Plazma do PC

JLF

New member
Witam.

Myślę nad zakupem telewizora będzie podłączony do PC po HDMI, w przyszłości możliwa N lub UPC. Głównie oglądam filmy i seriale 1080p i 720p, także iplex, YouTube itp., gry typu RTS: BattleForge, Company of Heroes Online itp., mam monitor LG 23" 1080p także z gier mogę zrezygnować, wolałbym jednak mieć taką możliwość.

Jakie masz warunki - pokój w formie prostokąta, 2,5x4 m z wnęką na kanapę 1,5m
Preferowana wielkość matrycy – 50"
Preferowane marki - LG, Panasonic
Jaki sygnał – PC po HDMI, N/UPC (w przyszłości)
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost
Jaka odległość od ekranu – 2,5-3
Jakie urządzenia do podłączenia - PC po HDMI
Jaka klasa cenowa – do ok 4000 PLN
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – po 17 (poniedziałek - piątek), o każdej porze (sobota, niedziela)
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – okno na północ na ścianie na której ma zawisnąć telewizor w odległości około 1 m, rolety gumowane
Ile osób zasiada przed telewizorem – najczęściej 1/2, 6 - sporadycznie, więcej rzadko
Jaki masz ulubiony program – filmy/seriale, gry
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - z lampką za plecami zasłoniętą ścianką
Ma stać czy wisieć - wisieć
Czy ma być HD Ready czy Full HD – Full HD

Czekam na propozycję z argumentami.
 

husain

New member
Proponuje zainteresować się LCD-kami z najmniejszymi lagami a także szybkością matrycy ok 2 ms, jak poczytasz troszkę forum to zrozumiesz ze plazma z "deczka" nie nadaje się pod komputer aby cały czas był wyświetlany statyczny obraz - looknij na LCD Philipsa. Jeśli natomiast plazma będzie tylko czasami podpięta pod kompa ew. tylko w czasie gier lub oglądania filmu .. a normalna praca na kompie odbywać się będzie na monitorze to proponuje LG PK750 lub 950 (troszkę ponad 4 tyski).:popcorn:
 

JLF

New member
Chcę używać telewizora raczej do oglądania filmów i seriali, nie będzie na nim wyświetlana tapeta, paski zadań itp.

Póki co celuje w LG 50PK760 lub LG 50PK950 - ceny ostatnio skoczyły, czekam na spadek.

Czym różnią się Panasonic E i bez niego?
 

husain

New member
No i o to mi chodziło ze jeśli tylko oglądanie to :eek:k:

Panas oznaczeniem "E" - dystrybucje tv na Europe (prócz jakiś tam krajów typu Irlandia, GB itp. - jeśli się mylę to proszę o poprawienie)

Ceny nieznacznie skoczyły ale sadze ze w gorączce świątecznych zakupów powinny troszkę spaść...

alternatywa moze takze byc Panas g20 - tez troszke powyżej 4tys.

Ja na mój gust (jeśli chodzi o obraz i ogólnie wygląd tv, a także o multimedialność) brałbym PK950 - oczywiście jak bym dysponował kwotą ok 4000 zł
 

husain

New member
Kolego jorket ale dl obrażasz innych użytkowników forum.

Kolega JLF zadał pytanie i od tego jest forum aby na nie odpowiedzieć.
Jeśli możesz pisz odpowiedzi na pytania, a nie wyjeżdżasz z jakomś "starą" :banned:
 
Do góry