PLAZMA LG 50cali

robboj

New member
Posiadam panasonica 42pv60 i kolor czarny jest czarny;) a tak na powaznie przy filmie na dvd kolor czarny zaleznie od ustawienia jest taki jak pasy(te na gorze i dole) przy czym jasne partie obrazu sa dobrze widoczne . Czyli wedlug mnie czern jest prawie taka jak przy crt . Zauważylem ze po wylaczeniu tv panel jest lekko jasnieszy a po chwili ciemnieje - po prostu ekran stygnie i po kilku sekundach panel jest taki jak fabrycznie wylaczony tv - tylko podkreslam ze widac to w zupelnej ciemnosci.
 

satmar

New member
S_Mac napisał:
Chodzi o to że np mój LG nie wygasza całkiem pikseli, więc wygląda to tak jak matryca w moim monitorze LCD. Włączam np jakieś wejście pod które nie mam podłączonego żadnego sygnału i matryca delikatnie świeci i nie da się tego zmnienić. Z tego co piszą przedmówcy, wynika że "czarny" powinien być taki, jak "czarna" jest wyłączona matryca, a w moim LG 50PC1R po włączeniu tv matryca zdecydowanie się rozświetla (do pikseli jest doprowadzane napięcie sterujące). Czy ktoś może sprawdzić czy ma tak samo?


Posiadam 42PC1RR i objaw jest podobny, po przelaczeniu tv na zlacze gdzie niema sygnalu panel jest szary a nie czarny i luminofor swieci , widac to nawet w dzien, wybieram sie do jakiegos salonu i zobacze jak to jest w innych modelach LG, byc moze TV nadaje sie do serwisu, poprzednio mialem 42PX4RV panel tak mocno nieswiecil i ekran byl czarny i w czasie ogladania czern byla znakomita, w 42PC1RR juz tego niemoge uzyskac.
 
Ostatnia edycja:

S_Mac

New member
Satmar, będę wdzięczny za info jak wygląda czerń w innyl plazmach PC1R i PC1RR. Ja niestety nie mam jak tego sprawdzić:(
 

Elberoth

New member
Czy 50PC1R obsługuje HDCP na złączu HDMI ?

W instrukcji ZERO informacji na ten temat, choć podobno znaczek HD Ready do tego obliguje.

Podłączał ktoś może n boxa aby to sprawdzić ?
 

Elberoth

New member
No i nie udało mi sie podłączyć odtwarzacza z obsługą HDCP do ekranu. Musiałem wyłączyć hardwarowo HDCP w odtwarzaczu.

Co za g..no to LG.
 

S_Mac

New member
Elberoth, zdaje się, że udało Ci się uruchomić wejście HDMI w LG;) Możesz opisać jak wygląda obraz z DVD na tym wejściu? Czerń, kolory, przejścia tonalne w ciemnych scenach itd.
Z góry dziękuję.
 

satmar

New member
Elberoth napisał:
No i nie udało mi sie podłączyć odtwarzacza z obsługą HDCP do ekranu. Musiałem wyłączyć hardwarowo HDCP w odtwarzaczu.

Co za g..no to LG.


witam, sprawdzalem HDCP w 42RX4RV i w 42PC1RR i niebylo zadnego problemu , a sa podlaczone do DVD pionieer DV696, sprawdz dobrze ustawienia w swoim odtwarzaczu ew. zobacz na innym kablu HDMI
 

Elberoth

New member
S_Mac napisał:
Elberoth, zdaje się, że udało Ci się uruchomić wejście HDMI w LG;) Możesz opisać jak wygląda obraz z DVD na tym wejściu? Czerń, kolory, przejścia tonalne w ciemnych scenach itd.
Z góry dziękuję.

Wygląda gorzej niz chujowo. Nie wiem, może jestem przewrażliwiony i wszystkie plazmy tak mają (przedtem miałem super Sony 32" CRT), ale zamiast czerni mamy szary, przejścia tonalne są skokowe (jak w kompie z 256 kolorami), a sceny zaciemnione wręcz toną w cyfrowym szumie.

Jestem mega wk..wiony że kupiłem te ch..ową plazmę :x

Plazma roku - srata, tata.
 

S_Mac

New member
Elberoth, to mnie pocieszyłeś;) Niedługo będę miał DVD samsungo z HDMI to przetestuję i opiszę.
P.S. Używam plazmy od 5 lat i LG 50PC1R (od miesiąca) jest o niebo lepsza od poprzedniej, ale żeby stwierdzić na ile dobra przy dzisiejszej technologii, to musiał bym postawić obok pioneera albo panasonica.
 
Do góry