Plazma-jakiej firmy,który model ?

Garos

New member
Witajcie :)

Nadszedł czas na kupno plazmy.Poczytałem na różnych forach o telewizorach plazmowych o markach ale ciężko się zdecydować jaką firmę wybrać i jaki model.Z tego co zauważyłem to największe powodzenie ma Samsung oraz Panasonic-do tej firmy się już kiedyś zraziłem.
Co do wielkości nie jestem do końca zdecydowany,ale zakres to 42-50 cali. Mój pokój ma 30 m.kw.,odległość od TV to około 3-3,5 metra.Plazma będzie służyła do oglądania zwykłej telewizji (po zakupie telewizora planuję kupno N-ki lub Cyfry +), filmów i koncertów na DVD.
Kwota jaką mogę przeznaczyć to 4 tysiące zł.Proszę o pomoc jakiej firmy oraz model wybrać a także ile cali będzie najlepsze w moim przypadku.

Z góry dzięki za pomoc,pozdrawiam
Garos
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Za cztery tysiące 50 cali raczej nie kupisz. Jednak przy 3-3.5 m odległości 42 cale powinny Cię satysfakcjonować. Co wybrać:

Panasonic 42PV80 lub trochę słabszy PB8.
Samsung PS42A451P1. Bardzo ładny design, ale jeszcze niewiele wiadomo na temat tej nowości.
Samsung z serii C91H lub C91Q (pełnych symboli nie pamiętam). Ten telewizor zbierał pochlebne opinie i był porównywany do Panasoników z serii PV70.

ArtS :)
 

Garos

New member
Faktycznie na temat Samsunga PS42A451 nie ma opini,ale chyba będzie lepszy od tych modeli C91H,C91Q. Ogromny plus dla nowego modelu to przetwarzanie obrazu w technologii Real 100Hz
Jak ktoś będzie wiedział wiecej na temat tej nowości to proszę o info.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
W dziale plazmowym Samsung jest odrębny wątek dotyczący tego telewizora. Tak więc śledź wpisy w tym wątku.

ArtS :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
a życie toczy się dalej.
Panasonic mocno rozwinął się w jakości i trwałości produktów. Plazmy nowej generacji grają rewelacyjnie. A ponieważ masz akurat tyle kasy co kosztuje 42 PV 80 - więc proponuję spróbować współpracę z Panasonicem od nowa.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23023
Tylko dlatego że gra rewelacyjnie. A myslę że o to Ci głównie chodzi.

następne ujęcie i znów osłupienie - pomarańcze zapachniały w całym sklepie. Może dlatego że odzwierciedlenie było niesamowicie naturalne. Jedynie LCD Loewe podawało tak czystą strukturę jakości i kolorów.
506e7a8cc16c7b5dmed.jpg
 

jacek74

New member
Witam
Podłęcze pod pytanie chociaż do końca nie jestem zdecydowany czy plazma czy LCD.
Warunki i wymagania:
1. Pokój 5,5 x 6 m , odległość od ekranu 4- 4,5 m
2. Anteny naziemne kierunkowe, dobry sygnał, równolegle z zakupem TV zakupię NTV
3. podłączać będę DVD,
4. cena do 4 tys
5. pokój na wschód. mało nasłoneczniony, oglądam więcej nocą
6. oglądają 2 osoby w porywach max do 4 ale to bardzo rzadko
7. oglądam głownie programy popularnonaukowe i programy publicystyczne, filmy SF, SPORT MNIE NIE INTERESUJE
8. obecnie posiadam lcd 27 cali
9. TV ma wisieć
10. i czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego plazmy maja błyszczące matryce, irytujące są odbicia w ekranie. Wolałbym matową matrycę.

czy sa plazmy z matowymi ekranami?

no i na koniec czy napewno plazma??? J
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jacek74

New member
obecny telewizor stoi w innym pokoju, ogladam go z 2,5 - 3 metrów i był kupiony na szybko, pierwszy lepszy z półki tylko po to aby był :).
Nowy telewizor będzie w salonie specjalnie przygotowanym pod TV wraz z kinem domowym
 

smolar71

New member
mozesz sie pokusic o Panasonica 42PV80

Telewizorek ma dobre opinie.

Mozesz poczytac test w dziale testow ale niestety trzeb wydac cale 6 zlotych ( chyba jak sie nie myle)

ja tez przymierzam sie do panasa tylko 37"
 

ulysse

New member
Byłem kiedyś w podobnej sytuacji. Od stycznia przymierzałem się do zakupu nowego TV. Na początku był LCD... później dzięki Bogu odwiedziłem dział Plazmy i po długich i męczących poszukiwaniach wybrałem :) Panasonic 42PV80. Oglądam TV z 4m pokój 26m^ i jest super mam narazie tylko SD puszczoną przez dobry kabel EURO ale obraz jest super. Ze zwykłej Manty po componencie filmy rozwaliły mnie a to "tylko" 576i. Jak pierwszy raz włączyłem TV i zobaczyłem obraz ze zwykłej naziemnej anteny to ucieszyłem się, że wybrałem plazmę a nie lcd.

Tak więc polecam Panasonica 42PV80. Ja osobiście kupiłem go za 3399zł a wydaje mi się, że jest to śmieszna cena jak za taką jakość :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

jacek74

New member
tak własnie brałem pod uwagę 42pv80 i 42x3000
Ogladalem w jednym sklepie Panasonica ale mial walnietą matrycę no i ma matrycę błyszczącą a nie wiem jak w tej Toshibie.
Na razie wykupię dostęp do dzialu z testami i jeszcze poczytam.
Dziekuje za wszelkie uwagi ale coś czuje ze jeszcze długa droga przedemną.
Pozdrawiam
 
Do góry