Plazma do 5 tys

Fotoshop

New member
Przekonałem sie do plazmy,cały czas chciałem kupić LCD ale po demostracji w sklepie zmieniłem zdanie,teraz w kazdym LCD widzę zniechęcajace mnie smużenie mimo pozornej lepszej ostrosci obrazu,pozostaje tylko plazma,która mimo większego poboru pradu posiada głebię obrazu co też jest wazne.
Proszę o radę jaką plazmę wybrać.Zastanawiam się nad LG42PC1R czy warto?
Podobno prawdziwe HDTV to rozdzielczość co najmniej 1024x768 wiec modeli 800x480 chyba nie warto kupować.
Do tej pory miałem 21'philipsa więc cokolwiek nie kupię będzie lepsze ;-)
Nie mniej jednak chcę kupić sprzet na ładnych kilka lat,więc musi być trwały i z ładnym obrazem.Niestety moge wydać max 5 tyś zł.
A może jakiś Panasonic?


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

rep

New member
?

Demonstrować w sklepie to sobie można, ale wallkmana.
Zapewne piszesz o 40-42" Więc nie mogłeś porównywać dobrego lcdeka.
Mam lcedeka i nie wiem co to smużenie.Pozdro.
 

PAZ

New member
Do 5 tyś nie kupisz plazmy w rozdziałce 1024x768, pozostaje Ci tylko 852x480 czyli np. Panas PA60 z podstawką.
 

Fotoshop

New member
Ok. 5 tys
Praktycznie pozostały mi 2 modele:
LG 42PCR1
Panas 42PV60
Chcę kupić w listopadzie więc może ceny spadną do 5100-5200 i tyle jestem skłonny dać.
Jak pisze wczesniej przy przejsciu z crt na plazmę i tak co bym nie kupił będzie brzytwa,pytam tylko ,który jest lepszy,trwalszy,bezawaryjny.
 

PAZ

New member
Ale te dwa modele ( chyba miało być PC1R a nie PCR1 ) to właśnie wyższa rozdziałka i dobrze, że kierujesz się ku niej.Obecnie PC1R oscyluje ok. 5500 zł a PV60 można dostać z podstawą poniżej 6000 zł. Obydwa modele są na tutejszym forum dobrze opisane ( PV60 jest rewelacyjnie opisany ). Znajdź wątki o nich i poczytaj ( bedziesz miał co robić;), zwłaszcza przy czytaniu o PV60 ). Ja z tych dwóch wziąłbym Panasa, myślę, że do listopada nie stanieją do kwot podanych przez Ciebie, trzeba bedzie dołożyć trochę grosiwa.
Napisz jeszcze jaki masz sygnał ( kabel, C+ ).
 

Fotoshop

New member
Tak PC1R
Mam C+ na starym Thompsonie
Antena zwykła (domek jednorodzinny)
DVD 2 letni Grundig(tańszy model)
O HDTV na razie nie mam co marzyć,moze kiedyś....
Czy są jakieś testowe płytki DVD,coś na wzór tych sklepowych reklamówek,dzięki którym można obejrzeć choć troszkę dobrej jakości,możliwosci plazmy,pochwalić się przed kimś jakościa?
Pewnie różnicy między tymi dwoma bym nie zauwazył,wiec pocieszam sie plazmą samą w sobie i co by to nie było będzie pewnie cieszyć.
Cały czas chciałem kupić LG 800X480 RZ42PX3 RV,ostatnio w Saturnie po 3999,ale teraz mnie kusi 1024x768.
 

Smartek

New member
Bezapelacyjnie Panas :).
Z metalowa (obrotowa) podstawka ma design porownywalny do LGkow (jesli nie lepszy) - choc to nadal kwestia gustu.
 

PAZ

New member
W pierwszym swoim poście napisałeś, że chciałbyś aby to był zakup na kilka najbilższych lat, nabycie PX3RV to moim zdaniem ruch akurat w przeciwnym kierunku, to jest mocno stary model LG. Gdybyś jednak nie dozbierał zaskurniaków na PV60 i chciał pozostać przy budżecie 5 tyś to weź Panasa PA60, przy Twoim sygnale powinieneś być zadowolony.
 

cm812

New member
a gdzie ...

można kupić tego panasa z podstawką obrotową za ok. 6000 pln???
Właśnie szukam w necie oferty ale nigdzie nie ma wzmianki o podstawce ;(
Ciekawym rozwiązaniem może być taki "wieszak" (podstawkę ew. opchnę)
http://www.allegro.pl/item127485017_uchwyt_do_plazmy_i_lcd_do_42_vogel_efw_6325.html
i tylko z całą resztą mam problem, czyli głośniki albo kino i coś do oglądania dvd i słuchania muzy i mp3.
Myślałem o panasie:
http://www.allegro.pl/item127730968_panasonic_sc_ht990_hdmi_1000watt_od_zaraz_.html
ale ten samsung może i niczego sobie:
http://www.allegro.pl/item128663317_kino_samsung_ht_thq25_hdmi_gwarancja_raty.html
albo: Yamaha RXV-357 + DVD-559 + NS-PLC3 + YST-SW012

a wszystko w sprawie kolumn przez "żonkę", która toleruje tylko kolor srebrny albo srebrno-czarny coś pod design TV (panas 42pv60e) a jakby były wąskie to i mnie by pomogły w rozstawieniu po pokoju!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
z obrotową nigdzie nie dostaniesz za 6000 zł .
Za 6000 zł sprzedawalismy dziś kilka sztuk LG 42 PX 5 .
I w prezentacjach również uczestniczyły plazmy Panasonica.
Zadecydował design .
Jeśli nie mieścisz się w kwocie - 6050 zł + podstawka.
pozdrawiam
 

Fotoshop

New member
Czy ta róznica między PA60 i 42PC1R jest aż tak olbrzymia???
Nie mam mazliwosci sprawdzenia,jest to moja pierwsza i jedyna plazma więc i tak będę zadowolony.
Co byscie wybrali : PA60 800x480
czy LG 42PC1R 1024x768
za tę samą cene czyli ok 5 tys?
Co ważniejsze rozdzielczość czy firma?
 

PAZ

New member
Odpowiem tak: nie wybrałbym żadnej, wolałbym poczekać i dozbierać pieniędzy ( a może w międzyczasie ceny faktycznie by jeszcze trochę spadły;) ). Jeśli zaś koniecznie chciałbyś kupić którąś z wymienionych to chyba raczej Panasa ale to tylko moja subiektywna ocena. W tej chwili PA60 jest po mniej więcej 4700 a PC1R 5500 więc różnica 800 zł. Ostateczną decyzję musisz niestety - dla Ciebie - podjąć sam.
 

Fotoshop

New member
Czyli lepszy słaby(800x480)Panas niż wypasiony (1024x768 LG?
Chyba kupię jednak PA 60 tym bardziej,ze kupując Panasonica mam go za 4700 z podstawką
 
Ostatnia edycja:
Do góry