Plazma do 10 tyśi

ROMAN38

New member
Bez reklam
co ztego, zema 1080i jak to prawie to samo jak 720p :)
LITOŚCI !!!!!:fool: najlepiej zaproponujcie mu CRT 21 CALI, bo po co mu HD ??!! NAWET TEN HD READY NIE MA WYŁĄCZANEGO OVERSCANU ale pewnie i tak nie wiecie co to .@Tomek1233 poczekaj do kwietnia i bierz TX-65VT60, za 13000 zł będzie cacko jak żaden inny.
 
Ostatnia edycja:

ROMAN38

New member
Bez reklam
dzięki czym się różni ST od VT ??
ST nie ma okularów do 3D,nie ma filtru ekranowego do tłumienia odbić w dzień, nie ma trybu THX CINEMA,mniej dokładne regulacje obrazu i inne mało znaczące różnice.Za to ST jest o wiele jaśniejszy od VT. 65VT50 jest najciemniejszy z całej serii.Ktoś już podawał link do porównań wszystkich plazm Panasonica z 2012.Raczej brał bym 55VT50 niż 65VT50 z racji właśnie większej jasności.Z 3,5 m 55 cali jest spoko duży.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różni się wszystkim.
Inna matryca, inne materiały , inny wygląd, inne algorytmy, inna czerń
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Jeszcze odnośnie 720p vs 1080p, to nie jest tylko kwestia rozdzielczości, to także jest kwestia wielkości plamki. Niestety w przypadku małych rozmiarów TV da się to znieść, ale jak kupisz sobie 55, czy więcej cali to współczuję oglądać tak wielki telewizor gdzie wielkość plamki będzie jak ziarno, które widać gołym okiem. W przypadku 1080p takie efektu już nie ma bo plamka jest dużo mniejsza z racji tego że jest ich więcej na matrycy.

Oczywiście trzeba sobie powiedzieć że straty na skalowaniu z SD do 720p są mniejszy niż do 1080p, ale nie przesadzałbym za bardzo z teorią że to przepaść.

Zmieniłem niedawno TV właśnie z 720p (37 cali) na 1080p (50 cali). O ile w przypadku kanałów SD różnica jest faktycznie widoczna, ale najbardziej tam gdzie jakość jest masakryczna, przykładowo kanały dla dzieci.

Np.: taki TV4, już nie jest taki tragiczny jak by się mogło wydawać i da się oglądać. Kanały typu TVP1 HD czy TVN HD to prawdziwa uczta dla oczu i BR to to nie jest, ale ogląda się to świetnie.

Także chciałem kupić 720p TV, bo uważałem że logicznie tutaj jakość będzie tracić najmniej, ale wielkość plamki to porażka.
 

Pingu

New member
Znowu powracają te telewizory HD Ready.

Jaki jest sens kupowania tego? Ano średni, jeśli chcemy korzystać z naszej chyba HD telewizji to nie za bardzo, tam kanały nadawane są albo w 720p albo 1080i. I teraz jak oglądamy kanał 1080i na TV720p to nie dość, że dostajemy połowę klatki to jeszcze ją skalujemy w dół. Mądre. A co warto dodać to te HD Ready w Plazmach zwykle nawet nie jest HD tylko jeszcze mnie. A co z blu-ray lub materiałami z Internetu.

Ponadto bardzo powoli wchodzi ten ultra hiper mega hd, aby móc go jakoś przesyłać mądre głowy rozwijają nową generację kodowania, co upakuje go jakoś w pasmo. W konsekwencji może się okazać, iż zostanie one wykorzystane też przy full hd i będzie można satelitą przesłać normalny sygnał 1080p.
 
Do góry