mam filmy w większości Divix DVDrip) jakość jak z platf. cyfrowej.
* Dźwięk nie do przyjęcia. Płytki zero basów.(za to telewizor ma tylko 5cm grubości) Mało tego. Jak podłączyłem głośniki do dekodera to głos jest szybszy od obrazu na ekranie, więc wykombinowałem że podepne je do telewizora a tu nie ma je jak podłączyć bo nie ma WYJŚĆ na słuchawki ani cinch. to trochę lipa ale jest to do obejścia jakimiś przejściówkami.
* Ogladam go z odległości 2,5-3,0m i niech mi nikt nie mówi ze to za blisko na 50-tke.
Na PS jak sobie jeżdżę to jaszcze bliżej siadam. żdnych pikseli nawet z tak bliska nie widać za to jazda w Gran Tourismo rewelacja (podłączone HDMI)
* Ustawienia super intuicyjne i proste ( strasznie ich dużo jak by się zagłębiać)
* porównywałem go z Panasonikiem i Samsungiem (w podobnej cenie i wielkości bo znajomi mają)
wynik jednoznaczny. BIJE ICH NA ŁEP
 

TheArt

New member
Ten model się LG udał, jednak bądźmy fair, do Panasonica czy Samsunga daleka droga ;). To nie ta klasa sprzętu, jest to przecież model budżetowy LG i nie staje w szranki z konkurencją ;). Ma być tani i mieć optymalny stosunek jakości do ceny a to spełnia ponad normę.
 
Ostatnia edycja:

BMWR

New member
Ten model się LG udał, jednak bądźmy fair, do Panasonica czy Samsunga daleka droga ;). To nie ta klasa sprzętu, jest to przecież model budżetowy LG i nie staje w szranki z konkurencją ;). Ma być tani i mieć optymalny stosunek jakości do ceny a to spełnia ponad normę.

No nie wiem.
Przy wyborze sprzętu zawsze korzystam z porad osoby, która zajmuje się od wielu wielu lat zawodową fotografią, kręceniem reportaży itd...w ten sposób nabyłem znośny sprzęt za niewielką kasę.
Opinie są jak widać różne. Mój znajomy powiedział że plazmy Samsunga to porażka. Polecał Panasonica i LG. Wiadomo, że Panasonic droższy, więc wybrał dla mnie LG 50PK350. Wszystko zależy do jakiego celu głównie będziemy używać TV. Jeśli do wszystkiego,wtedy jak to zwykle bywa brak na rynku towaru uniwersalnego. Zawsze to co uniwersalne jest do niczego. Podobnie jest z oponami całorocznymi. Nie są ani zimowe ani letnie. Niestety się o tym przekonałem. Plazma potrzebna jest mi głównie do oglądania filmów z BR wieczorami. Kablówka na plazmie odbiera fatalnie. Do tego celu mam 10 cali mniejszy LED w drugim pokoju. Z kolei oglądanie filmów na plazmie przenosi mnie do prawdziwego kina. Mój Samsung LED nie ma tak fajnych kolorów z BR jak plazma która jest 3 razy tańsza :)

Przy okazji mała prośba w sprawie wejścia do Menu serwis. Standardowe myki z pilotem nie działają. Czy wiecie jak wejść w serwis LG?

Pozdrowienia
 
Ostatnia edycja:

TheArt

New member
Mój znajomy powiedział że plazmy Samsunga to porażka.
To co to za fachowiec ;).

Polecał Panasonica i LG. Wiadomo, że Panasonic droższy, więc wybrał dla mnie LG 50PK350. Plazma potrzebna jest mi głównie do oglądania filmów z BR wieczorami.

Fachowiec nie poleca Panasonica. To prądożerne grzejniki z wypalającymi się kolorami. Teraz na rynku króluje Sharp i Samsung.

Kablówka na plazmie odbiera fatalnie. Do tego celu mam 10 cali mniejszy LED w drugim pokoju. Z kolei oglądanie filmów na plazmie przenosi mnie do prawdziwego kina. Mój Samsung LED nie ma tak fajnych kolorów z BR jak plazma która jest 3 razy tańsza :)

To sam doszedłeś że Samsung jest znacznie lepszy od LG, gdyż na plazmach Sama każdy obraz wygląda lepiej niż na LED. A mówię to gdyż mam obydwa obok siebie i widzę kolosalną różnicę.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Kablówka na plazmie odbiera fatalnie. Do tego celu mam 10 cali mniejszy LED w drugim pokoju. Mój Samsung LED nie ma tak fajnych kolorów z BR jak plazma która jest 3 razy tańsza
U mnie też SD wygląda lepiej(a może i nie;)) na lcd Toshiba niż na 50PK950,tyle że Tośka jest 31 cali mniejsza :-D

Ale tak na poważnie,to nie ma się co dziwić:)
W Menu serwisowym nic nie zmienisz,ale jak bardzo chcesz i na własną odpowiedzialność to pisz:)
 
Ostatnia edycja:

BMWR

New member
To co to za fachowiec ;).



Fachowiec nie poleca Panasonica. To prądożerne grzejniki z wypalającymi się kolorami. Teraz na rynku króluje Sharp i Samsung.



To sam doszedłeś że Samsung jest znacznie lepszy od LG, gdyż na plazmach Sama każdy obraz wygląda lepiej niż na LED. A mówię to gdyż mam obydwa obok siebie i widzę kolosalną różnicę.

Fachowiec jest "z pierwszych stron gazet":)
Proszę nie kierować się emocjami. Nigdy aż tak się tym nie podniecam.
Po prostu napisałem, że mój LED Samsung lepiej odbiera kablówkę oraz gierki z PC,. Jest jaśniejszy.
Kosztował pod koniec września 8600zł. Za plazmę po namowach znajomego dałem nie dawno 2250zł :)
Napisałem że ta plazma LG ma fajniejsze kolory od mojego LED Samsung, gdy oglądam wieczorem filmy z BR.
TV LED jest "sztuczny" i nie ma w ogóle klimatu kina domowego.
Wcześniej miałem wielkiego słonia projekcyjnego Toshiba i on też sprawiał super wrażenie podczas oglądania filmów. Moim zdaniem zrobiłem błąd wydając tyle kasy na LED Samsung. Zrezygnowałem w lipcu z N-ki bo już chyba wszystko obejrzałem :) i lecą same powtórki. Wcześniej miałem Polsat i było to samo. Rok oglądania wystarczy bo potem już prawie wszystko zna się na pamięć:)
Samsung ma dużo fajnych bajerów, z których nie mam czasu korzystać. Takie cudeńko dla dzieciaków i tyle.
Jak napisałem wszystko zależy do czego sprzęt głównie będziemy używać.

Ja nie mam niestety dwóch TV obok siebie. Mam w różnych pokojach.
Może dlatego Ty jesteś w stanie dokonać najdokładniejszych pomiarów :)
 
Ostatnia edycja:

Incubus

New member
Również przymierzam się do zakupu tego modelu. Czytałem na wielu forach i zaletach i wadach tego i innych modeli. Mam obecnie starego Thomsona 29" 100Hz oraz u dzieci 32" Funai LCD. Oczywiście stary Thomson lepiej odtwarza obraz z kablówki. Im więcej czytam tym mam większy mętlik w głowie. TV będę używał w 50% do oglądanie programów z kablówki z sygnałem SD dość przyzwoitym oraz w 50% filmy na DVD i Divx.. Przedział cenowy 2000-2300. Poza LG 50PK350 biorę pod uwagę 42LE4500 ( LED z LG) oraz samsunga LCD o świetnych opiniach LE40C650.Pokój dzienny dość jasny odległość od odbiornika 2,5-3 mb. Najważniejsze przy wyborze JAKOŚĆ OBRAZU
 

Adrian85

New member
Bez reklam
TV będę używał w 50% do oglądanie programów z kablówki z sygnałem SD dość przyzwoitym oraz w 50% filmy na DVD i Divx.. Przedział cenowy 2000-2300. Poza LG 50PK350 biorę pod uwagę 42LE4500 ( LED z LG) oraz samsunga LCD o świetnych opiniach LE40C650.Pokój dzienny dość jasny odległość od odbiornika 2,5-3 mb. Najważniejsze przy wyborze JAKOŚĆ OBRAZU
Przyzwoity sygnał z kablówki,czyli cyfrowy??
Tak czy inaczej będziesz musiał wybierać między 50'' plazmy z dość sporymi ''odbiciami'' w dzień,a mniejszymi lcd.
Jakość obrazu najlepiej samemu oceniać.
 

Incubus

New member
Sygnał cyfrowy 576i. Trochę poczytałem o kiepskich panelach LG podobno reklamują powyżej 8 bad sector a ilość takich matryc to podobno co 4 egzemplarz :-( Coraz bardziej skłonnny jestem kupić chyba Panasonica 42" coś TX-42U30 lub TX-42S20E. Technologicznie chyba bardziej zaawansowane. Nie zależy mi na bajerach jak internet, USB i jakość audio. Od tego mam wieżę Denona, laptopa i HDMI . Liczy sieęprzede wszystkim jakość obrazu. Brak odbić, szybkość reakcji na ruch ( mecze EURO 2012) itp. Krótko mówiąc jakość obrazu z TV jak ze ztarego Thomsona 29" 100 hz. Każdy lepszy odbiór mile widziany.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Szukaj lcd z matową matrycą.

Ogólnie tanie,niezłe i często polecane.

Toshiba XV733
LG LD650,LE 5500
Samsung C650
do innych musiałbyś dopłacić.
 
Ostatnia edycja:

WARIX

New member
witam mam mały problem

po włączeniu nowego TV 50pk350 przez sam środek mam 1mm linie mieniącą się kolorami widoczna do 2m powyżej nie widać.

TV był 2h włączony, wyłączyłem i włączyłem a tu ku mojemu zdziwieniu pionowa linia zniknęła.

Co to mogło być? Przez całą długość jak by pixele leciały...
Dzwonić po serwis?
 

TheArt

New member
Szukaj lcd z matową matrycą.

Ogólnie tanie,niezłe i często polecane.

Toshiba XV733
LG LD650,LE 5500
Samsung C650
do innych musiałbyś dopłacić.

Kolego LCD możesz proponować ludziom mieszkającym w klitkach którzy nie wiedzą co to jakość obrazu. My tu mówimy o 50tkach plazmach. Precz z żarówami. Do moderatora, jeśli czujesz się niedowartościowany to idź porozmawiaj z lustrem, skasujesz tym swe żale, nie nasze posty.
 
Do góry