Plazma i Laptok

setunia

New member
Bez reklam
Moja opowieść bedzie długa, więc radzę przynieść piwko.

No juz? To do dzieła. 5 stycznia w sklepie nie dla idiotów kupiłem w promocji Toshibę A110-195 (dokładne dane do znalezienia w sieci) z myśla o podłączeniu do PDP. Niestety o ile ta sama grafika w PC obsługiwała rozdziałke 1280x768, to w w/w laptpie juz nie i tu konsternacja. Mogłem na wyjściu podac jedynie sygnał 1024x768, ale wtedy obraz był w formacie 4:3 i przy rozciągnięciu na 16:9 dziewczyny traciły smukłe kształty, a to było dla mnie bolesne. W przypadku zmiany rozdziałki na 1280:800 czyli na natywną lapka obraz na plazmie to tylko dwa słowa "Brak sygnału" No to zacząłem kombinować i wyczaiłem w WMPlayer Classic w menu View opcje korekcji proporcji obrazu Pan scan i Video Frame a w VLC w sekcji Video podmenu Aspect Ratio. Tam można sie bawić do woli i jakoś się obraz dopasuje. To jeden problem miałem z głowy, ale problem jest jak prezydent - musi mieć bliźniaka.
Ten bliźniak to oczywiście dźwięk. Po podłączeniu wyjścia audio do amplitunera okazało sie,że z głośników wydobywa się dość głośne rzężenie - słychać tam było prace myszy, touchpada, dysku twardego, no prawie wszystkiego tylko nie muzykę. Tutaj pomagało tylko jedno - przejście z zasilania sieciowego na akumulatorowe - no ale przecież nie będe katował akumulatora, żeby w domu film obejrzeć!:x
Na moje szczeście na matrycy juz na drugi dzionek wyskoczył badpiksel i Tosieba pojechała apiać do sklepu. Na moje szczęscie wszystkie inne promocyjne zestawy się wysprzedały i po dopłacie wziąłem posiadanego aktualnie Asusa i dopiero teraz poznałem smak szcześcia.:D
Po pierwsze primo- Asus posiada w swoich opcjach rozdziałke 1280x768, więc odpada kombinatoryka w menu odtwarzacza bo przy podaniu tej rozdzielczości obraz ma na plaźmie idealne proporcje.
No i w głośnikach nastała błoga cisza - no chiba, że JA coś puszczę, a nie bo akurat dysk pracuje. Z czystym sumieniem polecam tego knotbuka do wyświetlania filmów HD. We współpracy z zestawem kodeków CoreAVC i Mdeia Playerem Classic dekoduje bez zająknięcia nawet 1080p x264.
Jego dane:
-procek Intel Core Duo 2x1.66GHz
-ram 1GB
-twardy 80GB
-LCD 15,4" 1280:800pixli
-Winda domowa

Pozdrawiam i zapraszam do dzielenia się w tym wątku swoimi uwagami o współpracy plazm z laptopami, bo jak sam się przekonałem nie zawsze jest ona bezproblemowa.
 
Ostatnia edycja:
Do góry