Plazma + Genius

jorket

New member
witam

mam takie zapytanie otoz chce polaczyc glosniki geniusa bezposrednio do panasonica g30 z dzwiekiem przestrzennym 5.1 aktualnie mam podpiete w systemie 2.1 chinchem + jack do tv

oto tyl subwofera od glosnikow http://forum.pccentre.pl/uploads/1225719916/med_gallery_5998_203_163753.jpg

a to wejscia na telewizorze http://www.hdtv.com.pl/forum/attach...1302454931t-panasonic-seria-tx-p42g30-g30.jpg

lub

http://www.hdtv.com.pl/forum/t/66565/001_P1260122.JPG

prosze podajcie jakies linki moze do aukcji z allegro bo mnie glowa juz od tego boli, z tego co wiem to potrzeba mi 6 kabli chinch ? czy to bedzie dzialac w systemie 5.1 czy jak czytalem chwile temu w jakims poscie w tym dziale ze to bedzie jakies pseudo 5.1 ? l
 

PeterMac

New member
Bez reklam
nie bedzie dzialac, wyjscie dzwieku moze 5.1 masz w optyku "digital audio out", natomiast tylko stereo 2xRCA

pisze moze 5.1 dlatego ze nie kazdy tv na wyjsciu wypusci 5.1, także pierw sprawdź to w instrukcji, wtedy można myśleć dalej.
 
Ostatnia edycja:

jorket

New member
wiec dobrze ze tu napisalem, bo dzisiaj sprzedawca z allegro cos takiego mi odpisal na takie zapytanie


Witam

No wszystko na głośnikach ma Pan ładnie rozpisane - na dolnym panelu 6 wejść na głośniki, które zapewne Pan ma, na górze możliwości podłączenia ( 1-tv, 2-gry/konsole/ i 3cie CD/Mp3 - z tego co widać na zdjęciu wystarczy 2xRCA prawy lewy kanał czyli dokładnie taki przewód o jaki Pan pyta, tylko obawiam się czy 0,5 m nie będzie za mało w razie czego tutaj są linki do dłuższych przewodów:

Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

W TV są również wejścia oraz wyjścia 2xRCA - zatem nie powinno być żadnego problemu z podłączeniem.



a ze mi to nie gralo to pomyslalem o forum.. PaterMac mozesz uzasadnic dlaczego nie bedzie dzialac? zdaje sie tv ma jakies wyjscia na chinch.. ale wlasnie cos pol na pol out z in tego jest i to mnie zgubilo.. jak zatem podpiac te glosniki aby dzialaly z tym tv w dzwieku przestrzennym ? bo teraz podpiete pod wejscie 2.1 graja wszystkie lacznie z subem jednak nienaprzemiennie..
 

jorket

New member
wiec dobrze ze tu napisalem, bo dzisiaj sprzedawca z allegro cos takiego mi odpisal na takie zapytanie


Witam

No wszystko na głośnikach ma Pan ładnie rozpisane - na dolnym panelu 6 wejść na głośniki, które zapewne Pan ma, na górze możliwości podłączenia ( 1-tv, 2-gry/konsole/ i 3cie CD/Mp3 - z tego co widać na zdjęciu wystarczy 2xRCA prawy lewy kanał czyli dokładnie taki przewód o jaki Pan pyta, tylko obawiam się czy 0,5 m nie będzie za mało w razie czego tutaj są linki do dłuższych przewodów:

Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

W TV są również wejścia oraz wyjścia 2xRCA - zatem nie powinno być żadnego problemu z podłączeniem.



a ze mi to nie gralo to pomyslalem o forum.. PaterMac mozesz uzasadnic dlaczego nie bedzie dzialac? zdaje sie tv ma jakies wyjscia na chinch.. ale wlasnie cos pol na pol out z in tego jest i to mnie zgubilo.. jak zatem podpiac te glosniki aby dzialaly z tym tv w dzwieku przestrzennym ? bo teraz podpiete pod wejscie 2.1 graja wszystkie lacznie z subem jednak nienaprzemiennie..

PeterMarc nie sadzilem ze to bedzie takie skomplikowane.. niestety nie mam intrukcji moze znajde online ?
 

PeterMac

New member
Bez reklam
podlaczyc sie da bez problemu ale tylko do stereo czyli kablem 2xRCA - 2xRCA (chinch), a ze gra sub bo musi skoro graja satelitki przednie :)

btw. ciekawe jak sprzedawca podlaczylby konsole PS3 i Xbox 360 do tych głośników ;) aby gralo 5.1 z dolby i dts.
 
Ostatnia edycja:

jorket

New member
hmm nie mam pojecia.. jestem szczerze mowiac akurat zielony w tematyce kabli i ich kompatybilnosci :-D wiem tylko ze graja teraz wszystkie czyli 5 satelit + sub podlaczone chinch + jack do tv a to juz chyba wiecej niz stereo ? chyba ze nie chodzi o stereo strikte granie wylacznie dwoch glosnikow.. teraz nie jest zle gdyz grja wszystkie jednak po cos to 5.1 wyjscie na glosnikach musi byc ? teraz pytanie jak to wykorzystac

btw a czy kabel 1x 6RCA -> 6RCA, lub przej**ściów**ka 1x G9 -> 3x 3,5 mm mi**ni-jack cos by zmienily w tej materii ? bo widzialem dolaczane bywaly do tych glosnikow lecz nie do moich gdyz mam powystawowe :mrgreen:

znalazlem taki text http://img21.imageshack.us/img21/8254/vvvhb.png

w tescie glosnikow na tej stronie

Overclock.pl / Genius SW-HF 5.1 5005 - dźwięk idealny

prosze o pomoc serio tego nie ogarniam moze ta jakas przejsciowka g9 cos by wskorala ?
 
Ostatnia edycja:

omerta

New member
jorket , mam (miałem) ten sam dylemat tyle że mam jeszcze do tego fergusona d-890hx. Chodź jestem zielony ale napiszę to to wywnioskowałem z czytania (czytania, czytania.....)
- Genius nie ma wejścia "optical" - więc zostaje podłączenie kablami RCA do TV lub przejściówką pod gniazdo słuchawkowe - a dźwięk sam wiesz jaki będzie
- kolejna sprawa programy w TV są w systemie stereo a więc tu nie będzie 5.1, chyba że jakaś tam telewizja "N"ka emituje film w 5.1 ale tu też nic nie zrobisz. Najtańszy zestaw komputerowych głośników z optykiem to koszt ponad 1tys zł - i to chyba by załatwiło sprawę. Chyba że jest możliwość kupienia jakiegoś urządzenia które było by podłączone optykiem z TV a wyjścia by miał RCA (6 wyjść) ale to chyba nie.
Najsensowniejsze wyjście to amplituner z hdmi, optykiem z dekoderami dźwięku.
Ja miałem/mam podobny problem tyle że nie oglądam kablówki ale lubię oglądać filmy. I tu pojawił się problem. O ile moja plazma odtwarza flmy (z dysku zewnętrznego) MKV i wszystko jest OK tyle że nie mam co podłączyć pod TV aby uzyskać dźwięk 5.1 (bo moje Geniusy nie mają optyka - o ile byłby dźwięk 5.1 prosto z TV oglądając filmy z pendrive/dysk). Zastanawiałem się nad jakimś odtwarzaczem HDD który bym podłączył HDMI z TV a Geniusy z owy odtwarzaczem HDD przez czincze RCA - ale większość dobrych odtwarzaczy nie ma wyjść RCA (audio) tylko optyk (+ oczywiście hdmi).
Jeżeli jakieś głupoty napisałem to prosze się nie denerwować tylko mnie poprawić :)))
 
Ostatnia edycja:

PeterMac

New member
Bez reklam
hmm nie mam pojecia.. jestem szczerze mowiac akurat zielony w tematyce kabli i ich kompatybilnosci :-D wiem tylko ze graja teraz wszystkie czyli 5 satelit + sub podlaczone chinch + jack do tv a to juz chyba wiecej niz stereo ? chyba ze nie chodzi o stereo strikte granie wylacznie dwoch glosnikow.. teraz nie jest zle gdyz grja wszystkie jednak po cos to 5.1 wyjscie na glosnikach musi byc ? teraz pytanie jak to wykorzystac

btw a czy kabel 1x 6RCA -> 6RCA, lub przej**ściów**ka 1x G9 -> 3x 3,5 mm mi**ni-jack cos by zmienily w tej materii ? bo widzialem dolaczane bywaly do tych glosnikow lecz nie do moich gdyz mam powystawowe :mrgreen:

znalazlem taki text http://img21.imageshack.us/img21/8254/vvvhb.png

w tescie glosnikow na tej stronie

Overclock.pl / Genius SW-HF 5.1 5005 - dźwięk idealny

prosze o pomoc serio tego nie ogarniam moze ta jakas przejsciowka g9 cos by wskorala ?
Skoro masz podłączenie typu pojedynczy jack z telewizora - 2xchinch głosniki, to nie ma tu mowy o 5.1, zapewne grają wszystkie bo masz jakis tryb przestrzenny włączony, ale to ma sie nijak to prawdziwego dźwięku 5.1

Pytałes czy idzie to podłączyć do telewizora bezposrednio i uzyskać 5.1 :)
Do komputera podłączysz bez problemu i uzyskasz 5.1, kablem np. jack - 2xRCA x3, czy tez odtwarzacza DVD/Blu-Ray który ma wbudowane dekodery i wyjście analogowe 5.1 czyli takie jak masz w głosnikach wejście.
 
Ostatnia edycja:

jorket

New member
ok dzieki za rady, poki co sklanial sie chyba bede ku zakupie jakiegos dvd/br i podpieciu pod niego glosnikow a pozniej pod tv tylko nie wiem czy zda to egzamin i bedzie prawdziwe 5.1 ? co do podpiecia pod komputer to mam 2x, jack - 2RCA wiec jednego kabelka mi brakuje bo sprobowal bym podpiac jak to brzmi bo wlasnie nie wiem o co sie wlasciwie rozchodzi czy to PRAWDZIWE 5.1 tak duzo daje wzgledem grania wszystkich glosnikow ? i rozumiem ze rozchodzi sie jedynie o wydobywanie sie dzwiekow z poszczegolnych glosnikow w danej chwili ale czy to robi az takie wrazenie ? nie wiem,

myslalem tez o sprzedaniu geniusow i kupnie jakis jamo s426 ale nie wiem czy bedzie jakis skos w rozwiazaniu i jakosci.. na razie nie chcialbym naciagac budzetu ale mysle tez o jakis monitorach dali concept 2 bo to stosunkowo niewielki pokoj 12m jednak jakos bardziej pełne kolumny do mnie przemawiaja podlogowe ale to juz temat na inny dzial :mrgreen:
 

omerta

New member
jorket, Geniusy jak na głośniki komputerowe za 300-400zł do których można podłączyć dvd (mieć dźwięk 5.1 w dobrej jakości) to na prawdę strzał w dziesiątkę. Jedyna wada to to że nie ma wejścia optycznego i to jest problem bo ogranicza możliwości tego małego zestawu
 
Do góry