Plazma do 2500zł +/- 200zł czy może jednak LED

zioo

New member
Witam, jestem na kupnie telewizora. Najważniejsze dla mnie to jakość obrazu( ostrość, kolory itp.) oraz możliwość odtwarzania materiałów z dysku i pendrive'a. Gadżety typu przeglądarka, youtube, VOD są dla mnie zbędne. Jeżeli będę tego potrzebował zawsze mogę użyć laptopa...
Co do sygnału telewizji będzie to kablówka do wyboru programy analogowe lub cyfrowe( w tym HD).
Plazma czy LED ? Sam nie wiem. Większy pobór prądu przez plazmę nie jest dla mnie problemem, w ogóle nie zwracam na to uwagi przy wyborze. Co powiecie o moich propozycjach:
Panasonic TX-P42ST60E
Samsung UE40F6500
Panasonic TX-L42ET60E
LG 42LM765S
Jeszcze jedno pytanie. Słyszałem że Panasonic wycofuje się z plazm. Czy w takim wypadku opłaca się zainwestować w telewizor plazmowy?

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?3,5x6
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3,0m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2 osoby
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Pod kątem ok. 15 stopni. Czasem na wprost.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Ma stać.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Telewizor będzie stał w roku pokoju pomiędzy dwoma oknami
7.Jaki masz obecnie telewizor ? CURTIS CRT 21" Stary ale jary.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Bardzo dobrą jakość obrazu i żeby nie miał problemów z odtwarzaniem divix, avi, mp4,txt
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Cyfrowa kablówka w tym prorgamy HD
10.Jakie urządzenia ? wieża JVC złącze RCA, laptop- hdmi, dysk, pendrive - USB, router przez wifi
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-5 - głównie wieczorami i w nocy
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętne - liczy się jakość obrazu.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, programy informacyjne, Discovery i National Geographic
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Raczej nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Raczej nie
16.Preferencje co do marki ? Brak.
17.Preferencje co do wielkości ? 42"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Nierówne podświetlanie w LCD, nieostry obraz.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500-2700
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Jest to dla mnie obojętne, raczej nie będę korzystał z tej opcji.
 

tdx

New member
Bez reklam
Ostrość lepsza na LCD
kolory podświetlenie i kąty plazma

Do twoich warunków najlepiej ST60...

PS i pamiętaj że żaden TV w tym momencie nie ma L/P analog audio out
 
Do góry