Plazma do 3600zł. Jaką wybrać?

bestisz

Member
Witam. Chcę pomóc znajomej kupić nowe TV. Odległość od ekranu 4m, źródłem obrazu obecnie jest tuner satelitarny Dreambox DM7020 (cyfra+ i polsat) podłączony kablem component. Nie ma żadnej konsoli, BD itp. ..... po prostu sama telewizja. W niedalekiej przyszłości kuzynka chce zamienić tuner na wersję HD oczywiście również ze stajni Dreamboxa.

Pytam w dziale Plazm ponieważ znajoma zapatrzyła się na mój Tv którym jest LX5090. Jeżeli uważacie że jest coś godnego polecenia w technologii LCD to również chętnie rozwarze takie propozycje.
 

osip

New member
Jesli jej sie podobal Pioneer, to zostanmy przy plazmie.
Choc na pewno nie bedzio to jakosc Pionka, ale nie powinno byc zle.

Wszystko zalezy jaka wielkosc tv, bo moze pasowac 42", jak i 50".

Z obecnych modeli, zostaje do wyboru [do 3600zl] :
Panasy:
42g20
50x10
50x20

Samsungi
50b650
 

bestisz

Member
Jesli jej sie podobal Pioneer, to zostanmy przy plazmie.
Choc na pewno nie bedzio to jakosc Pionka, ale nie powinno byc zle.

Wszystko zalezy jaka wielkosc tv, bo moze pasowac 42", jak i 50".

Z obecnych modeli, zostaje do wyboru [do 3600zl] :
Panasy:
42g20
50x10
50x20

Samsungi
50b650

Dzięki serdeczne za odpowiedź. Zastanawiam się tylko dlaczego modele 50" które poleciłeś są znacznie poniżej 3.000zł? Z tego co doczytałem to są to panele HD Ready. Rozumiem że 50" Full HD będzie znacznie przekraczał próg 3600zł ale czy warto kupić te modele HD Ready? Czy użytkownik będzie widział tak dużą różnicę?

Telewizor Panasonic TX-P50X20 - porównanie cen w sklepach internetowych
Telewizor Panasonic TX-P50X10Y - porównanie cen w sklepach internetowych
Telewizor Panasonic TX-P42G20E - porównanie cen w sklepach internetowych ten mniej więcej trzyma się na pułapie 3600zł
Telewizor Samsung PS-50B650 - porównanie cen w sklepach internetowych ten jest lekko ponad pułap a już i tak namówiłem znajomą żeby dorzuciła 500-600zł.

Co sądzicie o tym Telewizor Panasonic TX-P46S10E - porównanie cen w sklepach internetowych ?? Myślę że 46" nie będzie mały a jest to już chyba model na panelu 12 generacji (w miarę "na czasie).
 

JackS.

New member
Bez reklam
Co sądzicie o tym Telewizor Panasonic TX-P46S10E - porównanie cen w sklepach internetowych ?? Myślę że 46" nie będzie mały a jest to już chyba model na panelu 12 generacji (w miarę "na czasie).
Zdecydowanie zaczekaj na model z tegorocznej serii S, czyli S20. Seria S10 miała fatalny deinterlacer - stąd 900 zamiast 1080 linii ruchomego obrazu w specyfikacjach. Tegoroczna seria S nie ma już tego problemu, a ceny są zbliżone do cen ubiegłorocznych modeli.
 

don111

Banned
a jak ten fatalny deinterlacer przekładał się na jakość obrazu, w porównaniu np do brata G20, który miał 1080 ?
 

JackS.

New member
Bez reklam
a jak ten fatalny deinterlacer przekładał się na jakość obrazu, w porównaniu np do brata G20, który miał 1080 ?
Już G10 miał 1080 i różnica w stosunku do S10 jest ogromna. Miałem okazje oglądać wczoraj w sklepie stojące obok siebie S10 i G10. Na obu leciał ten sam reklamowy materiał Panasonica. Był tam fragment jakiegoś meczu piłkarskiego. Dramat na S10 zaczynał się gdy kamera po skosie schodziła z trybun na boisko. Poziome elementy trybun w czasie tego ruchu kamery wpadały na S10 w drżenie a linie na boisku wyraźnie ząbkowały. Na G10 obraz w tych momentach był bez zarzutu.
 

bestisz

Member
Zdecydowanie zaczekaj na model z tegorocznej serii S, czyli S20. Seria S10 miała fatalny deinterlacer - stąd 900 zamiast 1080 linii ruchomego obrazu w specyfikacjach. Tegoroczna seria S nie ma już tego problemu, a ceny są zbliżone do cen ubiegłorocznych modeli.

Piszesz że mam zaczekać ale ja poszperałem i widzę że jest już dostępny:
Panasonic Tx-P46S20E

Czy chodzi o ten model?
 

kapsell

New member
Bez reklam
wychodzi 50" z odleglosci. Dobrego lcd w proponoeanej przez ciebie cenie nie kupisz.
sam b650 zdecydowanie na dzien dzisiejszy za te kase.
 
Do góry