plazma-lcd-fakty ?

Status
Zamknięty.

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Bardzo mnie zastanawia zaciekłość ludzi, którzy piszą o jednym albo o drugim wg mnie im więcej technologii, wyboru konkurencji tym lepiej dla nas, czyli klientów.

Obie technologie mają wady i zalety i każdy może samemu wybrać...

Bardzo mnie zastanawia chęć wypierania, wyższości jednej technologii nad inną. Może np kolega bluray mi wyjaśni jaki jest tego sens?
 

Mabri

New member
bluray napisał:
Tylko, że własnie żegnamy plamy...

Żegnamy? Ależ oczywiście, że żegnamy :D

A tak na poważnie, ta dyskusja nie ma najmniejszego sensu. Każdy ma swoje oczy i dla niego najlepsze jest to co sam widzi.
Wmówcie komuś, że ma brzydką dziewczynę, bo źle widzi :D
 

marcintgr

New member
Napisal dnc

A to sobie też mogę podregulować jasność panelu i ilość prądu mi spadnie. Pewnie nie do 100 W, ale wiem, że te 150W bym uzyskał. Tylko, że TV ma mieć podczas normalnej pracy standardowe parametry, a nie zmniejszać je do min. by pokazać innym, że mój LCD pobiera 100W.


No tylko jak ty sobie jasnośc zmiejszysz to prąd ci spadnie na pewno! ale bedziesz miał obraz taki ciemny że nie dasz rady ogladac a w LCD moge miec jasnośc na 100% kontrast 100% i czujniuk jaskrawości jak mam włączony to jaskrawośc jest automatycznie dopasowywana do jasności otoczenia i obraz jest ok! i ma standardowe parametry! w końcu producent dopasował czujnik jasności do otocznia!
Także ze zwiększonym poborem prądu użytkowicy plazm muszą sie pogodzić niestety!!!
 

dnc

Moderator
VIP
Ależ Marcinitgr w moim TV też jest taki czujnik i też reaguje na jasność i też zmienia poziom jasności matrycy w zależności od jasności otoczenia. Taki automatyczny poziom regulacji jest w wielu plazmach. Więc LCD w niczym się tu nie wyróżnia.
O poborze mocy nie będę się po setny raz rozpisywać. Swoje wiem bo to zbadałem osobiście i widziałem na własne oczy wyniki pomiaru.
Wiem jak się robi pomiary laboratoryjne bo przez 4 lata pracowałem w laboratorium elektrycznym w latach '90 i miałem do czynienia z różnymi urządzeniami pomiarowy oraz sposobami pomiaru mocy czynnej pobieranej przez urządzenia. Gdybyś mieszkał gdzieś w okolicach B-B mógłbym Ci za friko zrobić pomiar poboru mocy Twojego LCD. Sam byś się przekonał ile tak naprawdę pobiera prądu Twój TV.
 

marcintgr

New member
dnc napisał:
Ależ Marcinitgr w moim TV też jest taki czujnik i też reaguje na jasność i też zmienia poziom jasności matrycy w zależności od jasności otoczenia. Taki automatyczny poziom regulacji jest w wielu plazmach. Więc LCD w niczym się tu nie wyróżnia.
O poborze mocy nie będę się po setny raz rozpisywać. Swoje wiem bo to zbadałem osobiście i widziałem na własne oczy wyniki pomiaru.
Wiem jak się robi pomiary laboratoryjne bo przez 4 lata pracowałem w laboratorium elektrycznym w latach '90 i miałem do czynienia z różnymi urządzeniami pomiarowy oraz sposobami pomiaru mocy czynnej pobieranej przez urządzenia. Gdybyś mieszkał gdzieś w okolicach B-B mógłbym Ci za friko zrobić pomiar poboru mocy Twojego LCD. Sam byś się przekonał ile tak naprawdę pobiera prądu Twój TV.


Dzięki za proozycje pomiaru ale żeby policzyć pobór mocy to nie trzeba labolatoryjnych pomiarów! wystaczy miernik z amperomierzem podpiąc szeregowo przed zasilaniem TV i pomnożyc prąd przez napięcie i wyszło mi tyle co pisałem wczeniej czyli 130W Jedynie co to mnie troche zdziwiło że TV w trybie standby pobiera prawie 20W a producent podaje 1W
 

dnc

Moderator
VIP
No wspanaiale, że zrobiłeś pomiar. Teraz wiemy, że Twój TV pobiera jednak sporo. Te 20W przy trybie Standby to, jeśli nie wyłączasz swojego sprzętu na noc z sieci jakieś 0.3kWh dziennego poboru mocy (przy założeniu, że oglądasz TV od 15.00 do 24.00 ) w trybie standby.
I jeszcze jakbyś przypomniał co za TV posiadasz? Przynajmniej rozmiar ekranu. To tak dla porównania jaki model ile pobiera.
 

dnc

Moderator
VIP
marcintgr napisał:
Tv to Samsung 46" model 46M51B

No to gratuluję bo zgodnie z instrukcją pobór mocy wynosi 275W. Jeśli zmniejszyłes do 130W to nawet ja bym tego nie umiał. W każdym bądź razie gratulacje.:blagam:
 

mark

New member
dnc napisał:
Ja Ci powiem człowieku, że Ty jesteś naprawdę dobry. Nie wiem co Ci zrobili użytkownicy plazm i same plazmy, ale nie lubisz ich i je, że hej.. jak by to powiedzieli górale. :p
W zasadzie masz już 100% ostrzeżeń, więc nastepnym krokiem jest ban, ale robisz trochę zamętu na forum, a to akurat mi się podoba.:twisted:
Ale to tak off topic.

A co do tematu to przyznam, że plazma ma tylko jeden problem. Nie ma mniejszych niż 37''. Jak wiadomo ze względów technologicznych nie jest to możliwe.
Wielu osobom podobają się TV fullHD. Tylko po co komu taki Tv skoro materiału fullHD jest jak kot napłakał (nie mówię tu o tych dostępnych w internecie bo ściągnięcie 16GB pliku jest dosyć kłopotliwe). Zresztą opinie o LCD FullHD nie do końca są pozytywne.

Posiadam Plazme Sony HDTV32TS2U /MADE in JAPAN/ 1024x852 pixels
Takze nie jest to tak do konca prawda.Po podlaczeniu z n-box recorder
HDMI-DVI/HDCP/nie dziala ale to inna bajka.Pozdr.
 

dnc

Moderator
VIP
mark napisał:
Posiadam Plazme Sony HDTV32TS2U /MADE in JAPAN/ 1024x852 pixels
Takze nie jest to tak do konca prawda.Po podlaczeniu z n-box recorder
HDMI-DVI/HDCP/nie dziala ale to inna bajka.Pozdr.

Te 32 cale kiedy kupiłeś? Wiem, że JVC produkował lub produkuje plazmę o przekątnej 35 cali. Oczywiście mam tu na myśli obecnych producentów, a z tego co wiem Sony od conajmniej 2 lat plazm nie produkuje.
 

mark

New member
dnc napisał:
Te 32 cale kiedy kupiłeś? Wiem, że JVC produkował lub produkuje plazmę o przekątnej 35 cali. Oczywiście mam tu na myśli obecnych producentów, a z tego co wiem Sony od conajmniej 2 lat plazm nie produkuje.

Rok prod.styczen 2004 kupiony marzec 2004.Takze mozesz miec racje ze w chwili obecnej ponizej 37cali nie ma plazm.Co do produkcji plazm przez Sony to wiem ze sa w ofercie sprzedazy/prod.2006/.Pytanie do Ciebie czy to sa modele z 2006 a moze starsze.
http://www.samstores.com
Z lewej strony wybierz opcje multisystem TV.Pozdr.
 

marcintgr

New member
dnc napisał:
No to gratuluję bo zgodnie z instrukcją pobór mocy wynosi 275W. Jeśli zmniejszyłes do 130W to nawet ja bym tego nie umiał. W każdym bądź razie gratulacje.:blagam:

Powiem ci że jestes strasznie upierdliwy!! LCD tyle ciągnie przy takich ustawieniach i tyle!! jak nie wierzysz to sobie zmierz!! Na amplitunerze tez ci pisze np. 750W i co jak cicho grasz to pobiera 750W? Jak przyjdą słoneczne dni to na pewno pobór wzrośnie troche! ale nie wydaje mi sie żeby dużo bo różnica przy zgaszonym świetle w pomieszczeniu a zaświeconym zmienia jakieś 20W Tyle co ty piszesz 275W to podaje producent i to sie mniej wiecej zgadza gdy jest czujnik jaskrawości wyłączony ale panel świeci w tedy bardzo jasno aż raźi!!
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
marcintgr napisał:


Powiem ci że jestes strasznie upierdliwy!! LCD tyle ciągnie przy takich ustawieniach i tyle!! jak nie wierzysz to sobie zmierz!! Na amplitunerze tez ci pisze np. 750W i co jak cicho grasz to pobiera 750W? Jak przyjdą słoneczne dni to na pewno pobór wzrośnie troche! ale nie wydaje mi sie żeby dużo bo różnica przy zgaszonym świetle w pomieszczeniu a zaświeconym zmienia jakieś 20W Tyle co ty piszesz 275W to podaje producent i to sie mniej wiecej zgadza gdy jest czujnik jaskrawości wyłączony ale panel świeci w tedy bardzo jasno aż raźi!!

Nie kolego, to Ty jesteś strasznie upierdliwy. I nie liczą się dla Ciebie fakty, a własne wymysły.Przeczytaj uważnie temat wątku. Nie przemawiają do Ciebie argumenty nawet człowieka, który dogłębnie siedzi w temacie i zajmował się tym zawodowo. To widzę, że już nic do Ciebie nie przemówi. Zauważ, że DNC potraktował Cię poważnie, bynajmniej o wiele bardziej poważnie niż na to zasługujesz.

W odpowiedzi na inny post dotyczący końca plazm:) Pewnie się tak stanie i faktycznie to nastąpi, co tak naprawdę nic nie znaczy. Zawsze się wtedy cisną mi na usta słowa - " jedzcie g..... , miliony much nie mogą się mylić". VHS też wyparł inne, dużo lepsze formaty. Ja się też wahałem, ale w tej chwili widzę, że nic nie zadowoli moich oczu tak jak plazma. I nie boję się, że przestaną te TV produkować za lat 10. Bo za lat 10 kupię sobie inny telewizor, który również będzie zadawalał moje oczy.
 

scott

New member
Ludzie,
Co wy z tymi watami,
To co na prawdę przeszkadza, to rzecz która nazywa się 50 herców.
50 Hz musi odejść w przeszłość i to jak najszybciej. Najgorzej kiedy stoją obok siebie 50-cio hercowy i 100-tu hercowy.
Raz zobaczysz, zawsze będziesz widzieć...
Nawet z blu-ray'a.
 

airjack

New member
Widzę, że dyskusja o watach gorąca :) Sam szukam tv i chciałem kupić LCD, ale porównując obrazy plazma wygrywa. Mało tego obraz na plaźmie samsunga 42C7H jest lepszy niż na panasonicu 42PV45 (według mojej oceny) oglądałem oba tv w sklepie podłączone do cyfry i patrzyłem na różne kanały, na słabej jakości HBO samsung był wyraźnie lepszy. Do tego na Panasonicu podczas oglądania meczu obok zawodników było coś w rodzaju poświaty. Ustawienia tych tv były fabryczne bez regulacji. Na bardziej szczegółowe testy wybiorę się z moim n-boxem może test wypadnie odwrotnie, choc raczej w to wątpię. Obok stały LCD i nawet na 26 calowym samsungu i lg widać było pixelozę. Jeszcze nie dokonałem ostatecznego wyboru, ale plazma na tą chwilę wygrywa, teraz trzeba się przypatrzeć poszczególnym modelom.
Co do tematu pobieranej mocy to niech mi ktoś powie, czy woli cieszyć się lepszym (dla siebie) obrazem czy mieć świadomość, że wybrał tv który pobiera tej mocy mniej? (rozważanie teoretyczne)
 

setunia

New member
Bez reklam
Czytając ten wątek zauważyłem ciekawą rzecz. Mianowicie wypowiedzi zwolenników plazmy są bardziej spokojne, rzeczowe i stonowane natomiast zwolenników LCD raczej agresywne, jakby chcieli cos sobie a nie innym udowodnić, amoże zresztą sie mylę?
Ciekawą sprawą jest natomiast dość pokrętna logika niektórych osób a mianowicie - w LCD jeśli dane fabryczne podają pobór mocy ok.275W to jest to nieprawda bo jest on faktycznie dużo niższy, natomiast w PDP nawet tej samej firmy nie da się go obniżyć (chyba, że za cenę dużej straty jakości obrazu) bo taki musi być i koniec.

A co do mojego wyboru to największe znaczenie miały trzy rzeczy:
-za 4000 za Chiny Ludowe nie kupiłbym 42"LCD
-wielkość ma znaczenie :D :D :D i potwierdza to nie tylko moja żona :p
-i jeśli ktoś oglądał kablówkę na ekranie 42" i więcej LCD, zodległości 3m to raczej nie bedzie tego doświadczenia powtarzał dwa razy na własne życzenie

I niech mi nikt nie wyjeżdża, że 42" to za dużo na 15m2 bo mój następny nabytek, gdy HD się już na dobre zadomowi to będzie co najmniej 60" a ta malizna pójdzie na sufit do sypialni:D
 

maszek

New member
Bez reklam
setunia napisał:
Czytając ten wątek zauważyłem ciekawą rzecz. Mianowicie wypowiedzi zwolenników plazmy są bardziej spokojne, rzeczowe i stonowane natomiast zwolenników LCD raczej agresywne, jakby chcieli cos sobie a nie innym udowodnić, a może zresztą sie mylę?
@Setunia, spójrz na nazwę wątku i na informacje zawarte w pierwszym poscie, które go zainicjowały. A gdzie się teraz znajdujemy? Przy dywagacjach, która technologia jest lepsza bo mniej prądu pobiera?
To jakas paranoja. Zastanawiałem się nad tym co napisałeś i dochodzę do wniosku ze jednak możesz się mylić. Jeszcze trzy miesiące temu byłem fanem plazm (głównie pioneera i panasa). Jakby Ktoś mi wówczas powiedział, że kupię LCD to bym go wyśmiał. Bo przecież plazmy mają lepszą czerń, żywsze kolory, lepiej radzą sobie ze słabym sygnałem i ogólnie są kochane przez wszystkich. I teraz pojawia się osobnik, który ośmiela się mieć odmiennne zdanie (niekoniecznie takie, że LCD jest lepsze od plazmy) ale, że LCD ma też swoje zalety i dlatego je kupił, to nikt go nie chce słuchać. Policz sobie ilość postów napisanych w tym wątku przez użytkowników plazm a będziesz wiedział o co mi chodzi.
Być może sam stałbyś się agresywny, gdyby nikt nie pozwolił Ci mieć swoje zdanie i uważał za idiotę, bo przecież kupiłeś LCD a nie plazmę.;)
Jak w ogóle można pomyśleć o kupnie LCD ??? Tyle że mnie takie podpuchy nie ruszają:D bo "nie mam zamiaru udowadniać sąsiadowi, że jego mercedes w wersji podstawowej jest gorszy od mojego daewoo bo mój ma klimę a jego merc nie":p .
Mam to co chciałem, za cenę jaką chciałem, z dostawą terminową przed świętami (dzięki Kiki) tak jak chciałem czyli JVC LT40S70. Biel to biel, czerń w normie (w wersji HD po prostu czerń), kolory bajkowe, zero smużenia, 40 cali (kompromis z żoną pomiędzy 37" panasem a 42" pionierkiem). Programy odbieram z Humaxa chociaż z sygnałem z anteny naziemnej ten telewizor radzi sobie bardzo dobrze. I nie będę udowadniał, że jest lepszy od plazmy Pioneera czy Panasonica.
Cieszę się tym co mam i życzę Wam tego samego.:)
pozdrawiam
 

barti60

New member
Bardzo dobra i rzeczowa wypowiedz do ktorej pragne sie dolaczyc.. Pracuje w sklepie RTV i plazmy rzeczywiscie mozna powiedziec, ze "technicznie" sa lepsze, ale sa jeszcze inne warunki ktore decyduja o zakupie.. ja naprzyklad jutro wybieram sie do sklepu po lcd LG 32lc2r model najnizszy dosyc stary, ale... przekonuje mnie w tym wypadku cena..2300. Mysle ze jak na takiego lcd'ka to nieduzo.. takie moje zdanie i tyle..;)
 

JohnDoe

New member
barti60 napisał:
Bardzo dobra i rzeczowa wypowiedz do ktorej pragne sie dolaczyc.. Pracuje w sklepie RTV i plazmy rzeczywiscie mozna powiedziec, ze "technicznie" sa lepsze, ale sa jeszcze inne warunki ktore decyduja o zakupie.. ja naprzyklad jutro wybieram sie do sklepu po lcd LG 32lc2r model najnizszy dosyc stary, ale... przekonuje mnie w tym wypadku cena..2300. Mysle ze jak na takiego lcd'ka to nieduzo.. takie moje zdanie i tyle..;)
Bardzo rozsądne myślenie :eek:k:Tak rozsądne, że dałeś mi do myślenia :) I teraz się będę poważnie zastanawiał czy wydawanie 4 tyś ma sens. Pozdrawiam i dzięki za rozjaśnienie mi umysłu ;)
 

dnc

Moderator
VIP
maszek napisał:
@Setunia, spójrz na nazwę wątku i na informacje zawarte w pierwszym poscie, które go zainicjowały. A gdzie się teraz znajdujemy? Przy dywagacjach, która technologia jest lepsza bo mniej prądu pobiera?
To jakas paranoja. Zastanawiałem się nad tym co napisałeś i dochodzę do wniosku ze jednak możesz się mylić. Jeszcze trzy miesiące temu byłem fanem plazm (głównie pioneera i panasa). Jakby Ktoś mi wówczas powiedział, że kupię LCD to bym go wyśmiał. Bo przecież plazmy mają lepszą czerń, żywsze kolory, lepiej radzą sobie ze słabym sygnałem i ogólnie są kochane przez wszystkich. I teraz pojawia się osobnik, który ośmiela się mieć odmiennne zdanie (niekoniecznie takie, że LCD jest lepsze od plazmy) ale, że LCD ma też swoje zalety i dlatego je kupił, to nikt go nie chce słuchać. Policz sobie ilość postów napisanych w tym wątku przez użytkowników plazm a będziesz wiedział o co mi chodzi.
...

Jeśli ktokowliek będzie Ci zabraniał wypowiadania swoich opinii (chyba, że złamiesz regulamin) na temat twego TV będę pierwszy kto da mu w "papę". Ja ze swojej strony pragnę zagłebić się w temat jak to tylko możliwe. Skoro autor tego wątku chciał się dowiedzieć całej prawdy i tylko prawdy o jednej i drugiej technologi, to staram się na tyle na ile mogę, podać mu wszystkie fakty. Jeśli ktoś wie coś jeszcze wówczas powinien dorzuć coś od siebie. Sprawa poboru mocy została wyjaśniona i może, acz nie musi, być dla kogoś ważna. Tak samo jak kwestia wypalania, słabej czerni, złego odwzorowania kolorów, pikselizacji itd, itd.
To, że jedni bardziej "nerwowo" wypowiadają się w temacie to już kwestia tego czy wierzą w to co mówą. Jeśli ktoś jest pewny swoich opinii nie musi się stresować.
 
Status
Zamknięty.
Do góry