Plazma do 3k telewizja cyfrowa HD

TheArt

New member
Dzieki, chyba wybiorę ten model, jadę do sklepu porównać z innymi. A może znacie plazmę z funkcją TimeShift gdyż zmieniłem platformę i mam teraz dekoder HD bez dysku a przyzwyczaiłem się do tej wygody.
 

TheArt

New member
Hej byłem u nas w sklepach i jest ciekawa promocja na TV, może ktoś by chciał.

Samsung PS50C430 (1995)
Philips 42PFL36 (1575)
Funai LT8-M4 (1295)
Panasonic TX-P42 (1399)
Telefunken 42857FHD (1365)
LG 50PJ350 (1855)
Samsung PS50C680 (2939)

A może warto wziąć któryś z nich, choćby na odsprzedaż, promocja do niedzieli.
 

Jaras73

New member
Dzieki, chyba wybiorę ten model, jadę do sklepu porównać z innymi. A może znacie plazmę z funkcją TimeShift gdyż zmieniłem platformę i mam teraz dekoder HD bez dysku a przyzwyczaiłem się do tej wygody.

Daj sobie luz z tymi modelami poniżej - bierz LG 50 PK 950 - teraz cena rewelacja 4.060,00 (Redcoon)
 

slawek1977

New member
Drodzy forumowiczowie poczytałem o tych poborach prądu i przestraszyłem sie że jak kupie LG50PK350 to sie załamie z rachunkami.
Przypomniałem sobie że mam miernik energi i po pracy ruszyłem do kotłowni po te magiczne urządzenie.Zrobiłem podejście do swojego LCD Panasonic TX-32LX60F i czytanko.Na naklejce 143wat.Podpiołem i 140-141W wykazuje poboru.
Złapałem za pilota i menu na ustawienia obrazu i podświetlenie mam na max.
Dałem na 45-50% i nagle zrobiło sie 90W,a obraz mało co stracił na jasności a nawet jest teraz bardziej naturalny(a ja durny przez 5 lat wydałem kilka stówek na darmo).(inne ustawienia typu kontrast,jaskrawość,kolor i balans bieli dawały znikome różnice w poborze prądu)
Pisze to abyście sie powstrzymali z opinią że Plazma tyle wciągnie pradu(napewno więcej jak lcd).Trzeba troszke łagodniej na ustawieniach i będzie gitarka.
Zaraz zamawiam tego Eldżusia i gdy dotrze to robie test na pobór i napewno sie podziele uzyskanymi informacjami.
Gryzłem sie między Panasem P50X20E 2750zł,LG50pk350 za 2650 a LG47LD450 ZA 2500.
Dzisiaj w MM oglądełem panasa a obok 60pk250(inna wielkość ekranu)ale jakoś czerni w panasie nie było.Może to ustawienia fabryczne a obsługa za wiele mi nie pomogła.Wersja G miała czerń lecz cena(poza zasięgiem)
Mam nadzieje że mój wybór będzie trafiony.

Gdzie natrafiłeś na tego LG50PJ350(różnica 600 zeta do PK350)
Prosze o namiary na sklep.
 
Ostatnia edycja:

TheArt

New member
A ja oglądałem dziś w sklepie kilka LG i przestraszyło mnie że odbijały się w nich wszystkie sklepowe światła.

Mam w domu starą plazmę Samsunga (z 2007) i nie wiem czy te telewizory słabsze zaczęli robić czy co, gdyż w moim czerń jest czarna a buczenia (o którym tyle się mówi) nie ma żadnego, to samo z powidokami, absolutnie nie ma o tym mowy.

Już sam nie wiem co wybrać, czekam na Twój pomiar energetyczny, właśnie mi przyszła kalkulacja z Vatenfala na 2011 i mam załamke, 270zł za prąd oni powariowali.
 

pierwszy

Banned
Z tym poborem energii przez plazmy nie jest tak źle, jak niektórzy tu to opisują...
Na moim już prawie 2-letnim staruszku ;) lg 42pq200r hdready ( 1024x768 ) średni pobór oscyluje w okolicach ~130W (oszczędzanie energii: minimalne przez 90% czasu oglądania). Pobór potrafi spaść do ~80W przy ciemniejszych scenach, przy oglądaniu transmisji ze sportów zimowych (śnieg->dużo bieli) dobija do max 200W.

całkowicie biały ekran czyli max pobór w danych ustawieniach ekranu:
ISM: wybielanie oszcz. energii wył. = 280W
ISM: wybielanie oszcz. energii min. = 230W
ISM: wybielanie oszcz. energii śr. = 185W
ISM: wybielanie oszcz. energii max.= 135W

i jeszcze ustawienia ekranu:
kontrast 75
jasność 49
ostrość 40
kolor 54
odcień 0
temp. kolorów śr.
kontrast dynam. wył.
kolor dynam. wył.
redukcja szum. śr.
gamma śr.

mierzyłem miernikiem poboru energii z Lidla
 
Ostatnia edycja:

slawek1977

New member
Podjechałem dzisiaj zobaczyć czy mają w promocji pk350 lecz nie było i wpadł mi w oko PS50C650 SAMSUNGA.
Obraz ładnie wyglądał i po rabacie wyszedł 2961zł więc zabrałem dziada do domu.
Jak odtaje to dzisiaj podłączam pod miernik i jeszcze dzisiaj w nocy opisze co wyszło.
Nie brałem 3D nawet pod uwage ale za taką cene to sie skusiłem i jedne okularki w standardzie dodają.
Dzięki TheArt za info o promocji.
pozdr
 

TheArt

New member
Ja wziąłem 5 Philipsów :D. Za radą Kikiego :D. Kto chce ręka do góry, nóweczki za 1999, taniej nie znajdziecie.

Slawek powiedz mi jak zmierzyć pobór prądu, mam miernik.
 

slawek1977

New member
Po pierwszych testach PS50C680 odnośnie poboru prądu.
Obraz ustawienie standard i eco na niskie 90-160wat
Obraz ustawienie film i eco na niskie 110-200
Obraz ustawienie dynamiczny i eco na niskie 140-250
Różnica wynika z tego że sceny są o różnym zaciemnieniu.
Osobiście mam teraz ustawione na standard,podświetlenie(jasność)z 10 na 13,ECO niskie w dzień a średnie wieczorkiem.
Wciąga przy takich ustawieniach średnio 140 wat.Ja jestem miło zaskoczony bo mój stary LCD LG32" na dotychczasowych ustawieniach mykał 141Wacików.
Fajowy obraz jest na ustawieniu Film i przy zmniejszeniu o jakieś 2-3 podświetlenia,ale narazie śmigam na standard coby tel sie dotarł.
Jak syn śmiga na PS3 i jest tak że są obrazy statyczne to powidoki są lecz szybko znikają przy innym programie.3D na NSHOW wymiata.
Ja daje ocene 4+ ze względu że cena jaką zapłaciłem to 3k,ale jeśli chodzi o czerń to zapomnijcie.Jakość na sygnale z kablówki gitara,a HD wymiata.
Pozdrawiam
 
Do góry