Plazma do 3500 zł - laik prosi o pomoc

Ceer

New member
Witam! Planuję zakup nowego TV. Cana jak w temacie - raczej do 3.500 zł. Wahając się wciąż, chyba jednak plazma, nie LCD.

Odbiornik będzie służył z 2-3 lata do oglądania TV kablowej, z odległości około 3-4 metrów. 37 cali mam nadzieję, że wystarczy (na wiecej chyba wskazana kwota nie pozwala?).

I tu pytanie - co sugerujecie jako właściwy wybór. Jestem kompletnym laikiem, pomimo próby przebrnięcia przez ogrom wiedzy zgromadzonej na forum, skapitulowałem. Znam jedynie podstawy, pozwalające na odróżnienie zalet plazmy i LCD.
Odbiornik bedzie służył głównie do oglądania sportu i filmów z DVD. Dobrze było by wiedzieć, że po odejsciu z kablowki za 2-3 lata poradzi sobie np. z sygnalem satelitarnym (podobno to rozróżnienie ma znaczenie - tak twierdzi mila pani w TV kablowej - chodzi o dekoder wbudowany w tv o nzawie DVB-C, który jest wymagany przez kablówkę, ale później rzekomo może byc problemem jesli chodzi o odbiór anteny naziemnej).
BTW - czy rzeczywiscie wybór dekodera wbudowanego DVB-C albo DVB-T ma tak duze znaczenie?

Proszę Was o wszelkie rady i sugestie co do najlepszych TV spełniających przecietne oczekiwania. Nie nastawiam się na sprzet high end, raczej chciałbym uniknąc porażki kupując jakiś nieudany model.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
o digitalus ty znowu z tymi plazmami bajer nawijasz że są naj,a lcd fe i się nadają też jako monitory zagłówkowe do samochodu pewnie :D:D:D --//-- Ceer poczytaj http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/50...borze-odpowiedniego-telewizora-zapraszam.html digitalus jest fanatykiem plazm,proponuję ci też wziąć pod uwagę lcd bo za tą sumę dostaniesz naprawdę dobre modele z tunerami DVB-T i DVB-C tylko szukaj w mpeg-4 dla przykładu Toshiba 37XV635 ceny Toshiba 37XV635 37" - Telewizory LCD - Toshiba 37XV635 37" od 2247.00zł -/- Toshiba 42XV635 Toshiba 42XV635 42" - Telewizory LCD - Toshiba 42XV635 42" od 2719.00zł -/- LG 37LH7000 LG 37LH7000 37" - Telewizory LCD - LG 37LH7000 37" od 2357.00zł -/- LG 42LH7000 LG 42LH7000 42" - Telewizory LCD - LG 42LH7000 42" od 3338.01zł obydwa mają DVB-T i DVB-C mpeg-2 i mpeg-4 i slot common interface potrzebny do zainstalowania modułu CAM do cyfrowej płatnej tv kablowej i naziemnej
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
dvb-t bedzie potrzebne np w przypadku calkowitego wylaczenia analogowego synalu telewizyjnego.
plananowane wylacznie w 2012roku, pozniej sygnal bedzie tylko cyfrowy, w niektorych miastach juz jest. ceer wpisz w google emitel. na tej stronie znajdziesz wiecej szczegolow.

lupo 78 znowu proponuje technologie ktora nie sprawdza sie nawet dobrze jako monitor do komputera.
na jakim monitorze lcd divx wyglada dobrze?, napisz to cie wysmieje.
lcd jest dobre do zegarkow telefonow komorkowych albo lodowek
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
digitalus skoro się nie sprawdza to czemu produkują? oświeć nas? i zauważ co gość chce od tv !!! zależy mu na tunerach dvb -//- Ceer tv lcd z dobrym ze skalowaniem obrazu SD o rozdzielczości ekranu 1920x1080 nie odbiega dużo od tej plazmy z rozdzielczością komputerową XGA 1024 x 720 no chyba że masz zamiar oglądać tv z odległości 0.5metra wtedy są różnice a tak na zakończenie to digitalus masz pojęcie na temat DVB i czytasz naprawdę ze zrozumieniem-autor tematu chce cyfrowy tuner kablowy w tv,a ty mu nawijasz o cyfrowym tunerze naziemnym :eek:k::eek:k::eek:k: ,dobrze że nie wyskoczyłeś z DVB-S :fool::fool::fool::fool::fool:
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
lupo78 bo jest popyt ,produkuja tez mercedesy i skody.
nie bede wyjasnial sto razy dla ciebie dlaczego taka rozdzielczosc jest najlepsza tzn 1024X720.
czytaj ze zrozumieniem lupo78.nawet jesli nie bedzie korzystal juz telewizji kabalowej to bedzie mogl ogladac programy w dvb-t mpeg4 ze zwyklej anteny.do ciebie nic nie dociera.lupo nie mialem z toba rozmiawiac bo tobie wszystko trzeba tlumaczyc jak malemu dziecku.
 
Ostatnia edycja:

kowal801

New member
Bez reklam
Plazma jest zdecydowanie lepsza od LCD ,docelowo od samego początku była zaprojektowana do oglądania telewizji,za którym stoi;
-czas reakcji matrycy
-odwzorowanie naturalnych kolorów
-kąt widzenia
-głębia obrazu
@Lupo nie łap za słówka, bardzo dobrze wiesz ,że wszytkie plazmy Panasa 2009/2010 maja również tuner cyfrowy telewizji kablowej(DVB-C) ;)
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
bo jest popyt ,produkuja tez mercedesy i skody.
nie bede wyjasnial sto razy dla ciebie dlaczego taka rozdzielczosc jest najlepsza tzn 1024X720.
czytaj ze zrozumieniem lupo78.nawet jesli nie bedzie korzystal juz telewizji kabalowej to bedzie mogl ogladac programy w dvb-t mpeg4 ze zwyklej anteny.do ciebie nic nie dociera
ale mercedes nie jest tańsze od skody bo rozumiem że plazma to mercedes,a skoda to lcd :D:D:D
 

LUPO78

Banned
Plazma jest zdecydowanie lepsza od LCD ,docelowo od samego początku była zaprojektowana do oglądania telewizji,za którym stoi;
-czas reakcji matrycy
-odwzorowanie naturalnych kolorów
-kąt widzenia
-głębia obrazu
@Lupo nie łap za słówka, bardzo dobrze wiesz ,że wszytkie plazmy Panasa 2009/2010 maja również tuner cyfrowy telewizji kablowej(DVB-C) ;)
powidoki,wypalanie się matrycy,zdecydowanie większe zużycie prądu,brzęczenie,nagrzewanie,migotanie obrazu zapomniałeś o tych zaletach -/- digitalus jak byś miał deptać 30km na laczopędach,a jechać starym trabantem to byś trabanta w tłumik całował że ci tyłek zawiózł na miejsce i to całkiem wygodnie,na pewno wygodniej niż w maluchu :D:D:D
 
Ostatnia edycja:

kowal801

New member
Bez reklam
Teraz wiem na 100% ,że o Plazmie słyszałeś tylko z reklamówek ;)
Nie ma sensu prowadzić dalej dyskusji,niech Ci będzie, LCD jest super hiper monitor do oglądania telewizji.
 

Ceer

New member
Panowie! ;)

Mam okazję (??) nabyć za jedyne 1500 zł od znajomego używany (na gwarancji), Sony KDL-32T3000.

Trochę za mały chyba, ponadto nie posiada MPRG-4 no i DVB-c.
Tak na marginesie, mozecie ten sprzet ocenić?
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
na Twoim miejscu nie brałbym tego tv, odrobinę drożej możesz mieć nowy i lepszy LCD, a dodatkowo nawet większy (jeśli plazma)

powidoki,wypalanie się matrycy,zdecydowanie większe zużycie prądu,brzęczenie,nagrzewanie,migotanie obrazu zapomniałeś o tych zaletach
tak było parę lat temu, postaw dowolną obecną plazmę obok swojego LG w domu, a zejdziesz na ziemię z tymi osądami
 

doc38

New member
Przy odległości oglądania 3-4m nie kupuj TV mniejszego niż 42 cale! (plazmę, czy LCD). Nie popełniaj tego błędu, nawet jeżeli będziesz oglądał tylko kablówkę. Jeżeli przeznaczasz na zakup do 3500 zł z czystym sumieniem polecam Ci plazmę Panasonika 50X10, o ile jest jeszcze dostępna, ponieważ jest to model z ubiegłego roku (sam ją oglądam z odległości ok. 3,8m - HD i SD, wcześniej używałem plazmy 42 cale). Być może warto zainteresować się nowymi modelami Panasonika, lub Samsunga.
 

LUPO78

Banned
na Twoim miejscu nie brałbym tego tv, odrobinę drożej możesz mieć nowy i lepszy LCD, a dodatkowo nawet większy (jeśli plazma)


tak było parę lat temu, postaw dowolną obecną plazmę obok swojego LG w domu, a zejdziesz na ziemię z tymi osądami
miałem porównanie z samsungiem też w rozdzielczości komputerowej tak jak w/w panas i jakoś dalej nie mogę zejść na ziemię
 

LUPO78

Banned
na Twoim miejscu nie brałbym tego tv, odrobinę drożej możesz mieć nowy i lepszy LCD, a dodatkowo nawet większy (jeśli plazma)


tak było parę lat temu, postaw dowolną obecną plazmę obok swojego LG w domu, a zejdziesz na ziemię z tymi osądami
i dalej jest nic się nie zmieniło z plazmami migotanie zostało,powidoki,zużycie prądu,i grzanie się -/-miałem porównanie z samsungiem też w rozdzielczości komputerowej tak jak w/w panas i jakoś dalej nie mogę zejść na ziemię -/- Ceer co do KDL-32T3000 jest to stary model który wszedł na rynek w 2007r jak się nie mylę i ma tuner DVB-T i DVB-C mpeg-2 poczytaj sobie na temat wszystkich rodzajów DVB Digital Video Broadcasting ? Wikipedia, wolna encyklopedia -/- kowal801 u siebie w domu -/- tu jeszcze małą lekturkę proponuję na temat http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/49297-utrata-czerni-w-panasonicach-seria-na-2009-a.html
 
Ostatnia edycja:

Ceer

New member
. Jeżeli przeznaczasz na zakup do 3500 zł z czystym sumieniem polecam Ci plazmę Panasonika 50X10, o ile jest jeszcze dostępna,


Ciekawie to wygląda, choc nie potrafię zrozumieć skąd bierze się cena odbiornika 50 calowego na takim poziomie? Co wpływa na to,ze taka przekątna jest tańsza od wielu mniejszych modeli? Gdzieś są słabe punkty? HD-ready wydaje się ryzykowne przy 50 calach...

Z tego co doczytałem, seria S panasonica raziła sobie b.dobrze ze skalowaniem obrazu SD (czyli to ten z kablówki jak sądzę?) - u mnie to będzie podstawa użytkowania tv. Czy ten model 50X10 równiez broni się na tym polu?

46'' Panasonic TX-P46S10E

Jakie są Wasze opinie o tym modelu? Jest nieco droższy od planowanej kwoty, ale byłbym skłonny tyle wydać...
 
Ostatnia edycja:
Do góry