Plazma do 2600zł

Zulafan

New member
witam
Chce kupić TV. Mam do wydania 2600zł. Będzie to TV dla starszej osoby.
Przeznaczenie : ANALOG: TVP, POLSAT, więc wydaje mi się, że Plazma lepsza od LCD. Pytanie czy warto brać taki z tunerem MPEG 4 ?? doradźcie. Wielkość 37-42"
Ale mam jakąś awersję do marki Panasonic. Czy coś z innej firmy jest warte uwagi. Kupować będę na ceneo.pl więc ceny trochę niższe.

Prosze o propozycję
 

pawelbrz

New member
Jeżeli nie straszny spory pobór prądu i 42 cale to TH-42PZ8 - full HD w cenie poniżej 2600 pln - w sklepach jest przeważnie droższy (~3300pln) od PY8 (~3000pln), z wysyłki wręcz przeciwnie.
Moduły tunera wraz ze złączami (poza brakiem miejsca na moduł dekodujący dla dvb-T w TH-42PY8) wyglądają identycznie.

W założonej przez Ciebie cenie nie znajdziesz plazmy z mpeg4.
Jeżeli tylko odbiór z anteny to brał bym coś z mpeg4 - nawet lcd, tv bez takiego tunera może stać się nieprzydatny za rok lub dwa i trzeba będzie zakupić zewnętrzny tuner a dla starszej osoby to komplikuje trochę użytkowanie.

Jeżeli użytkownikowi nie sprawia problemów obsługa TV SAT to można kupić PZ8 + np. za grosze "TNK" i odpuścić sobie już te analogowe przekazy a jak wejdzie system DVB-T MPEG4 to wymienić tuner z TNK na tuner combo DVB-S + DVB-T MPEG4.

Ogladałem ostatnio te tv w sklepie - stały obok siebie i leciał na nich jakiś film demo - obraz był na obu naprawdę dobry, bardzo naturalne barwy, nie zauważyłem różnic w obrazie pomiędzy tymi modelami.http://www.megadeal.pl/TELEWIZOR,PLAZMOWY,42'',PANASONIC,TH-42PZ8,Srebrny,9388.html
 

gruby_ck

New member
Jak już pisałem w innym poście, polecam Panasonica PZ8. Ale koniecznie podłącz sobie tunerek jakiś cyfry czy coś. Nie ma sensu bazować na naziemnej, nawet jak wejdzie cyforwa to będzie mało kanałów. Nie ma się tym w ogóle co interesować.
Pozdrawiam
 

Zulafan

New member
A czy Samsung też robi dobre plazmy??
Mam jakąś awersję do TV Panasonica, więc raczej wolałbym coś innego
 
Do góry