Plazma do 4300 max

sztmek

New member
podbór prądu mnie zmartwia... niestety ,,, czy w panasie nie bd miał efektu ze czarny to szary i na odwrót.?? w sklepach tak czesto matryce wygladaja/.
 

c43

Member
LCD ma wysoki współczynniki czerni absorpcyjnej, tj., przy mocnym oświetleniu zewnętrznym w sklepie ekran dzięki filtrom sprawia wrażenie, że jest czerń jest idealna. Plazma wydaje się w takich warunkach mało efektowna. W oczach widza przegrywa. Tymczasem wystarczy zmienić warunki na zbliżone do domowych albo oglądać kino domowe wieczorem, by przekonać się, że to dobra plazma daje głęboką czerń a LED, który dawał w sklepie "czerń jak smołę" wypada dosłownie blado, bo szaro - fioletowo.
 

pejotwroc

New member
Popieram przedmówcę. Jako posiadacz od tygodnia 42ST50 dodam że w średnio oświetlonym pokoju (w ciągu dnia) ekran sprawia wrażenie prawie czarnego. Tak że odwiedzający nie mogą uwierzyć że to plazma a nie lcd. A wieczorem bajka. Czerń nie jest 100 procentowo czarna (widać bardzo minimalną szarość) ale nie ma co porównywać do czerni z lcd. Tam to dopiero czerń w nocy świeci :). Co do zużycia prądu. Czytam niektóre posty i nie wiem czy się śmiać czy płakać. Obliczyłem że moja plazma zużyje 50 zł opłat za prąd więcej w ciągu roku niż porównywalny lcd. Przy 5 godzinach oglądania przez 365 dni. A telewizory kupujemy za 4,5 tys. :)q
 

micmus

Member
Bez reklam
Dokładnie tak. Każda plazma traci w sklepie, ale zyskuje w domu - no chyba, że oglądamy w nasłonecznionej szklarni heh. W samym modelu ST50 działa zadziwiająco dobrze filtr także nawet w dzień matryca jest prawie czarna.


Plazm praktycznie nie ma co oglądać w warunkach sklepowych bo całkowicie nie pokazują swojego potencjału - uważam, że głównie dlatego tak kiepsko wygląda sprzedaż plazm. Niezorientowany klient (95% ludzi) idzie do marketu patrzy wow ale LED świeci i kupuje. Dodatkowo obsługa zazwyczaj jeszcze wspomina, że plazma to przeżytek, biorą dużo prądu itp (sam często to słyszałem po spacerach przez Media i inne)

Co do ST50 "pejotwroc" widzę, ze jesteś zadowolony w pełni?

Sam mam dylemat jakość Panasonic 42ST50 vs wielkość Philips 46 5507 vs multimedialność LG 660S, ale raczej wezmę Plazmę Panasonica. Tylko boje się czy nie będzie 42 cale za mało (oglądam z 2,5 do 2,7 metra), a wnękę mam 107,7 cm także większa plazma nie zmieści się :(

sztmek spójrz tu, w ST50 nawet w świetle marketu czerń jest czarna:
 

Attachments

  • st2.jpg
    st2.jpg
    106,7 KB · Wyś: 83
Ostatnia edycja:

pejotwroc

New member
Przez 10 lat używałem telewizora crt kupionego za 5 tys. Obraz marzenie. Ale kusił duży ekran. Tylko jak u znajomych widziałem obraz z lcd (telewizja kablowa sd) to rezygnowałem z zakupu. Teraz stary telewizor szlag trafił. Kupiłem panasonica i opad szczęki jest aż do dziś :) Telewizję mam tylko analogową sd i mimo tego obraz o wiele lepszy niż z crt. Hd to poezja. Obraz jak w kinie. Zero sztuczności.Nic nie buczy i piszczy. Telewizora nie docieram tylko się staram żeby za długo nie było statycznych obrazów.
Brak wiatraków to duży plus. I do tego jest śliczny :)
 

micmus

Member
Bez reklam
hmmm czyli mówisz pejotwroc, że brać w moim przypadku ST50 w 42 calach i nie patrzeć na większa przekątną przykładowo Philipsa 46 5507?

Z jakiej odległości oglądasz swoją plazmę 42? Cały czas się waham czy postawić na jakość plazmy 42 cali czy wielkość gorszego LCD w 46 calach.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
micmus
No to faktycznie masz problem.....Powiem Ci tak, zmieniłem TV z 42 cali na 50 i faktycznie widać różnicę - oczywiście na plus dla 50" ( obydwa TV to plazmy). Także jak to powiadają cali nigdy dość. Ja oglądam z 2.5-3m w zależności gdzie siedzę.
Z drugiej strony brak u Ciebie miejsca....to problem, nie da się nic przemeblować?
 

micmus

Member
Bez reklam
Niestety absolutnie nie ma możliwości przemeblowania. Cały salon przed budową (3 lata temu) był zaprojektowany z wizualizacjami itp i wyszło świetnie. Jednak wówczas nie myślałem, że z takiej odległości mogę chcieć telewizor większy niż 42 cale (trochę się zmieniło od tego czasu) i taka jest przygotowana murowana wnęka między filarami - musiałbym kuć ściany heh

Jak to się mówi ponoć dopiero 3-ci dom wychodzi tak jak powinien.... muszę jeszcze trochę pobudować :)

We wnęce za telewizorem jest już przygotowane w ścianach oświetlenie LED na pilota (będzie prawie AmbiLight), wszelkie gniazda podtynkowe, antenowe oraz do kina domowego, wszelkie przyłącza itp, także zmiany nie są możliwe.

Także mam problem co wybrać plazmę 42 cale ST50 (oglądałem porównywałem i wiem, ze jest świetna) lub inny LCD 46 calach który się zmieści we wnękę 106,7 cm - przykładowo niby świetny Philips 5507.
 
Ostatnia edycja:

micmus

Member
Bez reklam
26 lub 29 CRT LG (musiałbym dokładnie sprawdzić), który obecnie stoi w innym miejscu niż docelowa wnęka - na komodzie 3,2 metra od oczu (taka chwilowa prowizorka, która trwa już 3 lata). Także i tak przejście na 42 cale z bliższej odległości oglądania (2,5 - 2,7 metra) będzie zmianą na plus.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No zdecydowanie będzie to różnica na plus dla 42 cali. U mnie było podobnie przesiadka z 32 cale CRT na 42 cale plazma. Niestety z czasem jakoś ta plazma się skurczyła....Jak brat kupił TV 47 cali to aż się serce kroiło!!! Mimo, że to tylko 5 cali, prawie to samo, jednak prawie - czyni dużą różnicę:p
Także faktycznie masz trudny wybór. ST50 to super wybór....no właśnie tylko te 42 cale...
 

micmus

Member
Bez reklam
No właśnie tylko te 42 cale, jednak wiem, ze zdecydowanie wolę obraz z plazmy niż z LCD (chociaż może dlatego, że nie obcowałem nigdy dłużej z jakimś naprawdę dobrym modelem LCD)

W przyszłym tygodniu pożyczam plazmę 42cale Panasonica model S20 - powieszę i sobie trochę pooglądam... może będzie łatwiej podjąć decyzję :razz:
 

sztmek

New member
Zdecydowałem wybieram miedzy plazma a ledem .. Panas st50 50 cali a sony hx720 46 cali/ gdzie moge panasa zobaczyc w media markcie (tarnów) ??
 

micmus

Member
Bez reklam
Najlepiej gdybyś porównanie zrobił w domu bo w sklepie to raczej wygra Sony. Zaryzykuj trochę mimo tego co zobaczysz w Media i kup st50. Dodatkowy atut to 4 cale większy.

Jako, że ST50 jest równie dobry a nawet lepszy od VT30 to wspomniany sony HX720 nie jest żadna konkurencją dla Panasonica. Na HX720 pewnie obraz gorszy o 1-2 klasy.

Właśnie chyba sam sobie odpowiedziałem również na swoje pytanie ... chce Panasonica ST50 :)
 
Ostatnia edycja:

sztmek

New member
w domu mam hx920 i wiem ze obraz bd podobny.. ale muszę coś nagrac na pendrive i zobaczyć jakis urywek filmu bądź jakiegos programu :) Przede wszystkim bd ogladał na kanałach sd przez jakies 6 mies poki się umowa nie skonczy :(
 

micmus

Member
Bez reklam
Bo HX920 jest raczej znacznie lepszy od HX720.

HX920 to dobry konkurent dla ST50/VT30, ale HX720 ... raczej nie. Mimo wszystko dobrze chcesz zrobić idź i porównaj na własne oczy- teoria teorią, a praktyka najważniejsza.
 

sztmek

New member
i pewnie wezmę panasa. Jutro zadzwonie po media marktach w mojej okolicy i inncych sklepach i zapytam sie czy go maja. Zamówie pewnie przez neta ale musze spr. obraz itd. Macie juz może jakieś najlepsze ustawienia pod ten tv?
 
Do góry