Plazma HD READY a FULL HD

mikefor

New member
Mam takie pytanie: Czy kupując plazme(panasonic pv80p a pz8 ) warto dopłacić 400-500 zł do opcji FULL HD ? Generalnie czy jest widoczna różnica w jakości obrazu oglądając:

a) telewizje cyfrową

b) filmy puszczane z laptopa przez HDMI (głównie divx, rzadziej HD)
 

cygan

Member
wrrrr..... tyle razy wałkowane... ale dobra:

1. 42 cale i 2,5 metra - nikt o statystycznym wzroku nie zobaczy różnicy
2. przy dynamicznych scenach najlepsze plazmy full wyświetlają do 800lini
(LCD nieco ponad 500) - dane z testów kilkudziesięciu odbiorników HD
3. subiektywnie większość widzi lepszą jakość na HD READY dla sygnału SD
4. 500zł w kieszeni
 

bluray

Banned
Cygan zapewne pisze na podstawie wypowiedzi red. Kulpy z AV:
Jeżeli sie mylę to wskaż swoje źródło.
rozdzielczość obrazu ruchomego
- Metoda pomiarowa APDC, polegająca na badaniu rozdzielczości poziomej na planszach czarno-białych przemierzających szerokość ekranu w 5 sekund, daje obecnie wynik w modelach obecnych (Panasonik G11 na 2008 rok) około 900 linii. - 200-hercowy telewizor Sony 4500, daje rozdzielczość na poziomie 800 linii.
Zabieg PANASa, sprytny i taki marketingowy bo opisujący wyłącznie smużenie w kierunku pionowym.
Np. napisy końcowe w filmach. Białe na czarnym tle.
Aby w ciągu 5 sekund każda linia była wyświetlona na każdej z 1080 linii natywnych - poziomych to odświeżanie matrycy TV musi być 216 Hz.
Najlepsze odświeżanie mają jak na razie LCD SONY 200 Hz.
Dlatego są takie drogie.

Marketingowcy Panasa wypowiadaja się o smużeniu plazm tylko nazywaja to tak by się czytelnik nie zorientował o co chodzi.

Po śmierci PIONEERA i LG na rynku plazm zostały tylko dwie firmy:
- Panas (przewidujący spadek sprzedaży PDP w 2009) i
- Samsung.
Panas przewiduje dalszy spadek sprzedaży PDP w 2009.
Podczas gdy rynek plazm będzie w tym roku słabszy niż w poprzednim, firma musi ratować się wzrostem sprzedaży na rynku LCD TV.
Z wczoraj: http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/4725

W tej sytuacji bał bym się kupować produkt zagrożony EOL-em.
(End of Life)
Pamiętaj, że przywołane przez cygana dane nie dotyczą modeli które będziesz kupował.
żródło:
http://www.av.com.pl/index.php?news=319
 
Ostatnia edycja:

mikefor

New member
Sory jeśli coś źle zrozumiałem ale czy z Twojej wypowiedzi(bluray) wynika, że nie opłaca się kupować PANASa FULL HD dla plazmy 100 Hz ?

2 kluczowe pytanie czy jeśli podłącze plazme pod laptopa(oglądanie filmów, rzadko:granie) to też nie robi rożnicy HD Ready i Full HD ?

Dzieki za odp.
 

kmarcin

New member
bluray napisał:
Po śmierci PIONEERA i LG na rynku plazm zostały tylko dwie firmy:
- Panas (przewidujący spadek sprzedaży PDP w 2009) i
- Samsung.
Panas przewiduje dalszy spadek sprzedaży PDP w 2009.
Plazmy produkuje jeszcze największa japońska firma - Hitachi.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
A czy możesz Sam ze Swoim laptopem podejść do jakiegoś salonu TV podłączyć i naocznie się przekonać ? Tak byłoby najlepiej.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ja też się dołączam i jeszcze jedno pytanie zadaje czy odległość z jakich chce oglądać 42"PV80 jest nie za mała do oglądania HD Ready czy może lepiej Full HD ?
Odległość od tv będzie wynosiła od 1,8 do 2,5 m zależy w którym miejscu się siądzie na narożniku.
Filmy będą dvd lub divx (większość) i telewizja "N".
Na razie nie planuję żadnego blu raya czy inne hd.
 

matias2004

New member
LG na ces pokazywala 3 nowe serie tv plazmowych i to calkiem bajeranckich , nie wiem po co wymyślacie takie info że śmierć Lg , Panasonc ma nowe super cienkie modele i przewiduje spadek sprzedaży mniejszy niż sony na swoje LCD.Wracając do pytania o full hd i hd ready , czasem ciężko mi jest wychwycić róznice na projektorze (ekran 110 cali) z odległośći ok 4,5 m,więc przy tv to trzeba by nosem w ekranie szukać różnic. Pobór prądu przez panel plazmowy full hd zmniejsza sens zakupu jeszcze bardziej.
Dodam że produkt zagrożony eol`em to każdy produkt z branży elektroniki , jakie to ma znaczenie czy będą produkować akurat ten model jeszcze przez miesiąc czy pół roku , jest gwarancja , a częsci zamienne producent musi zagwarantować przez jakiś okres po zaprzestaniu produkcji (chyba 10 lat , przynajmniej tak jest w autach).
 
Ostatnia edycja:

mikefor

New member
Teoretycznie mogę się przejść do sklepu i zobaczyć jak to wygląda ale odpowiedź na postawione niżej pytania:


" Sory jeśli coś źle zrozumiałem ale czy z Twojej wypowiedzi(bluray) wynika, że nie opłaca się kupować PANASa FULL HD dla plazmy 100 Hz ?

2 kluczowe pytanie czy jeśli podłącze plazme pod laptopa(oglądanie filmów, rzadko:granie) to też nie robi rożnicy HD Ready i Full HD ?"


w zupelnosci mi wystarczy zeby podjac decyzje.....
 

12345a12345b

New member
Odpowiadając na pytanie z tematu - jesteś świadom, że model PY8 jest owszem Full HD i ma nieco wyższy kontrast, ale w porównaniu do modelu PV80:
-nie ma filtru Natural Vision
-nie ma dźwięku V-Audio
-nie ma gniazda kart SD/SDHC
-ma jedno HDMI mniej
-ma większe zużycie prądu
-bazując na tym linku http://panasonic.pl/oferta.php?sub=239&compare=&prod3842=on&prod3844=on&prod3799=on, zobacz na kategorie "Obsługiwany sygnał PC" i "Wejście monitorowe PC"

Także jeśli byś dopłacał do Full HD, to albo do tej wersji, albo już do PY80, ale różnica w cenie zrobi się o wiele większa.

Platformę cyfrową w pełni obsłuży model HD Ready, bo nie nadaje ona sygnału przewyższającego jego możliwości, do Divxów też powinno wystarczyć, a HD, skoro ma być rzadko, to czasem może ulec tej kompresji - a też będzie ładnie wyglądało :).

broda1725, jeśli nie planujesz "żadnego blu raya czy inne hd", to raczej pełnych możliwości z TV nie wyciśniesz. Aczkolwiek dochodzi też czynnik, że Full HD mają i inne lepsze parametry od modeli HD Ready, tylko za wszystko trzeba swoje zapłacić.. :)

bluray, aż nie chce mi się odpisywać - znowu sobie znalazłeś temat do ponarzekania na Panasonica i znowu tworzysz jakieś dziwne teorie, które w dodatku są nie na temat, bo jak zauważyłeś - nie dotyczą modeli interesujących kolegi.
W ostatnim roku wszystkie firmy produkujące TV zanotowały spore spadki dochodów (czytałeś newsy o swoim Sony? może wszystkie firmy nagle spotka Twój "EOL"?), dodając do tego kryzys - chyba jasne jest, że produkcja będzie mniejsza.
Nie wiem też czy zauważyłeś, ale Panasonic nadal się zamierza skupiać głównie na plazmach, a LCD uzupełniają serię Viera mniejszymi rozmiarami.
No i najciekawsza sprawa - skąd wytrzasnąłeś swoje wyniki, to nie wiem i nie zamierzam dochodzić. Panasonic w nowych modelach z panelami Neo PDP ma sterowanie podpolami o częstotliwości 600Hz zapewniające ciągłe użycie 1080 linii. To chyba jasne, że test musieli zrobić tak, by skupiał się tylko i wyłącznie na tym parametrze i tak, by pokazał ich dobry wynik i gorszy wynik producenta - na tym rzeczywiście polega marketing i promowanie swoich produktów.

EDIT:

mikefor, Panas Full HD jest plazmą 100Hz, ale chyba nie do końca na taką odpowiedź liczyłeś :D.
2-gie pytanie - to zależy w jakiej jakości jest film. Jeśli masz zatrzęsienie filmów w rozdzielczości 1080p i komputer uciągnie taką rozdzielczość (hm, tego stwierdzenia nie jestem w zupełności pewien - nie znam jakoś super praw rządzących na tej płaszczyźnie), to Full HD rzeczywiście może być wykorzystane, aczkolwiek zaznaczę - jeśli 1080p oglądasz naprawdę bardzo rzadko, to czasem możesz obejrzeć skompresowane 1080p - zapewniam, że nie będziesz zawiedziony jakością (co lepsze ponoć z ponad 1,7 metra wg. tabelek nie będziesz mógł rozróżnić sygnału Full HD od HD Ready). No i pozostałe czynniki, o których wspomniałem na początku postu.
 
Ostatnia edycja:

12345a12345b

New member
Jak pisałem - platformę cyfrową wraz z jej kanałami HD w pełni obsłuży TV HD Ready. Programy HD nadawane w telewizji to rozdzielczość 720p/1080i, a FULL HD to 1080p.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nie jestem przeciwnikiem TV Full HD. Ale mam podłączony odtwarzacz Blu-Ray do Plazmy 42PV80 i z odległości 3m obraz jest bardzo dobry, powiem więcej jest świetny.

Być może gdybym miał TV Full HD obraz byłby jeszcze lepszy, ale ten na PV80 też jest bardzo dobry i współpraca z odtwarzaczem BD jest bardzo dobra. Także proszę nie pisać, że do odtwarzacza Blu-Ray TV musi być Full HD, bo na Plazmie HD Ready obraz też jest bardzo dobrej jakości.
Oczywiście DVD i kanały SD też prezentują się bardzo dobrze.
 

marcinhubica

New member
Panas HD Ready

Witam. Jestem tutaj nowy; ale powiem tak, mam Panasonica 42PV7, podłączoną do niego "n" i jestem baaardzo zadowolony z obrazu. Pracuję w sklepie RTV więc miałem porównanie do full HD. Zdecydowałem się na HD Ready, bo obraz z niego jest naprawdę super. Widać różnicę po podłączeniu BD, ale też nie każdy to zobaczy no i nie z każdej odległości.
 

broda1725

New member
Bez reklam
marciniozo napisał:
Nie jestem przeciwnikiem TV Full HD. Ale mam podłączony odtwarzacz Blu-Ray do Plazmy 42PV80 i z odległości 3m obraz jest bardzo dobry, powiem więcej jest świetny.

Być może gdybym miał TV Full HD obraz byłby jeszcze lepszy, ale ten na PV80 też jest bardzo dobry i współpraca z odtwarzaczem BD jest bardzo dobra. Także proszę nie pisać, że do odtwarzacza Blu-Ray TV musi być Full HD, bo na Plazmie HD Ready obraz też jest bardzo dobrej jakości.
Oczywiście DVD i kanały SD też prezentują się bardzo dobrze.

Ale u mnie będzie wynosiła 1,8m do 2,5m czy to nie za mało do HD Ready ? nie powinien być już Full HD.
 

12345a12345b

New member
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16410
Teoretycznie odległość 1,8m jest tuż nad granicą, z której powinieneś rozpoznać sygnał 1080p od 720p, ale skoro nie zamierzasz korzystać z sygnału z płyt blu-ray, to żadnym sygnałem nie wykorzystasz pełnych możliwości TV.

A sygnał SD/HD z telewizji nie będzie wyglądał lepiej na telewizorze Full HD, niż na HD Ready, jeśli mają te same parametry. Część osób nawet twierdzi, że sygnał SD lepiej wygląda na HD Ready. I jedno i drugie musi upscallować SD, HD telewizyjne jest akurat na matrycę HD Ready, dopiero na materiale Full HD model HD Ready musi sobie downscallingować, podczas gdy model Full HD będzie mógł wyświetlić oryginalną rozdzielczość.

Hmm, ale kupisz co uznasz za stosowne, w końcu to Twoja decyzja :).
 

mikefor

New member
Zdecydowana większośc kanałów w tym polskie (oprócz TVN HD) nadaja w rozdziałce 1080i

Pierwsze slysze,na jakiej platformie tak jest ?
Jesli faktycznei tak jest to troche zmienia punkt widzenia ale ja do tej pory wszedzie slyszalem ze wiekszosc kanalow jest nadawana w mniejesze rozdzialce niz 1080i... wiec jak jest w koncu?
 

jacky-x

New member
@mikefor
Mnie wierzyc oczywiście nie musisz, ale zapytaj znajomego który ma tuner HD i pokazuje mu dane o rozdzielczości, a przekonasz sie że tak jest.Poszukasz w necie to tez znajdziesz te dane, eurosport w promo HD przed uruchomieniem kanału też podkreślał ta rozdzielczosc, polsat sport HD pisano na portalach czy w satkurierze, paraboli.cz i tak by mozna wymienać. Tak jest na każdej platformie dostepnej w europie. W 720p nadaje raptem dosłownie kilka kanałów min ORF, Arte HD. Pozdr
 

mikefor

New member
Wierze,sprawdzone, dzieki za te informacje. TYlko teraz pytanie czy zauważe różnice na takim kanale(1080i) przy plazmie HD a Full HD ?
 
Do góry