plazma lg 42 px 3rv

majki59

New member
Witam

Właśnie kupiłem ten model.Jestem na etapie testowania.Pierwsze wrażenie pozytywne.Niestety zauważyłem już mankamenty:

- po pojawieniu się sygnału na wejsciu AV1 telewizor "przełącza się" na to wejście, ale informacja w "Menu Specjal." jest błędna, gdyż mówi, że nadal oglądamy sygnał TV.
- po przełączeniu z kanału TV na wejście AV1 stwierdziłem przesłuchy fonii z kanału telewizyjnego
-oglądając przez złącze AV1 sygnał z cyfry ,daje się zauważyć przesuwające się pasy od prawej do lewj, tak jak by przebijał sygnał z TV.Po odłączeniu sygnału antenowego(antena siatkowa)problem niknie.

Teraz będę kombinował z różnymi połączeniami aby uzyskać jak najlepszy obraz.

Mój zestaw to lg42px3rva,dekder cyfry+ Thomson TS4P,odtwarzacz DVD WIWA HD 228.

Proszę użytkowników o pomoc:

-najlepsze ustawienia dla tego zestawiku
-jakie kabelki zastosować do połączenia(SCART-SCART,SCART-COMPONENT itp)
-RGB
Posiadaczy tego modelu proszę o wpisywanie w tym poście swoich spostrzeżeń,oraz ustawień.

Jeszcze jedna sprawa ,czy progreiv scan i DCDi by FAROUDJA działa automatycznie ,czy muszę to uruchomić,jeżeli tak to gdzie to zrobić.
 

BoguszO

New member
Ja mam LG42PX4RV, więc czuję się rozgrzeszony :)
Odpowiem co wiem:
-Najlepsze ustawienia dla tego zestawu: myślę, że najlepej ustawić koło ściany.
-Kabelki: Component-Component, ale nie te za 4.50+vat.
-RGB - co "RGB"?

Progressive scan AFAIK ustawia się w urządzeniu "nadawczym".
DCDi - jest to cecha jaką posiada soft w TV do obróbki obrazu. Nię sądzę aby można było to gdzieś włączyć lub wyłączyć.

Pozrawiam.
PS
WoW to niezła gierka... tak a'propos twojego 2 postu.
 

majki59

New member
Dzięki BoguszO za odzew.

Niestety ale przy dekoderze cyfry nie mam wy component,jest tylko 2 razy euro(na jednym sygnał pal i RGB)Dlatego ptam czy jestem skazany na euro, czy jest inna możliwość(może kabelek scart-rgb)?

A co do progressive scan to czy to oznacza ,że muszę to ustawić w
dekoderze cyfry(jezeli tak ,to gdzie tego szukać)

Pozdrawiam.
 

BoguszO

New member
Z góry zaznaczam, że mogę się mylić.
Jeżeli masz złącze Euro to wybierz na nim sygnał RGB (w odróżnieniu od composite)
Jeżeli chodzi o PAL/NTSC, to u mnie z DVD ładniej wygląda na NTSC, ale obraz z tunera TV z nagrywarki DVD głupieje.
Nie mam pojęcia gdzie w twoim dekoderze Cyfry+ jest opcja włączenia/wyłączenia prograssive scan. Może w ogóle nie ma? RTFM.

Hejka.
 
Do góry