Plazma, LCD or LED? 2500 zł max

androbot

New member
Witam,
szukam telewizora dla rodziców. Ja się kompletnie na tym nie znam, podobnie jak oni. Szukamy czegoś do 2,5 tys zł, 40-42" i koniecznie Full HD z dobrymi kątami widzenia. Ja bym postawił na plazmę, widziałem porównanie pomiędzy nią, a LCD LED i jak dla mnie plazma ma o wiele lepsze, naturalniejsze kolory. Ale jestem otwarty na wszelkie propozycje. Dobrze by było gdyby TV NIE miał 3D, obsługi neta itp. Rodzice i tak z tego nie będą korzystać, więc szkoda dopłacać niemałe pieniądze do czegoś, z czego i tak nie będzie pożytku. Jeśli to ważne to telewizor będzie używany do odbioru DVB-T, w przyszłości jakiś Cyfrowy Polsat, czasem film na DVD czy pendrive/dysku zewnętrznego. Ilość HDMI bez większego znaczenia, ważne żeby po prostu było.

I jak rzeczywiście wygląda sprawa z poborem prądu przez plazmy? Faktycznie o wiele więcej niż LCD LED? Bo ojciec pewnie na to będzie też patrzyć...

Jeśli potrzeba jakiejś informacji jeszcze to proszę pytać. Czekam na jakieś propozycje :)
 

panar

New member
Wg mnie do Twoich warunków nie jest aż tak bardzo potrzebny Full HD. Trochę sam sobie przeczysz pisząc "więc szkoda dopłacać niemałe pieniądze do czegoś, z czego i tak nie będzie pożytku". Właśnie oglądając w większości telewizję Full HD nie będzie w zasadzie wykorzystane, bo żadna stacja nie nadaje w takich rozdziałkach.
W tym budżecie to nawet możesz się pokusić o plazmę 50". Jeśli ma być 42 to pewnie Panasonic G30 będzie dobrym wyborem.
 

androbot

New member
Też jestem za plazmą i namawiam ojca właśnie na nią. Z tego Full HD to raczej nie zrezygnuję, jak będzie się oglądać film z USB/dysku/laptopa to będzie to właśnie w takiej jakości, a i w ofercie platform cyfrowych coraz więcej kanałów HD. Poza tym jak rodzice teraz zmienią TV, to pewnie długo znów zmieniać nie będą, więc IMO inwestycja w 1080p jest rozsądna. Na 50" ich nie namówię na pewno, bo już przy tych 40 marudzą trochę, że za duży.

A sam pokój jest ciemny. Telewizor byłby włączony może 1 godz przed południem i 4-6 po południu.

Wstępnie wybrałbym dla nich coś takiego: Telewizor Panasonic 42" Viera TX-P42G30E (na Agito.pl jest, można sprawdzić, ja nie mogę dodać linka), będzie to dobry wybór do ww. zastosowań? I tak przy okazji - sam w niedalekiej przyszłości będę kupować telewizor, też plazmę. Zastosowanie takie same + filmy na Blu-ray i gra na X360/PS3. Ten model podany przeze mnie byłby odpowiedni też?
 
Do góry